Čo môže urobiť muž, aby mal lepšiu morfológiu spermií?

feketka
6. apr 2021

Ahojte, z otázky je jasné na čo sa pýtam, ale na dovysvetlenie. Boli sme na SPG a všetko bolo v poriadku až na morfológiu, kde má MM iba 2% spermií normálnych. On bol so sebou taký spokojný, že má veľa chlapcov a že sú aj dosť životaschopní, že nemá potrebu riešiť niečo ďalej, lebo podľa neho toto už má každý chlap, takže zlá morfológia je už aj normálna. Takže on je v pohode, spokojný sám so sebou. Boli sme len na SPG bez návštevy u lekára, tak neviem čo sa vlastne dá urobiť, aby sa mu tá morfológia zlepšila. Objednala som tabletky na podporu všetkého možného pre neho aj pre mňa, to pravidelne papáme, ale čo ďalej? Viete mi niečo odporučiť, aby sa nám podarilo prirodzene otehotnieť? Resp. co môže on ako muž urobiť pre to, aby sa to u neho zlepšilo?

sandra151
6. apr 2021

Poviem ti pravdu my sme mali 1% a nepomohlo nič,museli sme ísť na umelé.
Čo by ste mohli vyskúšať je tribulus+kotvičník. Zlepšil nám trošku ostatné parametre.
Držím palce

lucijalucy
6. apr 2021

Môj mal 1% a po 3 mesiacoch užívania Folandrolu stúplo na 4% a zadarilo sa..
Samozrejme aj zmena životosprávy.

feketka
autor
6. apr 2021

@lucijalucy my sme tiez uzivali Folandrol, ale nemal ucinok :/ teraz mame FertilityBlend, ktorý som kupila omylom, ale uz ho douzivame a potom chcem kupit Fertilup, ten je ze vraj lepsi

lucijalucy
6. apr 2021

@feketka je to lotéria. Veru nie sme všetci rovnakí, u každého môže zabrať iné. Každopádne veľmi držím palce a verím, že čoskoro sa dočkáte 🙏🏼

feketka
autor
6. apr 2021

@lucijalucy dakujem. uz su to 2 roky a ide ma porazit, ale co sa da robit

didi2102
6. apr 2021

@feketka my sme boli v centre,muž mal tiež zlú morfologiu konkrétne teratozoospermiu,rovno povedali že nepomôže nič ale jasné objednali sme drahé vitamíny no morfo to nezmenilo

didi2102
6. apr 2021

@feketka ale aby som nebola negatívna , syn po iui a dcéra na prvý šup prirodzene a to ja mám ešte pco

feketka
autor
6. apr 2021

ja som rozmyslala ci aj nejake cviky mu to nemozu zlepsit. Ja cvicim Mojzisovu,ale uz ma ani to nebavi po trištvrte roku. mozno by to pomohlo aj jemu, ci?

petamich
6. apr 2021

je to podla mna individualne my sme mali zlu morfologiu a tiez motilitu = asthenoteratozoospermia a otehotneli sme napokon bez problemov (problem bol s udrzanim a u mna), manzel ale mal objem a celkovy pocet velmi vysoky, co vlastne cisto matematicky znamenalo, ze hoc morfologicky spravnych bolo malo ale z velkeho poctu, cize to napokon nebolo take zle

ake mate tie ostatne hodnoty, ak ich ma vela, tak to fakt moze ciastocne pomoct, nam v repro centre, kde nam robili SPG odporucili toto v sprievodnej sprave (zivotny styl ma partner ukazkovy, kupili sme folandrol ale teda nam sa hned potom podarilo)

VITAMÍNY A ANTIOXIDANTY:

zinok, selén, kyselina listová, koenzým Q10, arginín, karnitín, vitamín A, C, E a B12.

ODPORÚČANÉ PRÍPRAVKY:

Sermatrop Alfa, Folandrol + Zinkorot, Maca, Reproman

ÚPRAVA ŽIVOTNÉHO ŠTÝLU:

Vyhýbať sa rizikovým faktorom ako je:

stres, nesprávne stravovacie návyky, prehrievanie semenníkov (nosenie tesného spodného prádla, časté saunovanie, horúce kúpele), nebezpečné chemické látky ( olovo, ftaláty, alkohol, drogy, nikotín), sedavý spôspob života, nosenie mobilného telefónu vo vačku nohavíc, notebook v lonovej časti.

Šport (akýkoľvek druh športu okrem bicyklovania a nadmerného cvičenia), relax, kofeín v malých dávkach, občas sprcha vo vlažnej vode.

Ak sa s partnerkou snažíte otehotnieť dlhšie ako rok, odporúčame Vám konzultáciu u gynekológa v IVF centre.

milka1988
6. apr 2021

@petamich my mame 0,5 morfo ale objem a množstvo máme veľa. Mm berie už dlho tieto presne vitamíny a ideme na kontrolný spermiogram koncon aprila tak som zvedavá že či sa niečo zlepší. Ale už som sa aj viackrat dočítala že zlá.morfo býva keď muž neejakuluje pravidelne. A je pravda že my sme mávali dlhodobo styk len raz-2x za mesiac. Čiže je možné že aj to mohlo u nás spôsobiť zlú morfo

makova333
7. apr 2021

No ono to zavisi od toho, co je pricinou zlej morfologie. Mozu to byt geneticke faktory (nevies ovplyvnit nicim), prekonany mumps v detstve, zapalove faktory (vies ovplyvnit liekmi) atd. Takze nie je velmi podstatne, co by vedel spravit aby sa to zlepsilo, ked nepoznate pricinu. Bezne sa odporuca vyzivove doplnky vid vyssie, ale ak ma napriklad chlamydie alebo nizky testosteron (ci ine hormony) velmi mu to nepomoze. Mali ste vysetrene aj zapalove veci? Varikokelu? atd.

monika2605
7. apr 2021

@feketka pit kotvicnik... sypany caj..

feketka
autor
7. apr 2021

@makova333 ledva som ho dostala na SPG, takze ziadne ine vystrenia zatial nemame.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre