Ďalšie dieťa po cisárskom reze

majca1581
24. nov 2014

🙂 ahojte maminky...chcela by som sa opýtať hlavne tých ktoré prežili cisarák a potom mali dalšie dieťatko.. chcem sa opýtať aky je vhodný čas po cisárskom zasa otehotnieť?? ak by sa podarilo chcela by som rodit už prirodzene ...rodila som pred 14 mesiacmi cisárskym ... 😀

ivana.blazejova
24. nov 2014

Ahoj. Mne po prvom cisarskom lekar kazal, aby som rok neotehotnela. Mam uz aj druhe babo, vekovy rozdiel medzi nimi je 2 roky a 2 mesiace, no druhy bol tiez cisarsky... Drzim palce 😉

3kolka
24. nov 2014

Zaleží aký je tvoj stav ak je ok tak už môžte...aj mne dr.vravel že cca rok nie...no dcera mala 3r3m ked sa narodil syn...baba ktorá rodila cisársky hodku predo mnou teda 5júna už bola 5novembra tehu takže po 5mes a má zdravé bábo teraz nedávno(v lete) sa im narodilo...A druhý pôrod budeš mať asi cisársky na svk to je tak ak prvý tak aj druhý ale najdeš ak budeš hľadať kde by ťa odrodili normálne,možno nájdeš

mimina00
24. nov 2014

Baby a ako to vyzera s dvoma rezmi?neurobia asi uz nato iste miesto,ze...

charluc
24. nov 2014

ja som mala cisarsky prvy a otehotnela som ked mal syn 2 roky aj nieco a isla som ,ze budem prirodzene rodit,ale zial zistlil sa iste veci ,kde uz bol prirodzeny porod zruseny a isla som na cisarsky ,doporučene mi bolo otehotnet az po roku

sampo
24. nov 2014

no ja som mala cakat na odporucanie aspon 2 roky, lebo som mala zle hojacu ranu. Otehotnela som, ked mala starsia presne 2,5 🙂

pribinak
24. nov 2014

Zalezi preco si mala prvy porod cisarsky, ak bude jazva ok, tak mozes rodit prirodzenym sposobom, niektori doktori su uz aj tu na Slovensku moderni a netvrdia, ze po prvom cisarskom MUSIS rodit uz len cisarskym
Moja sesternica ma prve cisarskym, lebo babatko bolo KP a druhy ma 2 rokoch ma normalne a to v malej nemocnici v Ziari

silvia5677
24. nov 2014

@mimina00 ja som po dvoch cisárskym a mám rezy na tom istom mieste...akurát že medzi prvým a druhým cisárskym prešlo 14,5 roka...🙂

anina33
24. nov 2014

Ja som syna rodila cisarskym a po 2a pol roka sa mi narodila dcerka a to prirodzene.bolo to ovela lepsie,krajsie,a aj po porode som sa zotavila rychlejsie

mitomi
24. nov 2014

Ahoj,ja som mala prvy cisarsky rez,a otehotnela som,ked mala mala 6 mesiacov,tak druhe tiez som mala cisarsky po roku a 1 mesiaci,nic strasne,drzim palce.silvia.

katy83
24. nov 2014

ja som otehotnela presne rok po sekcii a dr sa nad tym vobec nepozastavil 😉

lauderdale
24. nov 2014

ja som otehotnela 3mes. po prvom cisarskom a ziadny doktor to neriesil, ze tak skoro. a to som sa stretla s mnohymi doktormi. druhy bol opat cisarsky. vhodny cas je individualny

evulikm
24. nov 2014

Ja som otehotnela 14 mesiacov po cisárskom a pred 2 týždňami som rodila prirodzene. Ale stále bola pripravená sála, že pri najmenšom probléme s jazvou by som šla pod nôž

katrin21
24. nov 2014

@mimina00 robi sa to vacsinou na tom istom mieste 🙂

makromolekula
24. nov 2014

@evulikm a kde si prosim rodila? dakujem

evulikm
24. nov 2014

@makromolekula na Antolskej ;)

malabiba
24. nov 2014

@majca1581 kedy chceš a ako sa cítiš, po 14 mesiacoch môžeš rodiť prirodzene, ak nebudeš mať komplikácie.....ja som otehotnela po 9 mesiacoch a viedli ma na prirodzený pôrod, potom zistili akési veľké pnutie v jazve a urobili sekciu- rez na tom istom mieste.....a rodila som so známou tej to išlo prirodzene po sekcii 2 roky

linj
24. nov 2014

Ja to mam podobne, rodila som prve akutnym cisarskym a druhe by som chcela prirodzene. Vraj po roku ak otehotnies, tak je sanca rodit prirodzene. Treba len, aby jazva mala dostatocnu hrubku, nemala si cukrovku a dieta nesmie byt velmi velke. Ale asi zalezi aj na tom, preco si mala cisarsky. Ak kvoli KP a pod, tak je velka sanca, ze druhe porodis prirodzene. Ja som sa neotvarala, co je vraj riziko, ze sa bude opakovat. Hoci velmi by som to chcela prirodzene, po cisarskom som sa velmi dlho zotavovala a chybal mi maly po porode.

katka_saris
24. nov 2014

Ja som otehotnela po cisarskom, ked mal maly 8 mesiacov. Rodila som prirodzene v Kosiciach - Saci, kde boli vsetci tejto myslienke otvoreni a nepozerali sa na mna ako na mimozemstana, ktory ziada neskutocne veci. Porod bol samozrejme kontrolovany - sledovali jazvu, porod sa spustil sam bez vyvolavaciek. Dokonca nebol ani problem to, ze 1. syn mal pordonu hmotnost 4100 g a predpokladal bol podobny aj u druheho. Nakoniec sa nam narodil tiez valibuk s 3830g. No zazitok, ktory mi poskytol prirodzeny porod, zotavovanie, prilozenie babtka na prsnik, rozhovory s personalom a manzelom, ... mi zostanu vryte v pamati velmi dlho. Kazdemu odporucam a prajme chut k boju so slovenskm zdravotnictvom.

adka31
24. nov 2014

@mimina00 mam 3 cez seba a v pohode.

gabikaz
24. nov 2014

Ja som mala tiež prvú sekciu kvôli KP, otehotnela som znova po 14 mes.aj keď lekárka vravela ze pockat aspoň 2 roky. No a druhý pôrod som mala normálny, samozrejme zalezi na tom ako to je s jazvou a s babatkom. A takisto môžem povedať ze to bolo úplne iné a 100x lepšie ako cisársky. Ale poznam viaceré maminky co mali 2 cisárske a ze druhý aj zotavenie po bolo oveľa lepšie. A rodina som na Antolskej.

siska53
24. nov 2014

@majca1581 no idealne 2roky.
Ja mam rozdiel 2r.a3tyzdne.

Ale zavisi od zeny...od toho,ako to tam ma,aka je rana atd..dakomu zakazu uz druhy cisarsky,daktora otehu kratko po cisarskom a vsetko je ok.
Indi-vindi je to.

katarinamarkova
24. nov 2014

@majca1581 otehotnela som 16 mes. po cisarskom, rodila som normalne, vsetko OK 🙂 ale toto je velmi subjektivna zalezitost, treba zohladnit teba, tvoje telo, babo.....kazda sme ina a v neposlednom rade aj doktor co rodi je kazdy iny 🙂

smrcinka
24. nov 2014

ahojte, ja som mesiac a pol po 4. cisárskom. rez bol na tom istom mieste.Zrasty boli, ale doktor povedal, že to mohlo byť aj horšie.

majca1581
autor
24. nov 2014

@katarinamarkova VED HEJ ale aspon nejaku sancu mam aby sa mozno podarilo prirodzene dakujem 😀

majca1581
autor
24. nov 2014

@siska53 2r.a 3tyzdne ?? medzi detmi ci medzi tym ako si otehotnela??

liebling98
24. nov 2014

@mimina00 mám 3 sekcie, všetky v priebehu 5 rokov. Jediná jazva na tom istom mieste.

siska53
25. nov 2014

@majca1581 medzi detmi. Cize som otehu asi 16m.od 1. porodu.

jana_eyre
25. nov 2014

ja som cisarsky este nezazila, len viem, ze to je strasne individualne /ako vsetko/ a najlepsie poradi doktor..

takze to nie je o modernosti lekarov, ale o individualite maternice danej zeny - zatial co jednej sa jazva v pohode zrastie do par mesiacov, u druhej to moze prebiehat inak..

kamaratka ma za sebou dva cisarske s rozdielom tri roky - a inak rodit ani nemohla, pretoze mala vysoke riziko, ze sa jej roztrhne maternica..

velkacica
25. nov 2014

@jana_eyre nedá sa ani čudovať, keď rezy cez jej maternicu pribúdajú...

bodka70
25. nov 2014

sestra po prvom cisárskom porodila ešte 3 ďalšie deti prirodzene 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre