Cysta na vaječníku a možné tehotenstvo

erikapiloxing
12. sep 2020

Dobrý deň prajem
Dr mi nasla cystu na vajecniku. Povedala ze zatiaľ netiesit lebo môžem byť tehotná len to ešte nieje vidno
Momentálne som 10dpo a 24 deň cyklu. O 4 dni by mala prísť menštruácia
Mimo iného sa mi zväčšila mliečna zlaza a bolia ma prsníky co môže byt aj Pms
Najhoršie je že človek nevie čo ďalej
Mali ste niektorá skúsenosť s cystou ešte pred potvrdeným tehotenstvom?

andreagartnerova
12. sep 2020

Zistila som tehotenstvo a začala krvácať išla som na pohotovosť a tam mi zistili veľkú cystu, čiže som ju tam už mala predtým. Doktor má sledoval do asi 12tt, lebo keby sa mi zvacsuje museli by sme tehotenstvo ukončiť. Cysta sa vstrebala a som v 38tt. Mala som ju veľkú 8cmx4cm, a to som chodila na pravidelné prehliadky.

erikapiloxing
autor
12. sep 2020

@andreagartnerova no mne to práve dr nechcela nejak rýchlo riešiť lebo povedala ze je možné tehotenstvo a nemôže sa zasahovať. Takže uvidím ci príde ms. Mali ste aj príznaky tehotenstva?

andreagartnerova
12. sep 2020

@erikapiloxing áno, ja som vedela, že som ale úplne na začiatku. Doktor mi povedal, že tie cysty sa vo väčšine vstrebu počas tehotenstva.

erikapiloxing
autor
12. sep 2020

@andreagartnerova mate správu

titla
12. sep 2020

@erikapiloxing Mojej sestre zistili cystu na vajecniku. Pripravovala sa na operaciu, ked otehotnela. Cysta sa pocas tehotenstva vstrebala a ma zdrave dieta. Tehotenstvo i porod boli bez komplikacii.

misica16
13. sep 2020

Mne tiež zistila doktorka cystu v tehotenstve, ale vraj zvyknú prasknúť alebo sa vstrebať samé. Teraz som bola na kontrole po šestonedelí a vraj je všetko vporiadku takže sa s tým asi telo vysporiadalo samo. Asi aj záleží aká veľká, moja mala 4cm.

erikapiloxing
autor
13. sep 2020

@titla no ja tiež čakám a neviem co ďalej

erikapiloxing
autor
13. sep 2020

@misica16 zálezi ci je vodova alebo cysta žltého telieska, ja mam vodovu

misica16
13. sep 2020

@erikapiloxing neviem mne iba povedala, ze je pravidelna a to je vraj dobre znamenie a vyzera, ze mala pravdu. Horsie, ze tie cysty sa vraj zvyknu vracat , tak kto vie.

erikapiloxing
autor
13. sep 2020

@misica16 aj ja mávam opakovane teda mala som 2x po 2 rokoch, je vodova

misica16
13. sep 2020

@erikapiloxing jaj no to je neprijemne a tiez praskli same ci to bolo treba operovat ?

erikapiloxing
autor
13. sep 2020

@misica16 1 operovať a 1 praskla

misica16
13. sep 2020

@erikapiloxing tak dufam ze teraz sa ti s tym telo vysporiada a ze sa zadari aj to tehotenstvo. Drzim palce 🙂

erikapiloxing
autor
13. sep 2020

@misica16 ďakujem

erikapiloxing
autor
13. sep 2020

@misica16 mate správu

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre