Dá sa kúpiť kyselina listová bez receptu?

niqa09
15. dec 2014

Ahojte baby, chceli by sme bábätko a viem, že je dobré vopred užívať kys.listovú. Zatiaľ viem len o takých tipoch, ktoré sa dajú len na recept užívať. Je možné si to zakúpiť aj bez receptu ? Alebo nejaký podobný vitamín, ktorý obsahuje slušné množstvo kys.listovej ?
Dakujem za rady. 🙂

liebling98
15. dec 2014

@niqa09 kyselinu listovú (Acidum folicum) obsahujú všetky voľne predajné vitamíny pre tehotné a snazilky.

niqa09
autor
15. dec 2014

Liebling98 ďakujem ti veľmi pekne za odpoveď . 😉

kliara
15. dec 2014

Samozrejme, že sa dá bez receptu. Stačí sa len poradiť v lekárni.

niqa09
autor
15. dec 2014

kliara diiiiky .. a ty si už užívala niektorú z nich ? myslím bez predpisu ?

katarinka289
15. dec 2014

Ja som brala pri oboch tehotenstvach kyselinu listovu od Jamiesona

niqa09
autor
15. dec 2014

@katarinka289 super ďakujem za tip. zakúpim si to aj ja. 🙂

niveagirl
16. dec 2014

@niqa09 tiez beriem tuto od Jamieson 😉

niqa09
autor
16. dec 2014

baby nemali tu Jamieson tak som kúpila značku MedPharma. Je to v takej tmavohnedej krabici. Niekde som sa dočítala , že nie je kyselina listová ako kyselina listová. Mala na mysli predajcu. Že niektoré sú viac na báze prírodnej. Dúfam , že ja som dobre kúpila. A nie len chémiu.

simona_simi
7. júl 2017

@katarinka289 Ahoj včera som si kúpila presne to balenie Kyseliny Listovej ako si sem nahodila ešte v roku 2014 🙂 Nie je to prisilná dávka na deň ? A pomohlo ti to otehotnieť ? Ďakujem 🙂

chellina
7. júl 2017

Da sa kupit ale je o dost slabsia ako ta na predpis mam doma aj Jamieson a je to len 1mg . Ta na predpis ma 10 mg a berie sa 2x denne.

bienennest
7. júl 2017

@simona_simi Ahoj, kyselina listova nepomaha otehotniet ale je mimoriadne dolezita pre spravny vyvin plodu prave v prvych 8 tyzdnoch, preto sa odporuca ju brat uz pred samotnym otehotnenim aby si mala dostatocne mnozstvo v tele pocas skoreho tehotenstvo (aj v tyzdnoch ked vacsina zien este nevie, ze je tehotna). Nedostatok sposobuje napriklad poruchy ako razstep chrbtice u novorodoncov. Pred otehotnenim a pocas prvych 3 mesiacov sa odporuca brat 800μg, potom sa moze davka znizit na 400μg ale to ti vedia povedat aj v lekarni.

simona_simi
7. júl 2017

@chellina
@bienennest

Brala som asi 3-4 mesiace Femibion no prestala som lebo zatiaľ sa mi otehotnieť nepodarilo a dosť to šlo do peňazí tak som mala poradené brať samotnú KL. Ale ako čítam nepomáha otehotnieť, čo som dosť sklamaná, kedže mi bola odporučená práve nato aby som ľahšie otehotnela. Niekto píše, že pomáha otehotnieť a niekto, že to s tým nemá nič a je to na tie vrodené vady. Viem, že hento je slabšie a obsahuje to 1 mg no aj to pomôže nemyslíte ? 🙂 chcem to pekne pravidelne začať brať od dnes

chellina
7. júl 2017

@simona_simi my sme sa nejak upenlivo nesnazili ale ako som zacala brat Macu hned som otehotnela 😂 Bral to aj drahy

oskvarka
7. júl 2017

@simona_simi kupis aj silnejsiu aj volno predajnu a aj lacnejsiu nemusi byt hned zvucna znacka opytaj sa v lekarni 1mg mi pride velmi malo.. aj tak okrem femibionu asi nieje ziadna ina viaczlozkova (cast vo femibione je taka ze ju telo spracuje aj ak nevie spracovavat bezne kys. lisovu) ale to je podla mna zase dost mala pravdepodobnost ze taku potrebujes a ako baby pisali femibion ide do penazi on ma 600 alebo 800μg
a podla mna pomaha z otehotnenim.. pomaha spravne dozievat vajicku vraj teda..... inak ja som teiz femibion kupovala asi 3 mesiace a potom len obyc otehotnela som az po roku... zase nejaka zazracna pilulka na otehotnenie to rozhodne nieje
aj u nas nariadili brat aj manzelovi

bienennest
7. júl 2017

@simona_simi Ahoj, ak chces prirodzene napomoct otehotneniu, skus prirodne doplnky stravy ktore su urcite pre tvoje telo prijatelnejsie ako multivitaminy pre tehotne z lekarni. Jediny doplnok, ktory sa neda dostatocnej miere doplnit stravou je prave kyselina listova, preto sa ma brat vo forme tabletiek ked planujes otehotniet. Ostatne dokazes pekne pokryt stravou.

K tomu, ako mozes prirodzene doplnit svoju stravu o dolezite vitaminy a mineraly potrebnymi k otehotneniu ti odporucam si precitat tento clanok - https://www.slovenskypacient.sk/liecba-neplodno...

simona_simi
7. júl 2017

@chellina Čo to je to Macu ? 🙂 nepoznám to a ako pozerám som nevzdelaná :D prepáč

simona_simi
7. júl 2017

@oskvarka Ďakujem za radu 🙂 ako pozerám všetko a veľa teda najviac robí psychika 🙂

simona_simi
7. júl 2017

@bienennest Ďakujem Ďakujem 🙂 idem čítať

veronka1234
7. júl 2017

Ahoj, ja odporucam femibion

simona_simi
7. júl 2017

@veronka1234 Ano ten je najlepší no ako som písala brala som ho 4 mesiace a to bolo hneď 50 € lebo som brala tie veľké balenia hneď 🙂 Preto som chcela skúsiť samotnú KL ale ďakujem za názor 🙂

bienennest
7. júl 2017

@simona_simi Ahoj, Maca je rastlinka povodom z peru, kde sa pouziva uz po starocia na slepsenie plodnosti. pozri si ten horny clanok, tak je tiez napisane par slov k tejto rastlinke

simona_simi
7. júl 2017

@bienennest Ďakujem ti veľmi pekne už som si to prečítala 🙂 a máte to overené niektorá ? Pomáha to ?

ewicac
7. júl 2017

Ahoj, skús pridať E vitamín 200vku, mne to pomohlo 2x, pôsobí na správny rast sliznice maternice.

bienennest
8. júl 2017

@simona_simi ahoj, ja mam overene..skusals som viacere z tych prirodnych latok po tom co sa mi ani po 2rokov neuspesneho skusania nedarilo otehotniet. Lekari u mna nikdy pricinu nezistili (napriek mnohym vysetreniam) takze to bola moja posledna nadej na prirodzene otehotnenie a podarilo sa.

Univerzalny recept ale neexistuje, treba vyskusat na co tvoje telo dobre reaguje a na co nie (zistis sledovanim bazalnej teploty, ovulacii, pravidelnosti menstruacie, sledovanim hlienu..proste znakmi tvojho tela v reakcii na uzite prirodne latky). Drzim palce!

chellina
10. júl 2017

@simona_simi je to Maca prášok. Prírodný výživový doplnok - superpotravina. Skus pogooglit a nasla som aj tu na MK vo fore nieco uz davnejsie 🙂

chellina
10. júl 2017

@simona_simi ja som mala tento od vitalvibe lebo to kupoval drahy a uzivali sme obaja ale nie tak uplne za ucelom otehotniet ale skor tak vseobecne je to zdrave a pokusali sme sa, nie uplne usilovne ale stale nic a akurat v obdobi ked sme to nasadili sa nam po chvilke podarilo. Je to lepsie v prasku ako v tabletkach da sa kupit vsade mozne po internete ale skus nejaky kvalitnejsi aspon organicky lebo ako so vsetkymi takymito prirodnymi preparatmi od chlorely, spiruliny cez acai a ja neviem co vsetko su vyrazne rozdiely aj v kvalite tej macy.

22marcelka0105
21. nov 2017

@simona_simi 1 mg = 1000 mcg.....a je to omnoho viac ako 400 alebo 600 alebo 800 mcg. Cize kyselina listova od Jamieson je jedna z tých najsilnejších. Ale kludne stači aj 800.... 🙂

simona_simi
21. nov 2017

@22marcelka0105 už mne je zbytočná 🙂 ja som v 15 tt tehu a to som ju ani nestihla brať. Až ako som sa dozvedela som brala Femibion🙂 ale zostala mi samotná listovka od Jamieson ani jednu tabletku som si nezobrala 😁

22marcelka0105
21. nov 2017

heheh, tak super, prajem ti to, veeeelmi. A ja duufam ze aj mne sa posťastííí čoskoro....prosiiiim 🙂))

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre