Druhé dieťa - áno či nie

dami21
4. sep 2014

Ahojte. Na koni nie som prvýkrát , ale z objektívnych dôvodov nebudem odhalovať svoju identitu.
Mám 21 rokov a 20 mesačného syna. Ale... vyskytli sa mi určité zdravotné problémy a gynekolog mi dal jasne najavo, že by sme sa mali poponáhľať so súrodencom lebo už pri prvom dieťati som mala obrovské problémy malého udržať.
Malý bol viac menej neplánovaný aj keď už s mužom sme boli spolu dlhšie. Ďalšie deti chceme, ale nie momentálne...Ale.. Keď vidím ten malý vekov rozdiel medzi deťmi mám chuť dopriať synovi súrodenca , keďže medzi mnou a bratom bol 7 ročný rozdiel a to už nebolo ono. Finančne by sme to utiahli , nie sme závislí od rodičov a ja tak či tak na rok chcem začať externe študovať VŠ čiže by som bola doma.
Furt , ale neviem čo ďalej.. Či ísť do toho, či nie.. Deptá ma trochu aj vek už teraz si vypočujem od niektorích tie reči o skorom tehotenstve, pritom som úspešne ukončila stredoškolské vzdelanie , nie sme závislí od rodičov tak trošku výčitkám spoločnosti nechápem, keďže od 16ky si zarábam sama na seba .
Vlastne viem, že je všetko na mne , ale potrebovala som sa iba niekde vykecať..a preto sa pýtam čo by ste robili na mojom mieste?
Ďakujem za názory..

evelynm
4. sep 2014

@dami21 , hlavne si to preber so svojim muzom. Ak si trúfate na druhe dietatko a chcete ho, tak ti reci ostatných mozu byt na haku. Drzim palce.

janinah
4. sep 2014

na tvojom mieste pracujem na druhom babetku hneď 😉

evita_g
4. sep 2014

Podla mna je super mat deti hned po sebe... zo zaciatku fuska, no neskor same vyhody 🙂 Medzi mojimi babami je rozdiel 2 roky a cochvila mame v plane zacat pracovat na tretom surodencovi, nech su partia 🙂

monikkak
4. sep 2014

Ahoj ja som tiez neplanovanr mala prve ked som mala 20 tiez som si vypocula taka mlada a dieta atd. Ale to sa ich nazory a tebe to moze byt jedno co si druhy myslia. Ja by som sla do toho ked ste chceli druhe aj ked nie hned ale ked tam sanca ze uz nebudes moct tak radsej teraz. Drzim palce 🙂

siska53
4. sep 2014

@dami21 ak je to tak..ka by som do toho sla..je fajn mat surodenca..ja mam 2rocny rozdiel..ani vacsi sice nemusi byt zly..ale vzhladom na odporuce ie gyndosa by som nevahala.

ivec16
4. sep 2014

a ked budes mat 40 tak ta budu obdivovat, ze aka si mlada mamina, ty si budes uz vegetit s muzom chodit na dovolenky, deti budes mat uz velke samostatne a ostatne 35 rocne prvorodicky budu lapat dych pri svojich malych dropcoch .-)... hlavne si to ujasni s muzom, ale nie kazda ma take ,,stastie v nestasti,, ze jej lekar dostatocne vcas povie, ze maj dieta teraz o 5 alebo 10 rokov to uz asi nebude mozne... mnohe na to pridu, az ked to mozne uz nie je... takze byt na tvojom mieste a vediet v 20 tich ze to moze byt v 25 problem, tak mam aj 3 deti po sebe po roku 🙂 my sme tak surodenci traja po roku a bolo to super a stale si velmi dobre rozumieme...

lulu369
4. sep 2014

@dami21 Ahoj, tých čo budú rozprávať, že si mohla ešte počkať ignoruj...Ja som prvú dcérku porodila v 22 rokov a vôbec neľutujem, že som ju mala tak skoro...Teraz čakám 3. bábo a tento rok budem mať 28 rokov. A podľa mňa je lepšie mať deti v mladom veku ako to zbytočne odkladať...

bonaqa2013
4. sep 2014

Ahoj ja mám 4 deti. Keď som prišla s poslednou dcérou z nemocnice, jedna dcéra mala 18 mesiacov, ďalšia 4 roky a 2 týždne a syn 15 rokov. Dievčatá sa spolu prehrajú ,aj pobijú. v súčasnosti ma posledná 4,5 roka. Ja by som asi do toho išla.... Načo čakať.

darty13
4. sep 2014

@dami21 ak Vas nebrzdia peniažky a máte na to tak šup na druhé bábatko 🙂 ja mam medzi detmi 6 rocny rozdiel, vzdy sme chceli aspon 2 deti len museli sme sa po prvej materskej pozbierat financne. Myslim že aj pre deti je super keď maju surodenca. Doma je veselšie 🙂

tova
5. sep 2014

@ivec16 haha alebo v 40ke, bude druho kolo bavit vnucata, lebo syn/dcera chce dostudovat, potrebuju peniaze, nemaju kde byvat, deti s muzom/zenou nasackovani v jej dome , a povie si ze na dovolenku neide lebo radsej da peniaze mladym nech na auto 🙂

mimika123
5. sep 2014

@dami21 ja sa tiez pridavam s nazorom. uplne ta chapem, ja som mala syna ako 19- rocna a tiez to okolie bralo ze naco tak skoro a podobne, tvarili sa ze je to nechcene dieta co vobec nebola pravda(ako keby mladi ludia nemohli mat deti alebo snazit sa otehotniet). vtedy sme babenko chceli lebo manzel je odomna starsi a uz deti chcel a ja som to tiez tak chcela. teraz ma syn 2 roky a 5 mesiacov a snazime sa o druhe, takze sme si dost podobne 🙂 na nazory okolia sa absolutne vykasli, tiez mam 21 chceme druhe dieta a nebranim sa pripadne este jednemu a nehanbim sa nikde priznat pravdu, ved tiez zijeme svoj zivot a nikomu nedovolujeme aby ovplyvnoval nase pocity ako chceme zit. a tak ti poviem ze keby som vedela ze bude syn teraz taky samostatny ze poslucha, pekne sa hra aj sam tak by sme sa o druhe snazili uz skor lebo az teraz som si uvedomila aky rozdiel bude medzi nimi (takze toho sa neboj, zvladnes to). a inak tiez som mala problemy v tehotenstve, takmer sa narodil uz v 6. mesiaci ale dokazala som ho donosit. takze moje odporucenie ak to citits ze po tom tuzis a je to tak spravne chod do toho, hlavne si to vydiskutuj s manzelom alebo priatelom a ak ste o tom presvedceni chodte do toho a na nazory okolia sa vykasli. drzim ti velmi palce aby ti vsetko dobre dopadlo

hucko44
5. sep 2014

Záleží od toho, či ŽIJEŠ PRE SEBA a svoje deti, alebo SI OTROKOM OKOLIA. Nevidím žiadny problém vo vekovom rozdieli medzi súrodencami (či už malý, alebo väčší). Ja osobne preferujem menší vekový rozdiel. Skorej si oddýchneš a budú si viac rozumieť. Budú mať spoločné záujmy. Ak by to bol 7 ročný rozdiel, tak jedného bude zaujímať SPIDERMAN a druhého SPOLUŽIAČKA LENKA. Nebudú sa spolu hrať a ten starší bude mladšieho odstrkovať. Potom už radšej aspon 10 rokov, tam už bude ten starší natoľko zrelý a uvedomelý (pri dobrej výchove), že sa aj on postará o súrodenca a budú si viac rozumieť a ten mladší (mladšia) bude mať vzor, alebo ochrancu.

Takže SMELO DO TOHO, kúp si eroticke spodne pradlo, cez víkend daj dieťa k starým rodičom a "POHNITE ZEMEGULOU" 🙂

arwen88
5. sep 2014

myslim, ze dieta/deti v mladom veku (nemyslim tym 16 ale tych 19-21) ma svoje vyhody...ked to tak citis, ze je to ok a si takto spokojna, nie je o com...je inak zaujimave, ze vacsinou ludia, co do toho kecaju, mali sami deti v takom veku...neviem, preco je spolocnost presvedcena, ze vsetci musia ist na vysku (potom mame samych inzinierov ale ziadnych zrucnych remeselnikov) a nejaky cas pracovat, kym budu mat deti, inak to je nepripustne a skoro a ja neviem co este..kazdy by mal svoj zivot zit tak, ako to citi a ked ma niektore ine priority, tak do toho proste nekecat..drzim ti palce, aby si sa rozhodla podla seba a bola spokojna a na neprajnikov sa vykaslala 😉

katkaolejka
5. sep 2014

ja som sa bala mať dve deti hneď po sebe a teraz ma mala 4a pol roka a druhe sa nam nedari, keby som to vedela vratit spat, idem do druhehio hned a mozno by sa zadarilo ☹

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
terezka1947
5. sep 2014

@dami21 ak tuzite po detoch obaja s manzelom....chod do toho...zo zaciatku to lahke nebude,ale deti podrastu,no a vsetky ostatne sny si splnis-vobec neries okolie

lll2010
5. sep 2014

...pokial to vam ako partnerom vyhovuje, preco nie??...medzi mnou a 3 mojimi sestrami je velmi velky vek. rozdiel...sesters. vztah to nikdy nebol. Ale moja prva sestra ma 45 r. a dve samostatne zarob. cinne deti, nato moja druha ma 40 a doma 3 babatka..do veku 3 rokov. Zatial co jedna si chodi v mladom veku po dovolenkach, druha sa skoro v tom veku "poti" pri plienkach...moj nazor nato je aj podla rodinn. skusenosti...cim je clovek mladsi..tym viac zvladne....

sofiadurovic
5. sep 2014

@fidka79 musím úplne súhlasiť prvý krát som rodila a mala som 32 a nemám pocit že by som sa potila alebo nestíhala a teraz mám 35 a chcem druhé nebolo to takto plánované ale tak mi to zariadil osud bohužiaľ tým chcem povedať že je jedno či v 20 alebo 40 hlavne že máme všetky čo si to želáme zdravé detičky prajem veľa šťastia pri správnom rozhodovaní 🙂 🙂

siska53
5. sep 2014

@ivec16 nemam pocit,ze by som lapala po dychu len preto,ze som deti mala neskoro (35 a 37)., mozno je unava vacsia,neviem,aka by bola,kebyze mam dieta skor,no nie kazdy stretne toho spravneho tak skoro. Kebyze stretnem,tak tie deti mam urcite skor.
A energie mam dost. A nevsimla som si,ze by kopa tych mamin,ktore maju dieta vo vyssom veku nejak nestihali svojim drobcom.

azbestica
5. sep 2014

@dami21 vsetko hovori za. a plus to ze ti aj doktor povedal ze cim skor tym lepsie a to je asi ta najpodstatnejsia informacia a hlavny dovod ZA pre teba. Tak ja si myslim ze nie je naco cakat. Hor sa do plodenia deti 🙂)))

ivec16
6. sep 2014

@siska53
@fidka79 juj baby nechcela som sa dotknut zien co rodia neskor, chcela som poukazat na vyhody pre zakladatelku, preco mat deti kludne aj skor. Urcite ma kazdy vek svoje vyhody aj nevyhody. A k tomu mladsiemu veku podla mna patri aj vacsie mnozstvo energie (tym nehovorim, ze by starsie zienky svoje deti nezvladali - zase sa nehovori nadarmo kto nema v hlave ma v nohach) takze urcite starsie zeny zas maju viac skusenosti, vedomosti a financne zabezpecenie je samozrejme pravdepodobnejsie. Viem, ze existuje mnoho dovodov preco zeny maju deti az vo vyssom veku. Ale aj zo zdravotneho hladiska je to jednoduchsie skor. Kiezby kazda zena mala tak dobre zdravie, ze moze mat deti az po 30 tke, no bohuzial je realita taka, ze po tej 30 tke ta sanca na otehotnenie klesa... iste niektora zena nema problem otehotniet ani v 40 tke ina ma problem uz v 20 tke (no kym zena neskusi tak nevie, a potom predsalen sa nejak dobojovat k dietatku maju vacsiu sancu tie mladsie - pretoze to moze trvat aj roky).

siska53
6. sep 2014

@ivec16 ok,to mas pravdu,jasne..len to tak zvlastne vyznelo...
A jasne,ze mladsie maju viac energie,to bez pochyb a aj sanca na otrhotnenie byva vacsia..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre