Dá sa zistiť nízky progesterón z bazálnej teploty?

28. mar 2024

ahojte , prebehla mi ovulacia , 3dpo len neviem či pre istotu nasadiť progesteron keďže sa snažíme o bábätko. Mám pco a pred 1 tehotenstvom žiadne cykly , pco , anovulacia a hormonálna nerovnováha . Preto neviem či nasadiť pre istotu progesteron alebo nie
Ďakujem za odpovede 🙂❤️

pet888
28. mar 2024

Porad sa radsej s lekarom,oni progesteron presne zisti a povie,co treba.

anavixy
28. mar 2024

Progesteron ma sposobit zvysenie BT pocas ovulacie, ale pri zistovani jeho hladiny by som sa asi nespoliehala na nieco tak neexaktne ako je meranie BT. Dnes uz ti lekar vie presne zistit coho mas kolko a co je potrebne robit aby to bolo tak, ako ma byt, preco to nevyuzit… s tvojou anamnezou by ti podla mna urcite progesteron odporucil uzivat 🍀

nika9393
28. mar 2024

Ahoj ak chces zistit hodnoty progesterónu popros svojho gynekologa aby ti ich zmeral. Idealne tyzden po ovu v cykle kedy si si ju odsledovala. Gynekologovia posielaju pacientky na 21 den cyklu no samozrejme nie kazda zena ma 28 dnovy cyklus a ma na 21 den vrchol progesteronu preto aj vysledky nemusia byt az tak relevatne. Mne sa osvedcilo ist po vlastnej osi a zaplatit si hormonalny profil v labaku. Bola som v medirexe, cena 42 eur, vysledky v ten samy den.

autor
28. mar 2024

@nika9393 ďakujem za odpovede 🙂 veď toto , ja už nevolám svojej doktorke, lebo ona to nechce riešiť , pre nich je to obtazujuce, nech to riešim s centrom AR . Ale ako ja nebudem behať po centre zas 😔keď prirodzene mám tu ovu konečne . Pre bežných lekárov je to také že nebudú brat krv , hneď pošlú do centra , už som si tých prešla za tie roky snaženia .
Preto som myslela že možno dostanem odpoveď. Ale asi máš pravdu a tiež si to urobím ako inak - ako vždy , na vlastnú päsť a zedpovednost. Teraz už je to v pase tá krv lebo sviatky . Ja som chcela nasadiť kvôli tomu že keby sa náhodou podarí aby sa udržalo 😔

autor
28. mar 2024

@nika9393 ale vlastne keď aj nasadim čo sa môže stať ? Nič , maximálne dostanem skôr ms

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre