Čomu sa vyvarovať po ovulácii?

tinkapn
4. mar 2010

Ahojte,
zakladam tuto temu, lebo ma zaujima, coho by sme sa mali vyvarovat po ovulacii, ked sa snazime o babo. Pocula som napriklad, ze nie je vhodny horuci kupel.
Ak mate skusenost, podelte sa, prosim 😉

jerryjanka
4. mar 2010

tinka - tu asi najviac platí - všetko s mierou 😉

tinkapn
autor
4. mar 2010

Jerry, tak hej, ale zaujimalo by ma, ze co konkretne? 🙂

vavenka
4. mar 2010

Tinka - nechcem aby to vyznelo zle, ale takymto zmyslanim to nikam nevedie, nakoniec zistis ze tvoj zivot sa rozdelil na predouvulacnu a poovulacnu fazu - viem o com hovorim - presla som si tym....
Urcite to tak nerob, je to hodne na palicu - ci mas pred alebo po ovulke - zi si svoj zivot, ak chodis cvicit, tak si v pohode zacvic, aj na vino s kamoskami chod, aj si daj vanu ked budes mat na prd den, aj si zafarbi vlasy, ked tvoja kadernicka bude mat akurat vtedy na teba cas a ak ta bude boliet zub, daj si spokojne jeden ibalgin...

Ver mi, inak z toho scvoknes 😉

jerryjanka
4. mar 2010

čista pravda čo povedala vavenka
tiež som tym prešla - teraz by som nemala to to a toto zasa musim je to na palicu fakt.
proste fakt ži tak aby si si život uživala plnymi duškami ako sa len da.
času na zmenu bude dosť ked si najdeš tie // 😉

tinkapn
autor
5. mar 2010

Dakujem vam kočky, mate asi pravdu, ved uz sa idem ozaj z toho zblaznit... necham to asi tak... 😉

lauritka
5. mar 2010

tinka ved si len zober priklad, kolko zien pije, fajci, dviha tazke veci kym zistia, ze su tehu 😉 ( niektore aj po zisteni 😀 ) Embryo sa napaja na matkin krvny obeh niekedy v 5tt--- dovtedy uz zistis, ze si tehu 😵

tinkapn
autor
5. mar 2010

Lauri dakujem 😉 😵

tinkapn
autor
5. mar 2010

Ja som si len myslela, ze by to aj ine snazilky zaujimalo 😉 Len tak pre zaujimavost 😀

lauritka
5. mar 2010

jasne...

no uz ked na to potom lovek mysli, tak potom sa moze vynechat alchemylka, ak niekto pije, potom nebrat ibuprofen, ze vraj len paralen... horuci kupel tiez nie...

ale to vsetko su veci, ktore nemusia naoazj nicomu poskodit.. to vsetko zalezi od prirody

😉

zuzana76
5. mar 2010

tinka, presne ako radia baby, kludne si daj aj vinko, aj kupel, lebo ak budes len v strese, nicomu to nepomoze , ak po ovulke, budes uz len cakat na den D kedy budes moct testovat. Ja som 3x otehotnela tak,ze som po ovulacii pila alkohol, raz som si dala lieky na odblokovanie krcnej chrbtice, druhy krat som zdvihala maleho do nemoty a podobne. Vzdy, ked som si myslela,ze som tehu a nerobial som teda ziadnu s tychto veci , tak som dostala mrchu a ked som na to vobec nemyslela,zeby som mohla byt tehu a kludne som si zila svj zivot, tak som tehu aj bola 😉

tinkapn
autor
5. mar 2010

Dakujem vam kočky 😉

cathy77
5. mar 2010

tinka... moja skusenost. So synom som otehotnela na výške... jasne, že som to neplanovala ani netušila - takže makala som v posilke ako kon, bola na vojenskej strave(kedze to bola vojenska akademia), akurat som brala lieky na chrbticu - ako zuzana🙂-kedze som sa v posilke dochramala atd - a tehu som zistila až v siedmom tyždni. Čo to potom bolo strachu! ale maly je v pohode, ma už 6 rokov. No, a minuly rok som si veľmi želala otehotnieť zas - brala som vitaminy pre buduce mamičky, kys. listovu, nepila, nefajčila a neviem čo ešte. otehotnela som v septebri, hned som sa dala vypisať, setrila sa atd - a o babo som prisla v 20-tom tyždni. Momentalne som nabehla na prvy cyklus po prvom menzese a tiež tuuuužimotehu, prave dnes idem na prvu folikulometriu, ako som na tom s ocakavanou ovulaciou, sliznicou maternice atd. Pijem alchemilku 3x denne, ale tak ako lauritka piše, po ovu ju vynecham a to je tak asi všetko.
Vidíš, možeš sa snažič ako chceš, ak to nie je v poriadku, tak to odíde... ak zárodok v poriadku je, bežný život mu neuškodí. Ja viem, tiež som precitlivelá, ved o babo som prišla nedavno... ale fakt je to o hubu tužobne čakať na ovulaciu a potom ratať hodiny a dni od ovulacie do urobenia testu 😒 ved aj mna to čaka...

zuzana76
5. mar 2010

cathy, v 20 tt ☹ , to je strasne, drzim palce nech sa cim skor zadari, mozem sa spytat,ze co sa stalo? ved to je uz riadne babatko ☹

rubinka
5. mar 2010

Podľa mňa ked máš otehotnieť, tak otehotnieš aj keby si neviem čo robila, takže kludne si ten horúci kúpeľ dajte, ja som si vždy dávala lebo ho milujem, akurát teraz v tehu si dávam už len teplý.

Cathy to je fakt strašné čo sa ti stalo ☹

tinkapn
autor
5. mar 2010

Dakujem a cathy drzim palce aj na dnesnej folikulometrii a aby sa aj co najskor zadarilo...

cathy77
5. mar 2010

tak... a je to v riti ☹ .tento mesiac určite. na folikulometrii sliznica krásna 13mm a folikul žiaden. takže smola.
okrem toho sa ma len tak pomimo lekár pýta, či viem že mam polycysticke obe vaječníky. ja že diky ale v zrkadle si to neviem zistiť a moj stary dr. na to zrejme sral. ano, otehotnieť som otehotnela, takže to nebude nejaka ťažšia forma ale dlhe,nepravidelne cykly mavama ešte z toho anovulačne,ovulačne kadejak, takže bohvie kolko ovulacií ročne mam. dve-tri??? Je to v riti fakt. Nanutila som doktorovi že ak tam na buduci mesiac nebude vajičko, okamžite nasadzuje clostilbegyt, žiadne čakanie!!! mam 33 toho roku,takže ja nebudem vyčkavať po tom, čo sa mi stalo.

zuzana - dieta malo mnoho VVV-vývojových vrod.chýb(čiže chyba nebola vo mne, že by som nedokazala vynosiť alebo pod.) a už v 13tom týždni mi Dr povedal, že nevie kolko prežije ale nie je schopne života mimo maternice. Tak som sa trapila a nosila do 20týždna, ked mi povedal, že už mu nebije srdce. nebudem ani rozpisovať o porode, naslednom kyrete atd. a dalsich dnoch. Bolo to koncom januara.
A teraz ešte toto... mne sa už nechce ani žiť. Všetko som vkladala do rýchleho dalsieho otehotnenia a teraz vajíčka nikde - nič...

cathy77
5. mar 2010

tinka - maš pekné motto, len... či je v našich silách uskutočniť tento náš sen... 😒 hmmm

bambi9__2
5. mar 2010

cathy, si silna zena ...je mi luto co sa ti stalo ☹ buduci cyklus urcite zacni s clostilom a foliky budu krasne, uvidis 😉

prepac mi tu otazku, ale preco ta v tom 13tyzdni neposlali na umele prerusenie, ked babatko malo vyvojove chyby a nedavali mu sancu? 😕 ved si sa musela len trapit tie dalsie tyzdne ☹
ak nechces si to pripominat, nemusis odpovedat 😔 😉

cathy77
5. mar 2010

bambi - odporučali, ba posielali ma, ale ja som odmietla. chcela som, aby dožilo samo, proste, aby odišlo, ked príde jeho čas. je pravda, že som sa trapila, ale ak by som sla na umele prerušenie, trapila by som sa omnoho viac vtedy aj teraz. takže tu je na výber len medzi zlým a ešte tým horším...
Buduci cyklus ešte asi clostil mať nebudem, lebo ma chce doki pozrieť okolo desiateho dna cyklu, tak ako teraz, či to nebude ok 😒 kedze doteraz som dvekrat otehotnela spontanne. akže ak nič buduci cyklus, nasadí clostil potom. Inak sliznicu som mala dnes krásnu - 13mm, už "len" vajco chýbalo 😖
Je to celé o hovne. sorry, nemam dnes den. vlastne kedy ho budem mať??? 😕

bambi9__2
5. mar 2010

cathy a nemerias BT?? mozno by ti napovedala viac..... ja som bola na utz a dr. nevidel ziadny dominantny folikul, len male 6mm .... merala som dalej a cuduj sa svete o styri dni mi vyznacilo ovulaciu, krasne poovulacne teploty 😉 bud dr. nevidel alebo neviem 😅

hlavu hore, ako vravis, uz si otehotnela spontanne a to je super 😉
ja cakam co bude 😔

cathy77
5. mar 2010

a Ty si na tom bambi ako? dlho sa snažíte? berieš clostil?

Čo sa týka BT - tak tú som si merala 3 mesiace pred šiestimi rokmi pred prvým otehotnením, nieže by som plánovala otehu ale chcela som vedieť ako na tom som, lebo som v puberte prekonala veľa zápalov vaječníkov a lekárka ma strašila, že to budem mať ťažké. No a tie grafy boli čistá hrôza, vychádzali mi samé anovulačne cykly a potom mi neprišli krámy... a pokračovanie je moj dnes 5 ročný syn. Takže nejak som na to zanevrela alebo som len darebná 😨..
A riadiš sa len BT alebo kupuješ aj ovulačné testy? Ja som sa rozhodla chodiť na folikulometriu prave kvoli tomu že som si hovorila, že to bude najistejšia metoda 😒 Ale tá sliznica 13mm je ideál,nie? aspon dačo... ja som pred porodom a kyretom mavala ovulku na cca 16,17,18,19.den, aspon myslím, podla hlienu si ju určujem, ked je ako bielok, aj to tak vychadza, lebo som mala dlhšie cykly. Tak nechapem, že tak skoro mam tak vysoku sliznicu(dnes som 11.DC) ... alebo mi narastie ešte viac?

Nevieš mi poradiť, či aj pri anovulačnych cykloch sa vytvara "bielkový" hlien sprevadzajuci ovulaciu? momentalne ho nemam ale ak by dorazil, nech sa zbytočne nevytešujem 😖

zuzana76
5. mar 2010

cathy, tak to mi je luto, ale myslim, ze aj napriek vsetkemu si sa rozhodla spravne, ze si nechala babatko dozit ☹ , pretoze naozaj nie je ine rozhodnutie, len zle a este horsie.

Zelam nech sa vam cim skor zadari babatko, aby prebehla ovulacia.

Ja s tym bielkovym hlienom neviem poradit, ale skus si pozerat aj krcok maternice, ak je ovulacia, tak je makky a otvoreny, a ked nie je ovulacia, tak je tuhy a zatvoreny, no a mozno ohladne toho hlienu, by ti poradili dievcata v teme o Merani Bazalnej teploty.

bambi9__2
5. mar 2010

cathy, ano ja beriem clostil...teda zatial som ho brala jeden cyklus a v nedelu nasadzujem druhykrat...snazime sa cca 7. mesiac 😒

ja ovulacne testy nemam, riadim sa BT a pojdem tiez na folikulometriu.. sledujem aj hlien 🙂
s tou sliznicou nemam skusenosti, ani neviem na isto ten hlien....ale podla mna ak je bielkovy tzv. egg tak asi znamena ovulaciu 🤐 preto by si mohla predsa len merat aspon jeden cyklus.... ja som sa na to dost namotala 😀
dovtedy som nechapala ako sa niekomu chce merat a bola som leniva, a teraz sa tesim na kazdu rannu teplotu 😅

a tak ako hovori zuzana, skus aj krcok .... mne to ale nejde rozpoznat ...ani neviem ci som ho nahmatala uz 😅

cathy77
6. mar 2010

bambi, mám otázočku. mne Dr. vravel že prvy mesiac začneme s jednou tabletkou clostilu, druhy mesiac s dvoma, tretí s troma. pokiaľ viem, berie sa od 5-teho dna cyklu. On mi ho chce nasadiť až v maji, s čím ja nesuhlasim, chcem začať už buduci cyklus a ked mi ho nenapise on, tak si ho zozeniem sama. svojho času som pracovala ako laborantka v lekarni ale potom som šla na výšku ineho zamerania tak som z toho vonku dlhší čas, ale clostil si ešte zohnat dokažem 😉 . len neviem kolko dni sa berie ta jedna tableta a kedy, či ráno alebo večer.
Možno sa budeš čudovať, že konam na vlastnu päsť ale ja som už raz taka, robim, ako ja sama citim( a na 99% je to spravne ked tak rekapitulujem) a uznam za vhodne. a ked viem že niet dovodu vyčkavať,lebo doktor je darebny, tak nebudem vyčkavat. Len potrebujem poradiť ako si prvy cyklus brala clostil Ty.Budem Ti veľmi vdacna. Dakujem 😅
inak by som veľmi brala dvojčatá, čo pri clostile nie je rarita, ved tak či tak tužim po dvojčatkach oddavna...
Inak, siedmy mesiac snažilkovania je už doba... ak človek veľmi túži. veľmi Ti želám nech sa tento cyklus zadarí. Nemám rada vyjadrenia typu, že joooj, ved to je v pohode do roka a blablabla, ako moj doktor teraz na mna cumel, čo chcem po mesiaci snaženia. Ked po niečom tužiš a mysliš na to denno-denne každu hodinu dna( a svoj život delíš na predovulačnu a poovulačnu fazu) aj dva cykly su veľa. Nie som prave trpezliva, ani si to v mojom veku nemožem dovoliť... a ani nechcem 😕
A k tej sliznici - to Ti pozrie na folikulometrii, na zahniezdenie oplodneneho vajka by mala byť minimalne 8mm, ja som mala 13mm čo je super, ideal. Lebo niektore ženy maju s tym problemy, že im sliznica maternice pri ovulacii nenarastie ako ma a vajko sa nema kde uhniezdiť. Tak ked by Ti to lekar pri folikulometrii nepovedal, tak sa opytaj ake vysoke mas endometrium(sliznicu), či o je ok.

Zuzana,dakujem za radu. momentalne som v takej depke teraz že sa nedokažem odhodlať k žiadnemu sledovaniu.spoliehala som sa na folikulometriu, že to urobí za mna ☹ Je to horšie ako v januari, ked som o dieta prisla...

bambi9__2
6. mar 2010

cathy, prvy mesiac som brala jednu tabletku od 5dc do 9dc,t.j. 5tabletiek dokopy.. vzdy som ju uzila rano aby som nezabudla.... teraz budem opat od 5dc a po 2tablety... dam si jednu rano a jednu tak navecer 😉

uplne ta chapem ze nechces cakat 😉 ale zacni najprv jednou tabletou pre istotu... nech to nie je velky sok... ja som akosi tusila ze nieco nie je v poriadku a isla k dr. uz nejaky 5mesiac snazenia a povedala mu ze je to uz cez pol roka 😉 tie prve mesiace boli len take pozvolne...teda bez merania - to mi az dr. kazal, sama by som nezacala... takze som teraz druhy mesiac kedy delim cyklus na ovulacnu a poovulacnu fazu... 😒

tak na tymi dvojcatkami som aj ja rozmyslala 🙂 nebranim sa, len aby bolo zdravucke 😔 my totizto ked otehotniem este nemame vyhrate, ale to je o inom 😔 😔

dakujem za info o tej sliznici, skusim zistit aka bude velka sliznica ked budem na utz... to by som mala byt este pred ovu.... ked budem cakat na vysetrenie tak si popozeram co mi v karte napisal....lebo on mi moc k tomu nepovie,a ja tam vzdy cakam nabita informaciami z konika a on sa snazi len tak v hadankach, aby ma nestresoval... ze vsetko bude dobre, lliecenie pokracuje a tak.....

cathy77
6. mar 2010

tak... dúfam, že sa mi podarí ten clostil zohnať. Som inak velmi zvedavá kolko dnovy cyklus budem mať, lebo tie prve kramy po kyrete boli len slabe špinenie, prišli presne 4 týždne po, inak mavam dlhšie cykly a nikdy nie rovnako dlhe, tak ani nemožem prepokladať, kedy by som mala mať ovulaciu... ja nejak stale dufam, že ten mesiac ešte dorazí ☹ Napisala som dnes mail mojmu doktorovi, že chcem prist buduci tyžden na další usg, ved som mu do vrecka nestrčila malo, tak nech sa činí 🙄 !!! Som zvedavá, čo mi teda stredu večer povie.
A tvoj doki ked nehýri informaciami, tak ich z neho vytlč a otravuj ho, kym nevyklopí všetko - moja taktika - kedže myslím v prvom rade na seba a nezaujíma ma jeho nechuť podávať informacie(ktore podotykam je POVINNY podať) tak ho bombardujem otazkami a ešte mu aj poviem, že ak si mysli, že sa ma zbaví ako podaktorých pokakaných pacientok,tak je na omyle. Tomu svojmu som povedala, že je aj v jeho zaujme robiť všetko pre to aby som čím skor otehu(noooo... všetko zas nie 😲 ), pretože ho budem otravovať dovtedy, kým nedosiahnem svoje 😉
A Ty kedy ideš na folikulometriu? Tak po tom clostile tam budeš mať určite niekoľko krasnych veľkých folikov 🙂 juuuj, aj ja chcem...

bambi9__2
6. mar 2010

cathy, zajtra zacinam brat a 15teho idem k dr. 🙂 tak dufam ze pri 2tbl tam uvidi aj nejake pekne velke.... aj ked teraz ich nevidel a ovu bola 😕
hlavne keby sa nejake aj spojilo so spermijkou 😵

tak si vydup aj clostil u dr. a nemusis zhanat kade tade 😅 mne predpisal hned tri krabicky ... a ze uvidi ako sa to bude vyvijat, mozno doplni neskor aj nieco ine 😨

cathy77
7. mar 2010

bambi, ako to je možne že je ovulka ked nevidel vajka? nie je ovulka vlastne vytvorenie folikov a v nich dozretie vajičok? ako može byť ovulka bez vajičok?potom je vlastne anovulačny cyklus, nie? sudim podľa seba lebo doki mi teraz hovoril že sliznica krasna ale kedze žiaden folik tak mam anovulak teraz 😖.
Tak ked si ovu mala tak bolo aj vajko "len" ho doki nevidel. Tot moj nazor, ved oni tiež nie su neomylni 😅

Ja sice na tu stredu ked zas idem nedavam vela šanci že niečo uvidí, lebo už štvrtý den mam uplne sucho t.j. na slipovej vložke ničaté nič, žiaden vytok, tak neviem... Inak v nejakej uzamknutej starej teme tu na koniku som čitala spravičku od žienky ktora tiež chodila na folikulometriu a v 11tom a 15tom DC jej doki povedal že teda smola tento mesiac žiadne foliky a že čakaju na menzes a dalši cyklus a kedze si merala BT(čo ja nerobim zatiaľ ☹ ) zistila že ovu mala 29. DC!!! a aj otehotnela presne vtedy 😉 🙂 😉
Takže mi to dodalo odvahy a nadeje lebo aj moje cykly pred kyretom boli 31 až 37 dní.

cathy77
7. mar 2010

Inak - poraď mi nejaky spolahlivý ovulačny test, nech si kupim ten mesiac, či to je fak beznadejne. Ale... vlastne kedy si ho urobiť prvýkrát??? lebo som po prvych kramoch po kyrete, bohvie čo to za cykly teraz budem mať 😨 , tak kedy si ho urobiť prvy krat to je záhada... a to že štyri dni som uplne sucha je tiež zvlaštne, ved aj včera ako sme s mužikom spali tak som bola jak stará korytnačka, čo teda u mna vobec nie je bežne...
Ktoru časť cyklu byva žena tak suchá?

bambi9__2
7. mar 2010

cathy, no dr. videl folikuly ale boli zevraj len 6-7mm a kedze meriam BT tak mi vyznacilo evidentnu ovulku hned 4dni po navsteve dr. 🙂 teploty neboli v ziadnom pripade anovulacne... tak sa mohol dr. mylit, neviem....

s testom ti neporadim, tie ja nekupujem, len meriam bt..... pocit sucha mam akurat pred ms, inak mam vzdy nejaky vytok 😒
.. s tymi testami ale nemusis presne vystihnut kedy je ovu... zalezi ako ti rychlo klesaju hormony... testovat by si mala aspon dva krat denne a ked nevies kedy byva u teba ovu, tak to je aj drahy špas 😒 takze neporadim, len BT alebo ultrazvuk....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre