Dlhodobo zvysena bazálna teplota

148terka148
25. júl 2018

Ahojte,
Potrebovala by som poradit lebo gynekologovi som objednana az za mesiac skor sa nedalo. Niekto mozno bude mat skusenosti.
Uz dlhsi cas mi bazalna teplota skace 36.6, 36.7, 36.8. Meriam si ju pravidelne v rovnaky cas kazdy den. Vstupne potom zas klesne. Chora nie som. Pocas ovu sme sa pokusali o babo. Ale predtym som zvykla mavat 36.4 pptom dva dni pred MS mi teplota vstupla a potom klesla a uz som vedela ze dostanem MS. Teraz neviem co to ma znamenat a trocha sa bojim niakeho zapalu, ale nic ma neboli. Dnes je 11dni od ovu a robila som si tehotensky test a bol negativny.
Za vsetky rady dalujem.

dadulik6
25. júl 2018

@148terka148 ahoj aku dlhu mavas lutealnu fazu? Lebo na 11 dpo su te teploty v poriadku a na test moze byt este skoro

ivka27101
25. júl 2018

Ja som mala na začiatku tehotenstva zvýšenú ale telesnú teplotu a prvé dva testy vyšli negatívne tiez príliš skoro som ich robila.

148terka148
autor
25. júl 2018

@ivka27101 aha dobre. Prave neviem aku dlhu dobu mam cakat. Ja uz len telesnu teplotu neviem mat vysoku max.raz v zivote som mala 37° a to uz som horela v chripke neviem ci to moze byt spojene s tym. A dalsia vec , ze mam nepravidelne cykly dost rozhadzane. Lekar mi preto predpisal ustrogestan aj ho berem. Posledny cyklus som mala 22dnovy. Tak vobec nevien ci mam cakat MS alebo nie.

148terka148
autor
25. júl 2018

@dadulik6 ked budem mat stale teplotu 36.7 a nestupne a spravim si test aj po 4tyzdnoch mohol by mi vyst pozitivny? Lebo je strasne deprimujuce. "Cakam prve."

dadulik6
25. júl 2018

@148terka148 pokial je teplota 18 dni od ovu stale vyssia ako teplota pred ovu je tehotenstvo mozne ... teplota nieje atale rovnaka je normalne ze kolise ... skus si spravit test ked ti uz bude meskat alebo v den kedy by si mala.dostat

lusinkakiss
25. júl 2018

@148terka148 ahoj, píšeš, že berieš utrogestan, to je odpoveď na Tvoje "vyššie teploty". Je to hormón, progesteron a ten teplotu zvyšuje. Tiež som to tak mala a viacero báb to tu písalo. Tak žiaden strach, všetko bude v poriadku a držím prsty, aby sa podarilo mimi ;)
Ešte maličkosť, mne teplota klesla až dva dni po vysadení utrogestanu 🙂

148terka148
autor
25. júl 2018

@lusinkakiss este sa mozem spytat, takuto teplotu som este nemala ked som aj brala utrogestan. Takze asi mam len čakat, ze čo bude hej? Ci mi pride este mrcha alebo nie. Lebo najprv som bala, ci to neni niaky zapal.
Velmi pekne dakujem za odpoved

29simona29
25. júl 2018

@148terka148 podľa mna to môže byt tehotenstvo, ja som to takto mala na začiatku tehu,na 10.den od oplodnenia som si urobila test a bol tam taký slabučký duch..skus test opar dni ešte

lusinkakiss
26. júl 2018

@148terka148 každý reaguje inak, budem držať prsty, nech je to tehu 😘 vydrž do termínu MS, urobíš test a podla toho sa zariadis.
Ja teraz neberiem nič, ale teploty mam vyššie, myslím ze to môže byť aj kvôli letu a teplu všeobecne....aj keď v kútiku duše verím a dúfam... 😉 Ved to poznáš 😉🤗

148terka148
autor
26. júl 2018

@lusinkakiss moc dakujem. Len mam velke vykyy MS takze nikdy neviem kedy ju dostanem. Napriklad teraz som mala mozno dostat ale uz sa mi zas posledne dva dni len zvysuje teplota tam sa tesim. (Moja ms 30,45, 50, 21,25, 60 dni pauza😂) teraz mi meska 4 den a teplora len vstupa. Tak uvidime.

lusinkakiss
27. júl 2018

@148terka148 tak to silno držím prsty ✊ a doktor ti kedy kázal testovať?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre