Druhý pôrod bude tieť sekciou?

megicka007
5. jún 2018

Dobrý deň, potrebovali by som informácie hlavne od žien, ktoré mali sekciu... Ja som dva roky od sekcie a s manželom sme sa začali snažiť o druhé, myslím že to nie je už tak skoro, chcela by som sa popýtať ako ste prežívali druhé tehotenstvo a hlavne ako prebiehal pôrod či vám už dopredu naplánovali sekciu alebo vás nechali aj prirodzene sa vytrápiť? Ja by som bola asi radšej aj za druhú sekciu...Potrebovala by som aj s vyberom porodnice poradit, prvy porod bol v bb za co som bola aj spokojna ln este uvazujem aj nad ziarom nad hronom... Ptosim poradte dakujem :(

sindas
5. jún 2018

Ja som tiež ostala tehotná dva roky po prvej sekcii. Prvú som mala koli nepostupujucemu pôrodu a mali sme už aj zlé ozvy srdiečka takže som mala prvu sekciu akútnu. Teraz pri druhom som mala už sekciu plánovanú. Aj keď som chcela vyskúšať rodiť prirodzene, nakoniec po dohovore s doktorom som sa toho vzdala. Naplánoval mi sekciu na presný dátum, prišla som ráno na 10 do nemocnice na lačno, spravili mi pasi, ultrazvuk, infuzka, doktor sa išiel prezliecť, zobrali ma na sálu a o 12 bola malá na svete. Žiadne že by ťa nechali sa trápiť. Ja som obe tehotenstva mala bezproblémové, pri oboch mi bolo cca do 5 mesiaca zle a som chudla ale ináč všetko ok . A rodila som v Galante a ja ju môžem len odporúčať.

megicka007
autor
5. jún 2018

@sindas dakujem krasne za info 🙂 .. Ja som prvu mala akutnu koli preeklampsii v osmom mesiaci, inak cele tehotenstvo bolo bezproblemove ono sa to zvrtlo asi tak za tri dni a yz som bola pod nozom... No a teraz keby mam rodit po sekcii tak sa bojim nejakych komplikacii co by mohli prist kebyze rodim prirodzene... Takze dufam ze druhe tehotenstvo uz bude dobre prebiehat aj ku koncu 🙂

ukulela
5. jún 2018

@megicka007 jlen malo proodnic / doktorov je ochcotnych po prvej sekcii ist do druheho porodu vaginalne. zvacsa je dovodom strach o jazvu ... takze podla mna ti sekciu v BB urcite naplanuju. (baby zvyknu pisat, ze v trencine na to netlacia a po sekcii umoznia aj vaginalny porod). Zvolen odmietas?

kysucania
5. jún 2018

Tak ja som bola na tom podobne. prva sekcia v 38tyzdni vzhladom k zvysenemu tlaku a o dva roky neskor uz preeklampsia v 30tt. bola som sledovana a vsetko prebiehalo rovnako bez problemov ale zo dna na den zmena a vdaka starostlivosti o mna aj predcasniatko v Mt dnes je vsetko v poriadku. Jednoznacne odporucam Mt aj keby sa situacia zopakovala, co vobec nemusi byt, neonatologia je tam u nas na spickovej urovni. drzim palec🙂

megicka007
autor
5. jún 2018

@ukulela zvolen je asi ta posledna moznost, so zvolenom som nemala vobec dobre skusenosti a nakoniec ma z tade do BB museli prevazat... Tak by som rada aj vedela aka tam je momemtalna situacia v bystrici 🙂

megicka007
autor
5. jún 2018

@kysucania takze sa vam zase aj zopakovala preeklampsia? To dufam ze sa nestane zase :/ aj ked uz sa dost stresujem a to este ani nemam potvrdene ze som tehotna, ale snazim sa aj pozbierat info 🙂 len zatial sa chvalia len nemocnice co su odo mna dalej :/

dzamajka
5. jún 2018

Ja sa zasa pripojim s inou skusenostou.Prve dietatko akutna sekcia,druhe som rodila presne dva roky po sekcii a porod bol vaginalny.Islo to tak rychlo,ze lekari odporucali tuto moznost.Jasne,ze som sa bala,ci sa nieco nestane,ale cely cas pocas porodu ma kontrolovali,sledovali jazvu a dcerka sa narodila presne 2,5 hodiny od prvej kontrakcie.Po tomto zazitku by som uz sekciu zazit nechcela a ak to bude vhodne a lekari ti potvrdia,ze babo ma dobru polohu,skusila by som to.Mne na porodnej sale este povedali,ze akonahle sa nieco skomplikuje,alebo sa im nebude zdat,hned ma prevezu na sekciu.To sa mi pomohlo ukludnit.Drzim palce.Inac.Porodila som rano o 9:45 a o 12tej som uz bol osprchovana,naobedovana a s babatkom v naruci,pocit na nezaplatenie.

megicka007
autor
5. jún 2018

@dzamajka wau tak to je parada, tak to by som aj ja chcela, len ja mam zase taky blok v hlave ze co keby co ak.. Ale hadam treba len verit a pozitivne sa naladit 🙂 .. A v akej nemocnici ste rodili? 🙂

ukulela
5. jún 2018

@megicka007 pytam sa, lebo vela bystricaniek voli zvolen, kvoli konkretnym lekarom. breznanky zas chodia do bb a baby chodia dokonca aj do lucenca - tiez kvoli bielikovi. ked koncila stiavnica, mala ju nahradit prave porodnica v ziari, slubovali obnovu a rozsirenie oddelenia. ale neviem, ake su tam pomery ... skor ako na porodnicu by som sa sustredila na vyber lekara, ja som bol aprvy porod v BR, skvele sestricky, mily personal, akurat na porod som nafasla asi najvacsieho masiara v okrese :( teraz zvazujem zazmluvnenie a rozhodujem sa, ci BB ci BR. ak mas dobreho gyndosa obvodaka, tak sa rovno porad s nim ...

megicka007
autor
5. jún 2018

@ukulela hej hej to viem ze prave za zvolen je vela ludi aj mojich znamych, ja som tiez sama bola ale po tej mojej skusenosti uz radsej zvolen nie... V bystrici som natrafila na mlady kolektiv operoval ma pan doktor Hudec a na neho by som zleho slova nemala tak isto ani na doktorky ktore boli na prijme a ani na sestricky som nemala vyhrady, tak isto aj poporodna starostlivost ako o mna tak aj o malu bola vyborna, ken hlavne chcem vediet cisa tam nic nezmenilo 🙂 ... No a na ziar som tiez dost chval pocula takze neviem ale na prvom je zrejme u mna ta bystrica zatial 🙂 ... Ano este aj nad tym som rozmyslala ze zazmluvnit si doktora... Musim si to nechat vsetko prejst hlavou, no dufam ze sa rozhodnem dobre

sindas
5. jún 2018

@megicka007 aha... Ale ak nemáš nejaké komplikácie a chcela by si rodiť prirodzene tak by ta možno aj nechali... Ale však určite by ti doktor vedel povedať bližšie ci áno alebo nie... Ale tak prajem nech ti to vyjde ako si želáš... Ja som sa pri prvom v trápila a nakoniec aj tak sekcia... A pri druhom to bolo úplne super... Prišla som vybrali malú zasili a hotovo...

megicka007
autor
5. jún 2018

@sindas zalezi zrejme vela aj od nemocnice 🙂 musim pozistovat 🙂

dzamajka
5. jún 2018

@megicka007 veru,o bloku by sme sa dokazali bavit hodiny.Ja som aj pri samotnom tlaceni babatka neverila,ze toto dam....strach bol a velky,no naozaj,jedna lekarka ma rodila a druha stala cely cas nadomnou a kontrolovala mi jazvu,s rukou na bruchu,stale sa ma pytala,ci ma tie ktore konkretne miesta neboli,pritom tlacila na jazvu,verila som jej a dali sme to.Po samotnom porode mi opat skontrolovala jazvu zvnutra,ci predsa len zvladla ten tlak,bolo vsetko v poriadku.Bola som vtedy najstastnejsou mamou na svete.Ono,ked sa ten porod rozbehol,tak pri ultrazvuku tesne pred mi povedali,ze dietatko ma dobru polohu,ze nevidia dovod na sekciu,samozrejme,ak ja nemam nejaky psychicky blok.Povedala som,ze samozrejme,ze mam,ale ze si necham poradit od nich...no a vtedy lekarka povedala,ze sa nemam coho bat,ze su v strehu vzhladom na maly rozdiel medzi porodmi,a ze,ak by si nebola ista,nenavrhne mi vaginalny porod.To uz som bola v strasne velkych bolestiach a uz som chcela mat vsetko za sebou,naozaj nelutujem.Zazila som tam aj take,ze sekcia bola planovana,no porod sa rozbehol skor,tak mamicka musela aj tak v kontrakciach cakat,kedy pojde na rad.Rodila som na Antolskej v Ba.

megicka007
autor
5. jún 2018

@dzamajka tak to je super strasne, ja ani nemam potvrdene 100% ze som tehotna a uz som v strese a myslim na zle veci, jednoducho musim zacat verit a ak ozaj budem tehotna tak sa aj tesit a len tesit a mozno dam rovnako ako vy aj porod 🙂 ono to zrejme aj od nemocnice zavisi pre mna je ba daleko ja by som chcela ist do bb a tam podporuju vaginalny pred sekciou tak dufam ze natrafim na minimalne takych dobrych doktorov a ze to dam 🙂

jajanka2211
6. jún 2018

Ja som rodila prvu akutnou sekciou. Druheho som chcela prirodzene, ale kedze sa mu von velmi nechcelo a ja som velmi nemohla prenasat (tehotenska cukrovka, rh negativita, placenta v horsom stave,..), tak som nakoniec aj tak skoncila sekciou. Ale nechali to na mna. Ked som vravela, ze chcem prirodzene,tak to nechali, ci sa porod nerozbehne. Keby som prirodzene nechcela,tak mi rovno naplanuju na sekciu. Rodilaspm v KE v Novej nemocnici.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre