Čo robiť, keď ani po roku snaženia nie som tehotná?

zuzankasm
6. dec 2010

Uz pomaly rok sa pokusame o babatko,a kazdy mesiac len sklamanie...Zacala som uzivat aspon kyselinu listovu.Viete mi poradit este neaky babsky recept,co robit kym budeme musiet k lekarovi? 😢

traktor
6. dec 2010

nepoznam ziaden babsky recept...ale rok este nie je tak strasne vela...aj ked pre teba je...moja svagrina nemohla mat dlhe roky babo/ 7/..snazili sa, behali po doktoroch a ked to uz vzdali, prestali na to mysliet, ...tak bum a babo prislo...mne sa maj narodil patko a jej februar robko 😉 ...nevzdavaj to, mozno fakt staci len na to velmi nemysliet, ..ked tak skoc k dokymu, ..mozno staci malo a s teba bude coskoro maminka...drzim silno prsty.. 🙂

alexis13
6. dec 2010

ja by som urcite zasla k doktorovi, nech sa presetri, a ak bude potrebne aj partnera, aby ste hlavne vedeli ze ste v poriadku a hladali chybu niekde inde..v dnesnej dobe je velmi takze otehotniet....vela zlých vplyvov, vela bab ma problem aj so stitnou zlazou napriklad, alebo s tym ze nemaju pravidelnu ovulaciu, alebo maju zvyseny prolaktin a dalsie dalsie veci ktore brania k otehotneniu....mi sme sa tiez vyse roka snazili, nakoniec ma doki vysetril, vyliecil a podarilo sa..... 🙂 vela stastia

janemari
6. dec 2010

Jediny recept je na to nemysliet.Viem,ze sa to lahko hovori,ale je to tak.My sme sa snazili 4 roky,podstupila som vsetko mozne aj IVF,ktore bolo neuspesne.Po nom som prestala uplne mysliet na dieta,riesila som ine veci a sup otehotnela som.A to mi nedavali ziadnu sancu na prirodzene otehotnenie.Takze psychika robi svoje,ak chces skus nejake preparaty npr.Calibrum baby plan,alebo femikvapky tie su na cinnost vajecnikov,alebo macu.Tieto preparaty zvykmu pomoct. Drzim palce. 🙂

ejbyk
6. dec 2010

...viem ze recept nejestvuje, vsetko je to v hlave a v nas...ale samozrejme ak moze pomoct medicina preco nie. ja mam tiez rozne zdravotne problemy a tak sme sa zacali snazit "skor", mam totiz obavu ze sa to nemusi hned podarit a nechceme dlhsie cakat....prvy mesiac sa nepodarilo...Chapem ta, lebo clovek vzdy tak podvedome veri, ze prave teraz by to vyjst mohlo...Ja sa zatial nepozorujem, ani neuzivam vitaminy, nemeriam teplotu...no cakat rok, urcite by som zhanala rady, skúsenosti...No treba byt hlavne psychicky v pohode a pozitívne mysliet...ja vzdy ked myslim pozitivne, vsetko ma dobry koniec...proste sa uvolnim odosobnim a nemyslim ani na to ze by to nemalo byt inak ako si predstavujem. dietatko velmi chceme, ale aj tak neviem aka bude reakcia keby to prilo, aj preto viem, ze u nas pride v ten pravy cas...
drzim palce a vela sil...uzivaj si to a tes sa zo zivota

romidas
6. dec 2010

mne pomohlo asi to , že som prestala na to myslieť .....ako píše traktor 😉
Keby si chcela vedieť viac , čo naozaj pomohlo - napíš IP

tinara23
6. dec 2010

tak mi sa snažíme skoro rok a vlastne teraz mi zistili pri hormonálnom profile, že mám zníženú funciu štítnej žľazy, takže zrejme to je problém. Ak sa snažíte už dlhšie určite by som zašla za doktorom či ste v poriadku. Ja som ani netušila, že by mohol byť problém v štítnej žlaze.

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katarina104
6. dec 2010

mala by si ísť k lekárovi ak máš pravidelné cykly tak by si mala byť v poriadku, ale pre istotu treba poriadne vyšetrenie 🙂

oacka
6. dec 2010

nájsť dobré centrum asistovanej reprodukcie. tam tebe aj partnerovi urobia všetky vyšetrenia,všetko povysvetľujú a zistíte, na čom ste.

alca85
6. dec 2010

tiež radím vyšetrenie...ja som bola po roku snaženia, všetko bolo v poriadku...po ďalšom roku išiel manžel a práve v ňom zistili chybu s menom varicocéla, ktorá sa u mužov vyskytuje dosť často hlavne v poslednej dobe. Musel ísť na operáciu, potom bral pol roka tabletky na tvorbu spermií a hneď po tom polroku sa nám podarilo otehotnieť. Mali sme inak veľké šťastie, pretože MM bolo povedané, že ak by s tým čakal ešte ďalší rok, tak by sme už mohli byť bez detí. Takže netreba moc dlho čakať s vyšetreniami u oboch. 😉 Držím palce aby sa vám zadarilo čo najskôr 😉

lucia.kl
6. dec 2010

odporúčam navštíviť lekára - najjednoduchšie je najprv vyšetrenie partnera - spermiogram a ak bude ten v poriadku potom treba vyšetriť aj teba - u nás bol práve problém v manželovi, takže by sme sa o dieťa kludne mohli snažiť aj 10 rokov a nemali by sme....

soldi
6. dec 2010

kazdy, kto napise, ze nemysliet na to, je u mna hlupak. ked ma zena endometriozu a nebude na to mysliet, tak sa akoze podari??? alebo ked nema chlap spermie a zena nebude na to mysliet, tak sa stane zazrak???

ja som myslela a intenzivne, od zaciatku snazenia a podarilo sa 4.cyklus. a urcite nie som sama. takze asi tak.

ak chces babske recepty, prid do temy sojove isoflanovoidy ako nahrada clostilbegytu a poradime Ti, lebo to je trosku na dlhsie 😉 alebo napis IP 🙂

miska246
6. dec 2010

Mas pravidelny cyklus a vies kedy mas ovulaciu?

dahra
6. dec 2010

Suhlasim so Soldi,
nie vzdy je to o psychike. Ja som nejako nesalela, netestovala ziadne depky, ked dosla mrcha, trvalo to 1,5 roka snazenia. No nezdalo sa mi to. Potom sme sa stahovali, nova gynekologicka - hned na prvom vysetreni mi nasla cystu. Malo to rychly spad - do mesiaca som bola bez vajecnika a vajcovodu s diagnozou endometrioza (ta tiez sposobuje casto neplodnost). Hned do mesiaca po operacii sme uz s mm sedeli v CAR-e, kde este aj manzelovi zistili, ze ma 100% teratozoospermie (zly tvar spermii -velmi tazke prirodzene otehotniet, casto taketo spermie su aj geneticky poskodene a dochadza k potratu, ked sa embryjko prestane vyvijat).
Po 2,5 roku od zacatia snazenia som otehotnela po IVF. To je moj pribeh.
Moja sestra ma cosi podobne - pol roka po svadbe, tiez operacia, diagnoza endometrioza (vajecniky ma, ale zasa loziska po celej brusnej dutine, co jej casto sposobuje velke bolesti) a jej manzelovi zistili velmi nizky pocet spermii, takmer nehybne a tiez tvarovo zle ☹ Buduci mesiac ide na IVF. Tiez je to uz viac ako dva roky od zacatia snazenia sa.
Svagrina zasa otehotnela hned po vysadeni HAK-u. Sesterka do pol roka.

Takze moj zaver a moja rada - rok je dost dlha doba, ak zena pri pravidelnom (aspon 3x do tyzdna mi vraveli v centre) a nechranenom styku neotehotnie, aby sla na vysetrenia. Prvy je manzel, bo to je jednoduche vysetrenie a potom je na rade ona.

clauda2010
7. dec 2010

VYRATAT SI PLODNE DNI ALEBO SI KUPIT OVULACNY TEST A POKUSAT SA PRAVE VTEDY , MUZ BY MAL MAT NEJAKU TU PAUZU PRED TVOJIMI PLOD. DNAMI ABY POTOM MAL KVALITNEJSIE SPERMA , INAK MUSIS IST K LEKAROVI KED TI TO NEPOJDE AJ TAK 🙂)

ani3012
7. dec 2010

zájsť k lekárovi 😉

cecil36
7. dec 2010

Odporucam dat vysetrit seba (hormonalny profil, folikulometriu a vysetrenia na urea a mykoplazmy) Manzelikovi dat spravit spermiogram. A budes vediet na com si 😉 Nemysliet na to je hlupost, jednak sa to neda, jednak pri zdravotnom probleme to nepomoze.

annaopialova
25. júl 2011

ahoj ono vsetko ma svoj cas ked budes tlacit na pilu tvoj sen o babetku sa ti bude viac a viac v zdialovat

lucka1987
25. júl 2011

@annaopialova zakladatelka temy ked pisala otazku ani len netusila ze o dva tyzdne na to otehotnie 😉 uz je z nej tehulka 😀
@zuzankasm gratulujem k tehu 😉 ja som tiez mala depku na vianoce... lebo sme prisli o babo po roku a pol snazenia sa.. a na viancoe som otehu . mame v termine 4 dni rozdiel 😉 vianoce asi urobili svoje

micinka111
25. júl 2011

ahojte

prosím vás ako mi zistia na gynekologii,či mám vôbec ovuláciu a aj hormonálny profil? robia na to nejaké špeciálne testy?
Ďakujem 🙂

nelinka2009
14. jan 2019

@zuzankasm kvapky gynex

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre