Čo na prevenciu proti mykóze a podobne?

danka_mala_82
12. okt 2019

Ahojte baby, ako predchadzate mykozam, ked to robite castejsie, ako obycajne? Skusala som uz aj zvysenu hygienu, aj jogurt aj lubrikace kadejake, olejceky, ale nic nezabera. Stale sa mi objavuje mykoza a kedze sa teraz snazime o dieta, nie je to nic prijemne. Uz ma nebavi s tym stale chodit na gyndu a vysvetlovat. Da sa s tym nieco robit? Chlapa mam v poriadku, obaja sme sa uz niekolko krat preliecili, ale stale s tymto mame problem.

77kacena
12. okt 2019

@danka_mala_82 Kura s bylinymi vložkami čo je aj na podporu otehotnenia, krásne skúsenosti

diaalex
13. okt 2019

@danka_mala_82 v reklame alebo kde som videla, že dobre zaberá aj wobenzym

macka9
13. okt 2019

@danka_mala_82 ,treba sa odplesnit vnutorne , čaj Lapacho zabera ,ked je dlhodoby problem .

lucyluv
13. okt 2019

Jes veľa sladkého? Ak ano, tak určite obmedzit

monika_mm
13. okt 2019

Daj si gynophilus, je to vaginalne probiotikum. Kupis v lekarni bez predpisu. Tiez som mala podobné problémy a skusala vselico. Toto jedine mi pomohlo. Je to nejaka novinka, mne to odporucil gynekológ.

siska53
13. okt 2019

@danka_mala_82 vygugli si protiplesnovu dietu a skus este take grepove kvapky... A tu ta jedna mamicka ma.pravdu, ci nejes vela sladkeho. To urcite treba vylucit. Lebo cukor to len podporuje.

adkoalauri
13. okt 2019

U mna prave kozmetika robila najvacsie problemy.Odkedy si robim vlastne mydla a okrem samponu nic kupovane nepouzivam,nemam ziadne problemy.A to som mala mesacne problemy

danka_mala_82
autor
13. okt 2019

@lucyluv Nejem sladke vobec.

danka_mala_82
autor
13. okt 2019

@monika_mm A ktore Ti zabralo? Ten CONTROL alebo RESTORE? Ci najskor treba RESTORE a potom CONTROL? Hladala som o tom po Slovensky nieco a nasla som iba toto na FB: https://www.facebook.com/Gynophilussk-101200137... alebo potom v inych jazykoch.

danka_mala_82
autor
13. okt 2019

@siska53 To som skusala vsetko, nezabera...

danka_mala_82
autor
13. okt 2019

@adkoalauri Ja hladam nieco, co nemusim sama vyrabat a s cim je co najmenej prace, kedze uz tak mam toho pozehnane a nie este si vyrabat mydla. Na to nemam cas. Ja vela sportujem.

danka_mala_82
autor
13. okt 2019

@macka9 Dik, ten caj skusim spolu s tym Gynophilus, ci ako sa to pise a uvidim.

danka_mala_82
autor
13. okt 2019

@77kacena Najprv som si myslela, ze mi radis jest nejake bylinkove kura :D :D :D To su ake tie bylinne vlozky? To som este nepocula.

monika_mm
13. okt 2019

@danka_mala_82 restore, su to dokonca len dve tablety. Ten control je myslim skor na prevenciu.

danka_mala_82
autor
13. okt 2019

@monika_mm Ano dik, videla som, ze 2 tablety... to staci? Ako casto dlho si to pouzivala?

monika_mm
13. okt 2019

@danka_mala_82 ano, len 2 tablety, ale to si davas kazdy 4. den, cize dokopy je to 8 dni liecby. Vyskusaj a určite daj vedieť ci ti to pomohlo.

adkoalauri
13. okt 2019

@danka_mala_82 sama to vyrabat vobec nemusus,vies si to kupit.

marietta0
13. okt 2019

Ahoj, mne gynekologicka odporucila gynophilus, ja mavam tiez opakovane kvasinkove infekcie, ten 6 tabletovy . Zatial je to super, davas ho pred spanim len kazdy 4 den.

adulienka017
15. okt 2019

@danka_mala_82 ja som mávala často mykózy aj pred tehotenstvom aj počas...potrebné vylúčiť sladké, prípadne aj kysnuté veci, prestala som používať aviváž na spodné prádlo, častá hygiena baktériám prispieva na množenie, takže som sa prestala každý deň sprchovať. Keď som študovala prečo sa vytvorí mykóza, tak všade písali, že je to spojené so žalúdkom a črevami, potrebné je dostať do tela probiotické kultúry. Tak ja vždy aj teraz keď niečo pociťujem, tak kyslé mlieko, bryndza atď., teda snažím sa používať prírodné baktérie lactobacilus acidofilus (ak sa to tak správne píše :D ) a ešte mám vždy v zálohe anionové vložky, že ak tak aj toto si dám.. a musím poklopať, že už mám dlhšie pokoj..a predtým som bola na tabletkách skoro stále.

mona3791
26. nov 2019

@marietta0 co znamena kazdy 4 den. Ked si das napr. v utorok dalsiu davaa az v sobotu?

marietta0
27. nov 2019

@mona3791 Ano, take je davkovanie, vzdy vecer pred spanim.

mona3791
28. nov 2019

@marietta0 ďakujem, skúsim 🙂

olivia_0309
28. nov 2019

@danka_mala_82 Ahoj, mne pomohli a to ozaj že okamžite vaginálne laktobacily Gynimum. Majú ich aj vo verzii Kombi- užívaš tablety plus si vkladáš. Skús uvidíš, je to balenie na 10dní😉

martinellacka
2. dec 2019

kazdej nam asi vyhovuje nieco ine, ja ked som mala zenske problemy, tak som bola u gyn, ten mi dal nieco na vkladanie a k tomu mi v lekarni odporucili, ze by bolo fajn kupit si nejake enzymy, nieco co zaroven bude aj imunitu posilnovat, tak som si vzala Wobenzym a vsetko fajn, dostala som sa z toho a mam pokoj uz dlhu dobu, nielen mesiace, ale uz je to roky, co som nemala takyto zensky problem 🙂

11zuzanka11
16. mar 2020

Ahojte ja obmedzuje sladkosti a alkohol proti mykozam... A používam Saforelle. . Ten mi robí celkom dobre bo neobsahuje mydlo

11zuzanka11
16. mar 2020

Hej a vadí mi na gynimun že treba každý deň vkladať kapsulu radšej je novinka teraz gynophilus a ten sa dava len za 4 dní.. Úplná že bomba nevytece z vás a zblnkocete jak žabka.. A ešte ani nesmrdí

lunkaa
16. mar 2020

Moja skúsenosť. Veľmi mi pomohol wobenzym. Keď som po 1,5 roku po dobrati ATB dostala mykozu poradili mi Green trio. Od vtedy som ok. Dávam si dlhodobo na noc probiotiká a veľa veľa vit.C.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre