Embryotoxické cytokíny - odporúčania

zubeida
14. máj 2018

Ahojte. Mam na vas velku prosbu. Mam vysoke embriotoxické cytokíny CD3-IFNg, CD3-TNFa, CD4-IFNg, CD4-TNFa.
brala som medrol ale nezabral (brala som ho cca. 6 mesiacov). potom som brala dexamed a ten velmi pomali cytokiny znizuje. avsak doktorka bergendiova mi dnes oznamila ze ho mam vysadit (beriem ho 5 mesiacov).
viete mi prosim vas niekto povedat, ako ste sa a ci vobec tych embriotoxickych cytokinov zbavili?
rozmyslam ze zajdem aj inam ako za doktorkou bergendiovou. mate niekto nejake odporucanie? som aj za alternativnu medicinu... fakt by som rada vyskusala nieco co zaberie...dakujem

lilyianka
14. máj 2018

@zubeida mne sa cytokiny znížili pri medrole hneď keď som šla na prvú kontrolu po asi 2 týždňoch.. brala som ho 3/4r ale nepomohol, neotehotnela som ani prirodzene ani cez KET

evulienka47
19. sep 2019

@zubeida a tie zvysene cytokiny si mala ako netehotna? .....a ako si na tom teraz?

cilimata
20. feb 2020

@zubeida ja mám ist tiež na tu liečbu ale bojím sa. Začnem najskôr Igampliou💉 a potom uvidím.

luciakovacova1986
5. okt 2021

Čisté dievčatá. Veľmi vás prosím o radu či nádej. V marci som mala odber vajíčok. Osem sa nám oplodnilo a sedem došlo do štádia blastocysty. Mám za sebou 2xKET a neúspešne. Ani sa nechytilo. Poslali ma do imunovitallu. Tam mi dr nasadila medrol. Samozrejme všetky možné vedľajšie účinky. Mám zvýšené cytokiny. Nk bunky mám ok aj zápalovému hodnoty v poriadku. Bola som na krvi po 6tich týždňoch a moje výsledky sa nezlepšili. Doktorka mi navrhla začať znizovat dávky medrolu až do úplného vysadenia. A navrhla mi že mám skúsiť vklad s tým že pôjdem na infúzie intralipidov. Myslite že by mohli pomôcť keď medrol vôbec nezabral ??? Ja neviem čo si myslieť keď medrol vôbec nepomohol. Mám vybrať dve infúzie pred vkladom a jednu po a ak zostanem tehotná ešte pokračovať do 16tt. Samozrejme od menzesu budem brat estrofem a potom progesteron a mam si začať pichat fraxiparin. Ja sa tak bojím že zo zas nevyjde a vôbec to s mojou imunitou nepohne. Ja už neviem čo robiť aby klesla. Som z toho nešťastná 😞

zuzanasupkova
15. jún 2024

@luciakovacova1986 ahoj, mozem sa spytat, ako si dopadla po tom vsetkom? ja mam presne tento problem. Bola som 2x na vklade, po druhom neuspesom raze som absolvovala vysetrenie u dr. Bergendiovej, kde mi zistili zvysene hodnoty embryotoxickych cytokinov. Liecba medrolom mi trosku hodnoty upravila, nasledne som absolvolala 2x vklad, ale neuspesne. Este mame 1 pokus. Moj problem je zaroven v tom, ze uz mam 43 rokov, a uz stracam akukolvek nadej. Momentalne skusam akupunkturu, verim, ze pomoze. Ale neviem, som uz z toho zufala.

zuzanasupkova
15. jún 2024

@zubeida ahoj, mozem sa spytat ako si dopadla po tom vsetkom? ja mam presne tento problem. Bola som 2x na vklade, po druhom neuspesom raze som absolvovala vysetrenie u dr. Bergendiovej, kde mi zistili zvysene hodnoty embryotoxickych cytokinov. Liecba medrolom mi trosku hodnoty upravila, nasledne som absolvolala 2x vklad, ale neuspesne. Este mame 1 pokus. Moj problem je zaroven v tom, ze uz mam 43 rokov, a uz stracam akukolvek nadej. Momentalne skusam akupunkturu, verim, ze pomoze. Ale neviem, som uz z toho zufala.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre