Duphaston

luli552
23. okt 2023

Dobry večer...
Chcela by som sa opytať ktora z Vas berie Duphaston alebo brala či ste mali niečo podobné 🥺🥺
Duphaston beriem 6ty mesiac čo je môj posledný lebo lekarka mi ho predpisala na pol roka...
A brala som ho od 11dc do 25dc a vždy som mala 28cyklus
No teraz som posledny tabletku mala 16.10. A ms stale nikde🙄😒 trochu sa bojim či je to normalne keďže sa mi to nestalo ešte a neviem či mam volať doktorke alebo ešte počkať...pretože ms priznaky ako su ( bolesť prsnikov, a občas krčik v podbrušku) mam ale nič ine... Prsniky ma stale bolia a bruško tak že par krat za deň trochu pichne...robila som si aj test dnes a Negativny takže tehu asi nie..

marticka85po
23. okt 2023

@luli552 ano moze prist aj neskor. Raz sa mi stalo ked mi prisla MS az dva tyzdne po vysadeni Duphastonu

luli552
autor
23. okt 2023

@marticka85po Ďakujem za odpoveď takže teda počkam z tou dr.

marticka85po
24. okt 2023

@luli552 skus pockat tie 2tyzdne od vysadenia.ak nepride tak by som skocila k lekarovi nech pozrie kde je chyba.

majulka098
24. okt 2023

@luli552 a je odkontrolovaná ovulácia? Že bola stále pred 11dc? Mne to príde zvláštne, keďže duphaston zablokuje ovuláciu, ak sa nasadí pred ňou, ak sa teda snažíte o dieťa

luli552
autor
24. okt 2023

@majulka098 no veľmi sa nesnažime ale ani nechranime...ja som bola u dr. a pytala som sa jej na ovulaciu a povedala mi že ja mam ovulaciu normalne lenže ja osobne ju nekontrolujem..niekedy mam pocit že ju mam a niekedy nie neviem posudiť či ju mam skutočne čo je chyba lebo takto si neviem ratať keď je takato situacia a napr. Robenie testu tiež...

luli552
autor
24. okt 2023

@marticka85po Ďakujem pekne asi to tak aj ja vidim

luli552
autor
24. okt 2023

@marticka85po a ešte ak by som sa mohla opytat mavali ste aj vy mierne bolesti počas tych 14tich dni?

marticka85po
24. okt 2023

@luli552 ano mala som pocit ze uz uz dostanem, bolelo ma v podbrusku,krce som mala a nakoniec som dostala asi den po tom ako ma vysetril lekar.pozeral ma sonom zo spodu tak asi zato ze sa tam posparal a ono sa to spustilo

luli552
autor
24. okt 2023

@marticka85po dobre som rada že mi vie niekto podat pomocnu ruku🙏🙏😘

majulka098
24. okt 2023

@luli552 a kvôli čomu teda berieš duphaston? Lebo ten sa berie hlavne na predĺženie luteálnej fázy, kvôli tomu, že to je vlastne progesterón, a teda pri hormonálnej nerovnováhe, udržanie plodu alebo endometrióze ... Inak mi to príde ako nezmysel ho brať (áno, sú aj iné dôvody, ale pre mňa osobne nepodstatné, brala som ho jeden cyklus ešte tak pred 14 rokmi kvôli úprave cyklu a silnej ms, a radšej som vysadila, bolo mi pri tom ešte horšie) a hlavne, ak by ste sa chceli snažiť, tak blokuje ovuláciu.. netvrdím, že nikto nemá ovuláciu pred 11dc, ale je ich pomenej, plus duphaston sa berie tak na druhý až tretí deň po ovu

luli552
autor
24. okt 2023

@majulka098 no ja som to brala na úpravu cyklu lebo som chodila na injekcie dosť často a ptm som si povedala že to nechám prirodzene že nejdem na ne chodiť a zrazu sa mi objavili polycis. Vaječ. A popri som brala +Folinomel ale ten som pila len 3 mesiace a mam pauzu...a na poslednej kontrole mi povedala že tie vaječniky vyzeraju ovela lepšie ako boli a povedala že keď doberiem Duphik mam sa ozvat a uvidime čo dalej a z duph. Som nemala žiadne zle skusenosti zatial že by mi z neho bolo zle alebo niečo načo sa ine ženy na internete stažuju jedine čo že ma prve dva mesiace boleli prsia a ptm pohode..a aj cyklus super no ale zrazu teraz už mam o tom duph. Pochybnosti keď sa toto deje

majulka098
24. okt 2023

@luli552 no úplne si nie som istá, ako chceli PCO liečiť duphastonom ... Pri PCO je predsa dôležitá luetálna fáza cyklu, aby tam bol správny pomer luteinizačného hormónu a folikulostimulačného hormónu ... Duphaston je progesterón, ktorý je v luteálnej fáze cyklu dôležitý ... Neviem, či ti robili HP v každej fáze cyklu, prípadne AMH hodnotu, ale takto prakticky zamedzili ovulácii, ak mala prebiehať po 11dc, čo pri PCO je ako prvý príznak, anovulačné cykly alebo cykly, v ktorých iba raz za čas prebehne ovulácia ... príde mi to také zvláštne... Nie som úplne odborník v tomto (žiaden doktor), ale ako zdravotník mám aké také info o tom predsa len a čosi ako žena samoštúdiom zisťované pre vlastné potreby

marticka85po
24. okt 2023

@majulka098 PCOS sa nelieci Duphastonom. Tiez mam PCOS.napr.mne ho lekar daval aby som vobec odkrvacala,tam absolutne neslo o ovulaciu kedze som mala cely zivot anovulacne cykly. 90dnove cykly.a ked sa rozumies ako funguje cyklus tak vies ze v prvej faze rastie sliznica maternice. Ked rastie 14dni ako u zdravej zeny tak je to OK ale u zien s PCOS moze rast sliznica dlho aj mesiac,dva,tri.a tam je ten problem ze je to nebezpecne,treba aby to vyslo von z tela. Presne kvoli tomu sa dava progesteron aby zeny nemuseli stale ist na vyvolavacku. Ja som ho brala 3roky.po vysadeni sa vsetko vratilo do starych kolaji.az po porode sa hormony ustalili a uz mavam aj ovulaciu a kratke 32dnove cykly

luli552
autor
24. okt 2023

@marticka85po no mne doktorka povedala že polyc. Mam zato keď dlho pretrvava zly cyklus a keď su polycisticke tažko žena dostava ovulaciu..veľa žien keď sa aj snažia o babo tak je to pre nich takšie.. a dala mi folinomel na vaječniky a na normalny cyklus nech to pekne vylučujem a vraj to pomohlo..no ale v Auguste na prehliadke mi povedala že je ovulacia normalna počas Duphiku a aj ja ju mám...tak neviem ale podla mna sme vedla...na inej teme ja som sa opytala či je normalne že ms meška nie či mi stoplo ovu a či duph. Pomaha na polyc. V. Ak to bude dlho zbehnem doktorke a uvidime...

luli552
autor
24. okt 2023

@marticka85po ale aj keď neriešime ovu ale duph. Aj tak sa bojim že nebudem môct mat babo keď budem mat taketo divne cykli a nikdy nebudem ako normalna zdrava žena s normalnym cyklom a ovulaciou...preto sa ma niekedy dotkne ked mi povedia že duph. Stopne ovu lebo ja by som nebola proti keby mam // na teste alebo na utrazvuku bublinku❤️

marticka85po
25. okt 2023

@luli552 na vyvolanie ovulacie sa davaju ine lieky. Duphaston sa dava uz na tu poovulacnu fazu cyklu. my sme sa snazili 8rokov prirodzene ale neslo to. Mne nezabrali ani lieky na vyvolanie ovulacie, telo nereagovalo vobec.Mame dcerku po umelom oplodneni.

majulka098
25. okt 2023

@marticka85po viem, že sa to tým nelieči .. preto som písala aj o FSH a LH hormónoch, a aj o AMH, akú hodnotu má, kvôli PCO, či vôbec robili HP ... Nepíšem, že poznám každý problém cyklu a ako sa lieči... Iba ma zaujímalo, kvôli čomu nasadzujú duphaston už na 11dc a neodsledujú ovuláciu vôbec , aby trochu nabudili prirodzený cyklus

marticka85po
25. okt 2023

@majulka098 aj podla mna je 11dc skoro. Ak ho nasadi neskor,nic sa nestane. Najidealnejsie je merat BT a nasadit az po ovulacii.

majulka098
25. okt 2023

@marticka85po to súhlasím, ovu odkontrolovať meraním BT, najideálnejšie keby gyn riešili poriadne a urobili aj folikulometriu ... Len otázka, či ovu vôbec máva, či dozrievajú folikuly, vajíčka, lebo takto nemá šancu telo ani prejsť všetkými fázami cyklu, preto tomu prístupu nerozumiem ... Ak nedozrievajú vajíčka, teda folikuly, skúsiť inositol v čistej forme, či v doplnkoch, ak ani to nepomôže, tak liekmi, clostyl ... Ak ovu je problém, resp . nepraskajú folikuly, tak ovitrelle ... A potom riešiť až duphaston, alebo prírodne vitex napr ... neviem ako sa má telo spamätať, keď tomu nedajú ani šancu, aby prebehlo všetkými fázami, ako má nabudiť tvorbu hormónov, keď to zablokujú (to ako pri predpísaní HAK doktor očakával, že žena otehotnie, tak mi to príde, trochu odveci, ale príde mi to tak) ... Ale k otázke, ako som písala, brala som ho dávno už a netuším už, či meškala, ale mne osobne k úprave nepomohol a ani k menej bolestivej, slabšej ms, skôr mi bolo zle)

luli552
autor
25. okt 2023

@marticka85po no ona mi nedala duph. Na to že by sme sa snažili alebo že sa nam nedari ale aby som krvacala každy mesiac lebo sa tym diala zlota keď mi ms nechodila aj 3-4 mesiace...už to nebola sranda a ked som každy mesiac za nou behala že zase nič...tak už povedala dost a nasadila liečbu

luli552
autor
25. okt 2023

@majulka098 no to sa jej asi opytam čo ako je či moje telo prechadza tymito fazami..to ma zaujimalo už davnejšie lenže vždy si naplanujem otázky a vždy je to niečo ine čo diskutujeme..

luli552
autor
25. okt 2023

Ale ja osobne si myslim že na otazku či mam normalnu ovu pri duph. by mi neklamala a nepovedala mi že ju mam...ja nevieem ale pride mi to blbosť...zo začiatku som bola vyklepana že čo ak ozaj nemam a tak ale čo čitam ine diskusie žien jedna ma od 15dc druha od neviem akeho a vždy sa tam najde že nema ovu lebo od 15dc je skoro...to je od ovulacie ženy nie každa ma 14dc ovu...malo ktora ma cyklus ako hodiny každa aj ked ho ma taky ovu môže prejsť skôr neskôr...

majulka098
25. okt 2023

@luli552 práve preto som písala, že aby urobili HP, či tie hormóny sú vo fázach cyklu v hladinách, ako majú byť .. druhá vec, ako som písala, ovu by mala byť odsledovaná a duphaston nasadený až po nej (nikde som nepísala, že od 15dc a podobne, niekto má ovu aj 9dc, nehádam sa), ale u teba ovu odsledovaná, pokiaľ som dobre pochopila, vôbec nebola, aby robili folikulometriu (vtedy vidia veľkosť folikulov, ktorý rastie cca 2mm za deň a cca vedia odhadnúť deň ovu, ktorý sa ešte aj tak potvrdzuje ďalšou kontrolou, ak to je dlhšia doba), či po predpokladanej ovu urobili sono, či vidia že prebehla ovu .. aj tak mi nejde do hlavy, ako prišiel gyn na to, že od 11dc, ak to nevyšetroval ...

luli552
autor
1. nov 2023

Ahojte baby v Pondelok rano som si robila test zbadala som tam čiarku možno po 10 min. Viem čiara po limite neplatna ale aj tak pred tym som čiary mala len na pepino a tento mi nikdy nerobil čiary len tak..ukazala som kamoške test nevidela tam čiaru tak reku to su moje dohady zavolam dr. Včera teda v utorok som jej volala že ak nedostanem ms či môžem prisť ale ms mi dnes rano došla...a reku pozrem na ten test a je tam voľným okom vidieť tu čiarku a neni siva ale je ružovkasta...neviem či ma tie testy klamu alebo čo

luli552
autor
1. nov 2023

Proste aj keď som ho rozobrala tak pekne vidieť čiarku a ani tenku ako kanalik ale v hrubke tej druhej 😒ale ta ms asi hovori za všetko však?

marticka85po
2. nov 2023

@luli552 skus test zopakovat o par dni.a uvidis aj aka silna bude MS

luli552
autor
2. nov 2023

@marticka85po mm🥺🥺ms je taka celkom fajna takže asi to bude blbosť ale test deň pred tym z tej istej krabičky je čisty ani len kanalik nevidno a pondelkový z ranneho moču slaba

luli552
autor
2. nov 2023
marticka85po
2. nov 2023

@luli552 skus v stredu alebo vo stvrtok este urobit test pre istotu

marticka85po
2. nov 2023

@luli552 pardon zle som napisala. 🤣🤣🤣 Skus urobit test v sobotu ci nieco neukaze

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre