Čo užívať, aby sme otehotneli?

juliavolna
15. jan 2022

Dobrý deň baby, poradíte , čo ste užívali nato , aby ste otehotneli? Komu čo pomohlo ? Vy alebl aj čo užíval partner ?

Dakujem !

lucia851
15. jan 2022

@juliavolna kyselina listová

juliavolna
autor
15. jan 2022

@lucia851 a ako dlho prosím kým “zabralo”

basska_b
15. jan 2022

Jedna baba v pôrodnici radila megadávky vitamínu D - ona aj partner. Zabralo pomerne rýchlo, pár mesiacov. Treba si zvýšiť level

madeline1
15. jan 2022

@basska_b ale s D to tiez velmi netreba prehanat, ak je ho v tele vela, moze velmi uskodit

basska_b
15. jan 2022

@madeline1 Ona to tusim dako prehanala, neviem ci nemala az 4000 jednotiek denne, ale velmi im to pomohlo, lebo 38 rokov a podla vysetreni na hranici neplodnosti - nemala co stratit :(

katulienocka999
16. jan 2022

@juliavolna ja som uzivala a uzivam femibion 1, su tam vsetky vitamíny co potrebuješ.. Chlap nebral nic

lucia851
16. jan 2022

@juliavolna ja som otehotnela do 3 mesiacov

sofiaj12323
16. jan 2022

@basska_b to nie su take megadavky. Ja som mala nizky vitamin D a brala som 4000j denne asi rok vkuse na odporucanie lekarky 🙂

emalka
16. jan 2022

@sofiaj12323 s Dckom opatrne, radsej zacat od nizkej davky a odpozorovat ci nerobi zle. Je to vzacne ale niektori ludia su na vyssie hodnoty Dcka citlivi a sposobi u nich srdecne palpitacie, ktore mozu byt velmi neprijemne. Kym som prisla na to co mi ich sposobuje tak to trvalo, nikoho nenapadlo ze je to z Dcka 🤷‍♀️.

@juliavolna To je strasne vseobecna otazka. Este len zacinate alebo to uz riesite dlhsie? Nejake zdravotne problemy?
Idealne by kazda baba mala brat kyselinu listovu. Uplne najidealnejsie v aktivnej forme methylfolat, kedze az 40% europanov ma mutaciu MTHFR genu ktory sposobuje ze telo nevie normalnu listovku poriadne spracovat.

juliavolna
autor
16. jan 2022

@emalka vďaka cca 3/4 roka ak beriem tu “ aktívnejšiu” snahu 🙂 neviem či mám a ak áno kedy mám ovulaciu

lenkamatkova
16. jan 2022

kyselina listová, D-čko a gynex

katka2018
16. jan 2022

Ja som užívala vit. D (v našej populácii má väčšina ľudí nižšiu hladinu, treba si to overiť krvným testom), užívala som od swansonu, activ folic (kyselina listová), 3 omega mastné kyseliny, vit. E, B, C, koenzým Q 10, včeliu materskú kašičku, zinok, magnézium, NAC - je to taká forma antioxidantu. Otehotnela som na prvý šup.

ajko2011
16. jan 2022

My sa teraz začíname snažiť o druhé bábätko. Beriem len kyselinu listovú. 🙂

kamagma
16. jan 2022

Nic

juliavolna
autor
16. jan 2022

@katka2018 koľko ste užívala prosím

dejna_
16. jan 2022

@juliavolna kyselinu listovú ...a k tomu mix všetkého možného ...potom som vysadila všetko nechala len kyselinu listovú a doplnila aj macu a do mesiaca tehotná

katka2018
17. jan 2022

@juliavolna užívala som to tak zhruba 1,5 mesiaca 🙂

bolarazjedna
17. jan 2022

kyselina listova nezvyšuje šancu na oplodnenie, tá sa užíva kvôli tomu, že keď žena otehotnie, aby sa predišlo vzniku rázštepu chrbtice u bábätka, ktoré nedostatok kyseliny listovej môže zapríčiniť, takže preto sa odporuča užívať to v trvom trimestri a ideálne minimalne 3 mesiace pred plánovaným otehotnením. Ale od kyseliny listovej tehotná nezostaneš.
Sú rôzne voľnopredajné prípravky, ako Femibion, Nosifol, Inofolic, ktore sú výživové doplnky na zlepšenie šance na otehotnenie. Taktiež sú aj pre mužov, napr. Bluefertil, Profertil a pod. Ale tieto tiež nie sú zázrakom, a neznamená, že keď ich budeš užívať, tak určite a hned ostaneš tehotná.

carduelis
17. jan 2022

Ak nevies kedy mas ovulaciu, tak sa zameraj skor na to ako spoznat svoj cyklus. Moze ti to aj ukazat kde je problem. Ja si sledujem podla hlienu- Creightonsky model.

babina_api
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
migl88
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre