Dá sa otehotnieť s jedným vajcovodom?

alexis21
3. júl 2024

Chcem sa spýtať mal tú už niekto problém otehotnieť s jedným vaječníkom ? Ja som po operácii už rok a od vtedy sa snažím otehotnieť no neviem či je problém ak mám iba jeden vaječník.

Vopred ďakujem za rady.

janinah
3. júl 2024

Nie je to problém,príbuzná ma takto 5 detí.

dzulli1980
3. júl 2024

Nie je to problém ... kolegyňa má s jedným vaječníkom dve deti ... prirodzenou cestou.

dominikamacakova
3. júl 2024

Áno dá sa úplne ako nič

tamichloe
3. júl 2024

@alexis21 Po prvom trhu mi odstránili vajecnik....a s jedným som mala ešte 2 deti.....no nebolo to na prvý krát ako s prvým......

bambieblue
4. júl 2024

@alexis21 Je to problém totižto šanca po operácii - po odstránení jedného vaječníka sa šanca otehotnieť znižuje od 25 až 50 %. To sú slová lekarov(porodníkov) z nemocnici. A ženy zvyknú mať ovuláciu každý druhý mesiac keďže normalne sa striedajú vaječníky ale v prípade jedného to každý druhý vychádza.A reči o tom ako si jeden dokáže pritiahnuť aj z toho ktorý tam už nie je sú len slová útechy od lekárov aby ženám dali nádej...(To sú úprimne slová dobreho znameho doktora 🫤)Možno v minulosti to problém nebol za našich čias starých mám keď ženy boli plodné a rodili ako jabloň no v dnešnej dobe pri tých potravinách co jeme, mäsom plným hormónov sa už ani niet čo čudovať že skoro každý druhý pár na svete má problém otehotnieť. A vitaj v clube môžme si podať 🤝 som na tom presne ako ty.Čize reči typu moja známa atď neberiem už vážne lebo z mojej vlastnej skúsenosti viem že to problém je.A povedal mi to aj môj známy lekár. Čiže asi tak 🫤

zuzap33
4. júl 2024

@bambieblue ja mam takto 2 deti. Problem nebol. A urcite nie som vo veku starej mami

markaterka
4. júl 2024

Moja sesternica má s jedným vaječníkom 5 detí, a z toho dvakrát dvojičky, takže asi sa to dá.

egonsk
4. júl 2024

@alexis21 otehotniet sa neda bez oboch vajcovodov, inak sa da vzdy.

mimicka2013
4. júl 2024

@alexis21 s 1 vajcovodom ci 1 vajecnikom? V nadpise tak, v texte tak, a najviac ma udivuje ze tolko komentov a ani jedna sa to nespytala. Najlepsi koment od
@bambieblue ktora pise sice o vajecniku ale o tom ze ako si jeden prichyti druhy 🙈 vajecnik si nic neprichyti, to ten vajcovod si moze prichytit, takze radsej ti toto mohol vysvetlit ten dobry znamy doktor ako kecat ze zdravy vajcovod si nemoze uchytit uvolnene vajicko z druhej strany. Mozno ten tvoj znamy doktor nemal taku skusenost ale to neznamena, ze sa to nestalo, ja osobne poznam 3 doktorov ktori mali pacientky s 1 vajcovodom, ovulovali na druhej strane a predsa ostali tehotne. Nevravim ze je to lahke a zena s 1 vajcovodom ostane zarucene tehotna, ale sanca tam stale je.

zuzanaete
4. júl 2024

@bambieblue Je bežné, že 1 vajecnik nahradí funkciu toho druhého. Mam už niekoľko rokov iba 1 vajecnik a ovulujem každý mesiac. Možnosti otehotnenia nemám odskúšané, keďže deti už neplánujeme. Ale pokiaľ prebieha ovulácia, tak je šanca na otehotnenie.

cookie29
4. júl 2024

Vajecnik ci vajcovod? Lebo mozes mat oba vajecniky, ak nemas vajcovod, nepojde to...

ktochytavzite
5. júl 2024

@alexis21 dá ,moja sestra n 1x a ak spolužiaci m dve deti s jedným vakcovodom

alexis21
autor
5. júl 2024

@mimicka2013 mám iba jeden vaječník

nisia
6. júl 2024

@alexis21 kolegyna ma jeden vajecnik a otehotnela na prvy sup 😉. Ja mam oba a nemam deticky. Takze nie to len o tom. Vela veci ovplyvni to ci otehotnies.

bimbina
14. júl 2024

@alexis21 ja jeden vajcovod nemam, a otehotnela som raz-dva. Bez dlhodobého snaženia aj 1x aj druhykrat 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre