Duspashon a jeho účinky

vlocka29
25. okt 2022

Ahojte dievčence mam na vás otázky ..z priateľom sa snazime o bábätko no nedarí sa nám preto mi doktorka predpísala duspashon beriem ho prvý mesiac po jeho dobrati som dostala menštruáciu na 4 deň no ale bola akási slabá na to ze mi už vyše mesiaca meskala mala som ju 4 dni a taku slabú po skončení menštruácie ma asi na 6 deň strašne začalo bolieť tam dolu 3 krát ma strašne pichlo
v ľavom vajecniku a úplný pocit ze ich mam dostať sex som mala 3 a 4 deň po menstruacii.... tie bolestí
stále pretrvavaju a lieky mam brať az o niekoľko dní ....otázka znie myslite ze to mohla byť ovulácia za tak krátky čas alebo je to normálne pri užívaní duspashonu...

ninka99865
25. okt 2022

@vlocka29 ach jaj gynekológovia radi riešia dôvod prečo sa nedarí nasadením duphastonu najlepšie od 17 dňa kedy môže ešte aj zablokovať ovuliaciu. Treba si dať spraviť hormonálny profil, vyšetriť štítnu žľazu a podľa toho nasadiť liečbu. Ovulaciu máš odsledovanu? Testami, meraním BT poprípade folikulometriou ci dochádza k ovulácii? Partner bol na spermiograme?

vlocka29
autor
25. okt 2022

Priateľ bol všetko v poriadnu...ja som nebola na žiadne vyšetrenia len mi robila krvné testy vraj mam jeden hormón mensi a keďže mam dost nepravidelný menštruačný cyklus netuším kedy mam ovulaciu niekdy mam aj za 3mesiace mrchu

ninka99865
25. okt 2022

@vlocka29 čo máš znížený progrsteron? Skús zbehnut aj na endokrinogoliu, tam zvyknú robiť podrobný hormonálny profil. A popros svoju Gyn aby ti spravila folikulometriu.

panelacikova
25. okt 2022

@vlocka29 DUPHASTON

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre