Dlho pozitívny ovulačný test

gabika_81
4. sep 2024

Ahojte, hľadala som tu či je tu takáto téma... Ale nenašla som, preto zakladám novú.

Chcem sa Vás baby opýtať či má niekto takúto skúsenosť... Chcela som si tento mesiac odsledovať cyklus ovulačnými testami. Od 11DC... A vlastne dnes je 20DC a stále pretrvávajú takéto silné čiarky.
Menzes mám pravidelný ako hodinky, 31-32cyklus. O bábätko sa aktívne snažíme, zatiaľ len 3. mesiac...
Mali ste niekto podobné?

katariiinkaa
4. sep 2024

@gabika_81 nie je šanca že by si bola tehotná?

gabika_81
autor
4. sep 2024

Tak posledná MS bola 16.8. a predtým negatívne tehotenské testy... Po menzese som ďalšie testy nerobila síce... Ale tak posledné kramy boli normálne, poctivé krvácanie 6 dni... :D

bambulka711
4. sep 2024

@gabika_81 podľa mňa to nie je v poriadku. Išla by som k lekárovi, nech ti spraví hormonálny profil budúci cyklus.

gabika_81
autor
4. sep 2024

@bambulka711 áno, áno… po najbližšom cykle mám termín hneď…. Minulý mesiac som mala krásne testy, kedy to krásne stúpalo…2 dni bol pozitívny a potom boli testy negatívne. Akože nikdy nebola len 1 čiarka, vždy boli čiarky dve ale omnoho slabšie… proste ako negatívny test….

nika_val
4. sep 2024

@gabika_81 zatiaľ nemám skúsenosti s ovulačnymi testami ale chystam sa na ne vo veľmi blízkej dobe takže podctivo zbieram info ako by to malo vyzerať a teda podľa mňa máš pozitívny test práve teraz ten 20ty deň cyklu

okm221
4. sep 2024

No ja by som nepovedala ze sú pozitívne všetky až posledné dva dni alebo posledný deň je pozitívny.. Čiarka musí byť rovnako silná alebo silnejšia než kontrolna

okm221
4. sep 2024

@okm221 rovnako keby si merias bazalnu teplotu alebo sleduješ ďalšie príznaky tak by si, to vedela potvrdiť.. Testy niesu hlavný ukazovateľ, ale teda pri tebe by som dala pozitívny test až na 20dc.. A od vtedy 24-48 hod prebehne ovulácia

zojanka
4. sep 2024

@gabika_81 určite si urob aj tehotenský test. Ja som rovnako zistila že som tehotná, napriek tomu že som mala menštruáciu ktorá už byť nemala.

bejbs123
4. sep 2024

Pozitivne su iba posledne 2testy

nikapuggioni
4. sep 2024

@gabika_81 ahoj sme na tom uplne rovnako. Od 1.9 si robím testy a teplotu meriam od začiatku cyklu. Vcera som spravila aj digitalny clearblue a ten vyšiel tiež pozitivny. Chcela som si ho aj dnes ale ten smajlik zmizne z displeja až o 48 hod takže zajtra ho spravím. Dnes som.posielala fotky ovu a aj grafu doktorovi a on mi odpísal ze sa to môže diať v mojom prípade keďže som prvý cyklus bez HAK. No uvidíme. Zajtra keď spravím digitalny tak by už nemal byt pozitivny keďže od včerajšieho pozitívneho by mala prísť do 48 hod ovulacia.

nika_val
4. sep 2024

@gabika_81 ovulačny test má vždy dve čiarky ale za pozitívny sa berie až vtedy ak su obe čiarky rovnako silné
Takže ty nemáš dlho pozitívny ovulačny test ale až ten posledný je pozitívny

nikapuggioni
4. sep 2024

@nika_val presne tak. A čo hovoríš na tie moje??? Včera som sa nasrala a išla kúpiť digitalny clearblue a bol pozitivny. Akurát som si čítala recenzie na tie moje testy a tam 80% žien písalo ze mali ro iste co ja stále pozitivny a nevedelo aa rozoznať kedy je negatívny a kedy Pozitivny

nika_val
4. sep 2024

@nikapuggioni no na to som pozerala a veru nevedela by som čo si o tom myslieť 🙂
Ako som písala vyššie moje "vedomosti" o ovulačnych testoch sú iba teoretické ktoré zatiaľ zbieram lebo sa na to o pár mesiacov chystám aj ja.. ale veru pri týchto tvojich netuším 🙈😄

gabika_81
autor
4. sep 2024

Len mne sa zdali keď som ich pozerala v limite obe čiarky rovnako silne…uznávam že keď teraz na to pozerám tak ten posledný je najsilnejší…. Neviem no… ale 20dc mať ovu asi tiež nie je boh vie čo…keď o 10dni príde ms….no uvidíme čo mi povie gyn 🙂 snad sa s bábätkom nebudeme trápiť nejak dlho :(

nikapuggioni
4. sep 2024

@gabika_81 možná máš neskorú ovulaciu a tým pádom sa ti môže predĺžiť cyklus 🙂

bejbs123
4. sep 2024

@nikapuggioni myslim,ze to bude najskor anovulak

simka1919
4. sep 2024

Ahojte baby 😊 prvykrat skusam ovulacny test a takto mi to dnes vyslo. Myslite, ze uz je ciarka dostatocne silna? Od vcera mam aj pobolievanie v podbrusku na lavej strane a nafuknute brucho. Myslite, ze je to zaciatok ovulacie? 🤔

gabika_81
autor
4. sep 2024

@simka1919 toto podľa mňa ešte nie je pozitívny test…ešte mu chyba 🙂 ale už nie veľa 🙂 a skôr ako na nejaké subjektívne príznaky by som sa zamerala na hlien a merala bazalnu teplotu 🙂

okm221
4. sep 2024

@gabika_81 fáza po ovulácii je stále rovnaká, neviem presne ale je to 12-15dni.. Kratšia ani dlhšia nebude

nina004
4. sep 2024

@okm221 Môže byť aj kratšia ja mám napr. 10dní

okm221
4. sep 2024

@nina004 tak sa ospravedlňujem, len asi to treba mať osledovane, a nieje to bežné, bežná je kúsok dlhšia..

patriciaa_
4. sep 2024

@gabika_81 podľa mňa to máš pozitívne od 19 alebo 20DC nedá sa mi to priblížiť. Každopádne ja som teraz nejaky 10/11DO a tento cyklus má tiež prekvapil celé 2 dni ráno ak večer som mala takéto silné pozitívne testy a to bolo 17 a 18DC, raz dva krát za rok sa mi už stalo že bola aj takto posunutá ovulka. Na tvojom mieste by som ešte testovala kým nebude viditeľné negatívny test 🙂

nika9393
5. sep 2024

Ja som presne toto mala pred par mesiacmi ked som brala inofolic a dalsie vitaminy ( mala som vzdy pravidelny cyklus) no v ten mesiac mi prisla ms uz na 22 den. Doteraz neviem ci to bolo kvoli inofolicu alebo niecomu inemu. Niektore mesiace predtym som nemala za cely cyklus pozitivny test a vtedy bum, 5 dni za sebou..zvlastne..ale odvtedy sa mi cyklus upravil a ovu testy mavam pozitívne no otehotniet sa nam doteraz nepodarilo (17 cyklov a dve iui).

gabika_81
autor
5. sep 2024

Tak dnes mi došli testy, kúpila som tieto 🙂 tento už smad môžem považovať za negatívne či? Asi máte pravdu, že pozit bola 19-20DC, aj hlien by na to sedel…. Tak uvidíme…. O 2 týždne či dôjde 🙂 snaha bola…. Ešte sa chcem opýtať, akú bledú máte tu prvú čiarku v “neplodnom” obdobi?

nika_val
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gabika_81
autor
6. sep 2024

Tak dnes už naozaj negatívny. Neviem teda prečo takto pomaly tmavol. Ma to vyľakalo….Kedy sa inak snazite? Keď sú ovulácne testy pozitívne??

patriciaa_
6. sep 2024

@gabika_81 ja myslím že ti tmavol dobre regulérne pozitívne máš len na ten 19 alebo 20 DC, snažíme sa väčšinou od toho 11DC každý druhý deň, aj od konca ms raz dva krát niekedy vyjde aby sme boli s manželom spolu, ja mávam pozitívne testy stále od 11-17DC aj hlienu mám niekedy menej niekedy viac a už rok a pol sa nám aj tak nedarí takže tak...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre