Do akého veku by ste ešte boli ochotné otehotnieť?

5. aug 2024

Ide o to, že mám 31 rokov. Prvé dieťa som porodila prwd 1,5 rokom, mesiac pred mojimi 30 narodeninami. Mala som preeklampsiu.. Veľmi chcem druhé bábo ale bojím sa aj možného opakovania preeklampsie. Ale tiež mi ide hlavou vek. Nieje už 33, 34 rokov veľa na dieťa? Myslím to čisto zo zdravotného hľadiska

hederamonstera
5. aug 2024

V tejto dobe to uz nie je vela, aj medicina je popredu. Kazda to ma inak max dokedy by chcela deti.

zuza265
5. aug 2024

Do 40 uplne v pohode a v pripade, ze by sme po dietatku tuzili a zdravie by mi dovolilo, tak aj malicko neskor

jaond19
5. aug 2024

Moja hranica bola 35-36r. Tretí syn bol nakoniec v 35tke. Neskor by som uz nechcela, lebo fakt nie som uz tak aktívna ako dvadsiatnicka. Som 2 roky pred 40tkou, čo to uz aj zdravotne pocitujem... Samozrejme je to vysoko individualne.

janulka1802
5. aug 2024

Ja som mala druhé dieťa v 33. Tak do 40-ky by som si to vedela predstaviť. Neskôr už veľmi nie.

autor
5. aug 2024

A nemali ste zdravotné problémy počas alebo po tehotenstve?

sim_mi
5. aug 2024

Moja hranica bola 35, rodila som ako 31rocna a 33rocna, obe tehotenstva a porody bezproblemove, deticky zdrave.

kacena4
5. aug 2024

posledne v 35 a jedine bezproblemove tehu. pri predchadzajucich mi hrozil predcasny porod a lezala som v nemocke.

soldi
5. aug 2024

mala som pri prvom preeklampsiu, pri dalsich troch nie, toto by som neriesila.
zo zdravotneho hladiska je vela nad 35 rokov. ale to je podla starych tabuliek. Dnes su ludia zdravsi a menej zniceni nez v minulosti, takze rodicky okolo 40 uz nie su takou raritou.

milanemila
5. aug 2024

Somnou bola v porodnici 20r baba s preeklampsiou, teh. cukrovkou, mala vysoku nadvahu. Podla mna je to extremne individualne, ak je tvoj zdravotny stav Ok, tak mat dieta v 35 je uplne ok 🤷🏼‍♀️
Ja som si stanovila, ze rodit budem do 30 a nastastie mi zivot prihral super manzela a vysli aj ostatne okolnosti, takze v30 som mala druhe dieta a tema tehptenstvo je pre mna uzavreta.

zuzanockamt
5. aug 2024

Ja by som bola ochotná do 45-ky.
Druhé (a zároveň posledné) dieťa som mala v 38-ke. Tehotenstvo, zotavovanie omnoho lepšie a rýchlejšie ako v 1.tehotenstve (28 rokov).
Každá žena je iná. Niektoré sú tu stareny už v 30-ke/35-ke.

monro
5. aug 2024

Ja mám aktuálne 47 a vravím, že ešte tak 5 rokov späť by som sa na to dala 🙂 Mám 20 ročného syna a dcéru, ktorú som mala ako 35 ročná.

jarka0
5. aug 2024

Ja som mala 11.6. 38 a malá sa mi ako 4 dieťa narodila 3.6. keby sa nedarilo tak by sme skúšali do 40 možno pre niekoho je to veľa ale ja si osobne myslím že nie 😍

really8
5. aug 2024

40 bol moj strop. Uz v 33 tazko zvladam spankovy deficit

zuzkacik4
5. aug 2024

Moj strop je do 35.... potom si to uz neviem a ani nechcem predstavit 🙈😀

svetlonos
5. aug 2024

Prvý porod 36 a druhý 39 a vtedy som bola aj viac fit ako pri prvom. Mala som tého cukrovku a pri druhom kŕčové žilu. Oba porody fajn, druhý ešte lepší, realne bolesti 1 hodinu pred narodením maleho, do vtedy len tvrdnutie brucha. Deti zdrave.
Co sa cukrovky týka, nemala som nadváhu, a dr bola nestastna, ze ten dyzden už som 15sta. A ze su to výlučne chudé zeny a polovica z nič do 25 rokov, asi tak.
Záleží od teba. Je rozdiel porodit 1-2 do 50tky alebo mat už skoro dospelé 3 a v 40tle rodit 4te. To už verím, že vie byť zaberak.

haraburdova
5. aug 2024

Ja som otehotnela ked som mala 29, druhe/tretie dietatko by som bola ochotna do 35/36r. Tehotenstva sa nebojim, skor mam tento vek nastaveny preto, aby som vladala behat okolo deti kym som v dobrej fyzickej kondicke. Moja mama rodila sestru ked mala 41 a teda mala co robit ked mala segra 3-4 roky. Clovek inak zvlada aj tu spankovi deprivaciu, starostlivost o deti a domacnost ked ma menej rokov. Ale zo stranky tehotenstva ako takeho a porodu je vek do 40 v poriadku. Vela zien je dnes velmi aktivnych, je lepsia zivotna uroven aj zdravotnictvo. Ak zena teda nema ziadne zavazne zdravotne problemy.

11bodka11
5. aug 2024

V 34 sa mi narodila mala. Ale neskor by som uz nechcela. Uz toto bola taka hranica. Tehotenstvo bez problemov. Obcas trochu vyssi tlak som mala, ale pri prvom tiezva to som mala 28 rokov.

autor
5. aug 2024

Ďakujem baby, dali ste mi nádej. Lebo ja už som sa cítila zatratená. My teraz staviame dom, po dokončení by sme sa chceli asi začať snažiť no len kým sa zadarí ktovie koľko budem mať rokov. A druhá vec je tá poondiata preeklampsia :/ ale asi sa za ten rok, dva dám nejak zdravotne, psychicky, fyzicky dokopy a celé tehu a obdobie po ňom bude radosť :P

fairyy
5. aug 2024

do 35... to bol moj strop, ale nie kvoli tomu, ze som sa bala samotneho tehotenstva (pretoze kazde je ine), ale preto tento strop lebo pripocitavam 20 rokov a nechcela som byt 60+ na stuzkovej ...60+ uz tak nejak dufam, ze budem babkou(ak moje deti budu chciet byt rodicmi), ktora zvlada este sa venovat vnucatam a zaroven este par rokov cestovat po svete

30katrusa40
5. aug 2024

Prvé som chcela do 25 druhé do 30 a prípadne keby ešte tretie tak do 35 Max. Potom by som si prišla stará. Mne tento plán aj vyšiel

ewell13
5. aug 2024

Chcela som max do 30tky.

sofia1979
5. aug 2024

Ja som rodila v 40tke a ďalšie 44 no bohužiaľ to už nedopadlo dobre čiže chcela by som no už bohužiaľ.

tiezjedna
5. aug 2024

ja som rodila prvé v 22, druhé v 33 a tretie v 37., psychologická hranica pre mňa bola a je 38. Ale len psychologická, pretože inak všetky tehotenstvá úplne bez problémov a ok som aj dnes 40+👍

11bodka11
5. aug 2024

Vies co ja som bola pri synovi uppne vyštavena, lebo cele noci nespal. A to som mala 28r. Porod otras, mesiac som si nesadla. Prve 3m si sni nepamatam co som bola ako zombie. Dcera spala super, porod lahky. Hned som sa super citila. Cize u mna v 34r to bolo vsetko lahsie. Teraz mam 38r,muz 40r, deti maju 3,5 a 9r a hovorime ze super ze su uz vacsi. Uz by sme babo nechceli. Konecne mozme kade tade s nimi chodit. V prvom tehu som pribrala 13kg,v druhom 7kg.

evcagabi
5. aug 2024

Ja mam 34 , cakam prve a som uplne fit. Vsetky vysledky dobre, ziadna tehu cukrovka, krcove zily ,puchnutie, blbnutie tlaku, pribrala som 10kg. Ja som bola vzdy maximalne aktivna a starala sa o seba a vidim, ze sa mi telo za to odvdacuje a planujem mat este jedno dieta tak budem v nastavenom zivotnom style pokracovat. Akurat dnes je mi na pi... lebo o tyzden uz mam termin 😅😅🤮

autor
5. aug 2024

@fairyy áno a presne aj toto je dôvod aj keď nie závažný ale tiež nechcem byť stará mama medzi kamarátmi môjho dieťaťa.. Aj keď sa asi hranica už posunula. Medzi mnou a mojou mamou je 20 r rozdiel, babkou a mnou 40rokov. Ja si neviem nejak predstaviť že by medzi mnou a mojim dieťaťom bol taký rozdiel vekový ako medzi mnou a babkou.. Ale to je ďalšia vec už.. Hlavne ma ti zaujíma teda z toho zdravotného.. Ale toto tomu tiež nepridáva

nika23t
5. aug 2024

Ja som mala limit do 35. Ale keďže otehotnieť sa nedá na vyžiadanie, musela som to o rok predĺžiť. Najmladšiu som rodila ako 36 ročná a nemenila by som za nič. Moje zlatíčko ❤️

11bodka11
5. aug 2024

Inak toto stale pocitam. Ked dcera bude mat 38r ako ja teraz tak ja budem mat 72r. A to je hrozna predstava pre mna. Lebo moja mamina ma len 59r.

lusyc
5. aug 2024

Môj strop bol pôvodne 30, nestihla som ani jedno tehotenstvo, tak som posunula do 35. 1.dieta predčasne narodené v 32.tt,lebo preeklampsia, druhé v ukončenom 38. s vysokým tlakom. Neplánované tretie v 37. rokoch, zas s vysokým tlakom a cukrovkou, narodené v ukoncenom 37.tt. Tretie tehu som už fakt nezvládala.

dudos
5. aug 2024

Ja som si dala strop druhé do 38. Tak sa aj stalo.
Prvé som porodila v 31. Druhé v 37.
No určite ak by sa nám nedarilo dlho a veľmi by sme túžili tak by som bola ochotná prvé rodiť aj po 40.
My sme na prvé čakali skoro 4 roky. A to som si povedala, že sa už nebudeme snažiť. A o dva dni na to, mi ukázal test II čiarky.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre