Duphaston na rozhádzaný cyklus?

ivka973
20. jún 2019

Ahojte mám rozhádzaný cyklus... 4 roky som brala antikoncepciu, vysadila som ju a v Auguste budú 2 roky čo ju neberiem. Cyklus mám posledný rok a pól katastrofálny. Na začiatku som bez injekcie na vyvolanie ani nemala potom som však vyskúšala bez a prišiel ale posledné mesiace mám cykly 35-55 dňové každý mesiac sa mi posúva Ms o týždeň. Bola dom u Dr. nerobil mi žiadne vyšetrenia iba sono či náhodou niesom tehotná nasadil mi Duphaston od 16.dna cyklu 10 dni jednu tabletku. Včera som dostala Ms takze počítam 16 dni. Myslite že bol správny jeho prístup keď som mu vysvetlila aké mám cykly a že sa snažíme o dieťatko už pól roka ? Ďakujem za každú odpoved 🙂

Viem, že tu je už veľa diskusii ohľadom tohto lieku, problému a tak ale potrebovala by som sa hlavne porozprávat poprípade poradiť.

lusinda9291
22. jún 2019

Ahoj min rok som prisla o babatko. od kyretaze dlho cyklus neprichadzal ked konecne dosiel zacali ma posielat na rozne vysetrenia.Musela som zmenit gynekologa lebo jeho pristup bol onicom.Stale sa snazime a nic.Moj novy gynekolog mi predpisal duphaston presne kvoli tomu ze od kyrety mam rozhadzany cyklus a malo by to pomoct aj k oplodneniu..ako samozrejme neocakavam zazraky ale cyklus sa mi upravil aspon jedno pozitivum🙂 takze uz len cakat co bude dalej

neluskas
23. jún 2019

@ivka973 ahoj a neuvazovala si poriesit si nepravidelny menstruacny cyklus prírodnou formou? ja som si to poriesila tymto sposobom, pretože som mala menstruaciu ako sa jej zachcelo a bolestivu. hormonalna liecba ma vedľajšie ucinky, poznam to. prirodne produkty nemaju ziadne vedľajšie účinky. isla by som radsej touto cestou, ak chcete mat dieťatko

kotatko201
23. jún 2019

@ivka973 mne doktor duphaston predpisal tiez kvoli kyretazi... vsetko sa dalo doporiadku teda tam dole... ale kedze mam poruchu stitnej zlazy a doktori teda hovorili, ze kvoli hormonom je velmi mala pravdepodobnost znovu otehotnetie aj tak sme skusali... :D a podarilo sa ... dnes uz dvojrocna bambulka kuka na svet... drzime palce istotne sa podari....

ivka973
autor
1. júl 2019

@neluskas ahoj skúšala som piť alchemilkovy čaj, žiaľ ani to mi nezabralo viac sa mi ms posúvala ako naprávala aj plodne dni mi prestali úplne. Donedávna som vedela, že mám lebo som mala ten hlien a bolestivé bradavky ale aj to už prestalo. Nechcem si merať bt alebo skúšať testy plodných/ neplodných dni lebo z toho by som len ťažkú hlavu mala. Vieš aj niečo iné čo by mi mohlo pomôcť prirodzenou cestou zatiaľ aspoň na upravu?

ivka973
autor
1. júl 2019

@kotatko201 super to je krásne že sa ti napriek tomu podarilo otehotnieť ! 🙂 aspoň vidno, že dr nemôžu vedieť všetko a tela ženy si aj tak spraví vo chce. Ďakujem za povzbudenie 🙂

neluskas
2. júl 2019

@ivka973 ahoj, ja som si po riešila nepravidelny menstruacny cyklus prírodnou formou a všetko sa mi cca do 2 mesiacov upravilo

petixa
2. júl 2019

@neluskas ahoj...môžem sa opýtať akou prirodnou formou sa ti to podarilo?? Tiež mám ten problém

neluskas
2. júl 2019

@petixa ahoj, pisala som ti

neluskas
8. júl 2019

@ivka973 áno, písala som ti

ninka99865
21. nov 2021

@neluskas ahoj môžem sa opýtať akou prírodnou formou?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre