Cysta a PCO

diduska17
30. mar 2022

Dobrý chcela by som sa poradiť alebo opýtať či mala niektorá z vás takýto problém pred 3 rokmi mi diagnostikovali PCO no neriesila som to ale teraz snažíme sa o bábätko tak som zašla k gynekológovi ktorý mi nasadil na 3 mesiace clostilbegyt a estrofem všetko bolo v poriadku brala som to čo mi nasadil snažili sme sa otehotniet no na poslednej kontrole som bola dnes bola som na folikumerii a na ľavom vaječníku mam cystu 3 mesiace som chodila na meranie vajecnikov nic tam nebolo a dnes som bola tak mi povedal ze mam cystu len nechapem ako sa mohla vytvoriť cysta no ešte horšie na tom je že mi ani nepovedal aka cysta to je a vobec to neriešil tak chcem sa s vami poradiť

janetinka27
30. mar 2022

@diduska17 ahoj a nedali ti aj ovitrelle? ja som pri clostilbegyte mala aj ovitrelle abo pregnyl,aby folikul praskol.
ja si picham teraz ovitrelle kazdy mesiac, bo mne folikul casto nepraskne, vznikne cysta, nevznikne zlte teliesko a tym padom nemam progesteron.

karem21
30. mar 2022

@diduska17 neviem ti presne poradiť ale ja mám tiež pcos brala som duphaston skoro rok počas toho mi našiel cystu ktorú sledoval asi 4 mesiace stále rástla tak nakoniec som šla na laparoskopiu.. vybrali mi ju a hneď ďalší cyklus som ostala tehotná 🤰 takže len tá chcem povzbudit nevešaj hlavu ;) aj s pcos sa to dá.. 🙂 momentálne 20tt a všetko v poriadku 🌷

barus26
30. mar 2022

@diduska17 ta cysta sa tam vytvorila z toho clostilu. Folikul nepraskol ale prerástol do cysty

pinaofina
30. mar 2022

@diduska17 ahoj, mne sa stalo to iste. Gynekolog dal clostyl, z toho cysta a to mi zistili na prvej kontrole v CAR. Tam mi ju odsali a sli sme na umele.

diduska17
autor
31. mar 2022

@janetinka27
Nie nič mi nedal vobec to neriešil zatiaľ to nechal tak lebo ze mi môže prasknúť, keď nepraskne tak az potom bude riešiť ze co ďalej lenže ked som brala tie dva mesiace tak to bolo v poriadku na trety mesiac mi zvýšil davku 3krat den. clost a 3krat estrofem tak asi kvoli tomu a neviem či brat dalej ten estrofem a duphastos alebo nie keďže mam tam tu cystu či sa niečo nezhorsi bojim sa toho že mi môže vyoperovat celu maternicu

janetinka27
31. mar 2022

@diduska17 nieee 🙂 hlavne sa neboj, ved cystu mas na vajecniku a nie na maternici. maternicu vzdy zachranuju, kym zena nema dieta a ty ani s maternicou problem nemas 🙂
mne vzdy pri clostile dali aj ovitrelle, aby ten folikul urcite praskol. ved clostil dokaze nafukat tie folikuly ako divy.

janetinka27
31. mar 2022

ono obycajne, ked doktor dava uzivat clostil, tak ta zavolaju na sono, napriklad v 11. den a potom podla potreby napriklad v 13. den a podla toho sleduju, kedy pichnut ovitrelle. ci uz je folikul dost velky.
clostil sa moze brat iba obmedzeny cas, tak preto si myslim, ze sa doktori snazia mat vtedy cyklus pod kontrolou a robia sono a mal ta skontrolovat pred ovulaciou, pripadne mal pichnut ovitrelle, aby folikul s istotou neprerastol do cysty. lebo skoda folikulu, ked ti uz narastol, aby nepraskol.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre