Endokrinológia po opakovanom potrate

26. mar 2024

Môže ma lekár po opakovanom potrate poslať a endokrinologiu ?
Ďakujem

unicornlady
26. mar 2024

Môžeš sa tam vypýtať aj sama, ak chceš. Aj obvodný ti dá na to výmenný lístok.

autor
26. mar 2024

@unicornlady ďakujem. Snáď mi ho dajú a dostanem dobry termín. Veľa o tom neviem ale vychádza mi že môžem s tým mať problém. Mávam vyrážky v spodnej časti tváre ako je brada a čeľusť, pribrala som a som unavená. A ešte tie opakovane missed abort.. 💔💔takže radšej to pozrieť. Vďaka za radu

unicornlady
26. mar 2024

U nás si u obvodnej väčšinou stačí len povedať, kam by človek chcel ísť .
Priberanie a únava môžu byť príznakom hypofunkcie (slabo pracujúcej štítnej žľazy).
V súčasnosti ti môže vziať krv aj obvodná na hormóny štítnej žľazy.
Nevime, odkiaľ presne si, ale čakacie doby vedia byť dlhé u endokrinológov.
Ja chodím do Nitry, štítnu mám už vyoperovanú, takže už chodím len 1x ročne, ale teraz mi to vychádza na nejakých 15 mesiacov (nie cca 12), kým sa tam dostanem.
Ale napr. do Ľubochne sa vždy dá objednať, ale tiež sa asi čaká 2 mesiace (plus-mínus), to už by ti ostatní napísali, ja som tam bola len raz, aj to pár rokov dozadu.

caramellka
26. mar 2024

Mňa poslal gynekológ po druhom MA na endokrinológiu a hematológiu.

autor
26. mar 2024

@caramellka na hematologii čo konkrétne pozerajú? Lebo tam chodím na testy ale kvôli inej genetickej chorobe,tak či už náhodou nemám takéto výsledky.

caramellka
26. mar 2024

To už si nepamätám veru, len viem, že mi brali krv asi do 10tich skúmaviek a robili rôzne testy, niektoré výsledky boli v ten deň, na niektoré sa čakalo asi 2 týždne, už fakt neviem. Spomínam si len, že okrem iného vylúčili aj syndróm lepivých doštičiek.

nisia
26. mar 2024

Sleduje sa zrazanlivost, specialne hematologicke vysetrenie sa robi napr. v Martine (tam sa sleduju mutacie genov), gynekolog by ta mal poslat na genetiku kde zistuju 2-3 generacie rodokmen ci vas s partnerom nespaja nejaky pribuzensky vzrah, vezmu krv vam obom na chromozomy xx a xy ci to mate v poriadku, a je tam viac tych vysetreni.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre