Cin II, vitamíny a snaha o tehotenstvo

missel68
24. feb 2024

Pekný deň prajem dievčatá idem sa Vás opýtať. Vo štvrtok mi boli interpretované výsledky steru krčka maternice. Podľa všetkého CIN II..... 4.3. ma čaká konizacia....Chcem sa opytat či mate niektorá skúsenost s touto diagnozou ci ste brali nejaké vitamíny na podporu imunity nasla som Indonal a Indol. A nasledne ci sa vam potom podarilo este otehotnieť keďže jedna dieta mame a chceli by sme este druhé teda ak bude všetko v poriadku. Ďakujem vám za odpovede...

ibrunova
24. feb 2024

Ja som brala Indonal-ale ten zelený a Deflagyn.

missel68
autor
24. feb 2024

@ibrunova a pomohlo vam to? Mali ste cin2?

missel68
autor
24. feb 2024

@ibrunova a este nasadila ste si to sama alebo konzultovala s gynekológom?

ibrunova
24. feb 2024

@missel68 ja som mala CIN III a áno, odporučila mi to lekárka.

missel68
autor
24. feb 2024

@ibrunova a ako ste na tom teraz ak sa smiem opýtať

kleopatra114
24. feb 2024

Cin 2-3, po konizacii ten krčok lepšie držadlami pri prvom tehotenstve

ibrunova
24. feb 2024

@missel68 bola som na konizácii a potom aj na hysterektómii. Ale ja som už staršia, tak to bol preventívny krok. Poznám niekoľko žien,ktoré mali deti po konizácii a všetko bolo v poriadku.

missel68
autor
24. feb 2024

@kleopatra114 takže sa vam podarilo otehotnieť po t9m este?

missel68
autor
24. feb 2024

@ibrunova jaj tak ale teraz ste v poriadku ano?

ibrunova
24. feb 2024

Bez maternice, ale v poriadku.

zuza265
24. feb 2024

@missel68 moja kamoska bola na konizacii (cin lll) a rok na to otehotnela a vsetko okej🙂 nemala ani rizikove, nic

kleopatra114
24. feb 2024

@missel68 po konizacii ? Samozrejme , nevidím dôvod , prečo by sa nedalo. Nechala som si od operácie rok odstup a všetko v najlepšom poriadku . Veď konizacii je len odstránenie časti , nie celého krčka maternice . A Keby sa aj niečo pri tehotenstve nezdalo, doktor môže spraviť seriálu.

missel68
autor
24. feb 2024

@kleopatra114 a momentálne ste ako na tom ? Brali ste nejaké vitamíny?

kleopatra114
24. feb 2024

@missel68 je to už 6 rokov od konizacie, cytológia doteraz vychádzala stále ok, akurát sa chystám opäť na prevenciu, snáď to bude opäť v poriadku.

A nebrala som žiadne vitamíny . Ani pred , ani po konizacii.

domiklik
24. feb 2024

@missel68 CINIII nasledna konizacia a potom dve deti... Lieky som nebrala, len som mierne upravila životný štýl

missel68
autor
24. feb 2024

@domiklik wow...mozem sa opýtať ako ste si upravila životný štýl?

nina296
26. mar 2024

@missel68 ahoj, ak mozem tykat🙂 už si bola na konizacii? Ja mám výsledky z biopsie CIN I a zatial som sledovaná a o 3 mesiace kontrola. Tiež mám dcérku a taktiež chceme druhe tak sa chcem opytat, ako je po zákroku a či sa môžete snazit o druhe?

ira21
26. mar 2024

@nina296 Ahoj ja to teraz riesim mam cin2 a vysiel
mi tehotensky test pozitivny dnes som
bola u pana doktora a konizaciu mi tiez neodporuca.. az po sesti nedeli skontrolujeme (popripade v 20tyzdni mam ist na kontrolu)…

verunka35
19. máj 2024

Ahojte dievcata, ja som mala marec 2023 konizaciu kvoli vysledkom CIN 3 , dokonca mi tam nasli aj nieco naviac...ale vyoperovali to a v januari 2024 som otehotnela 🙂 Som sice na rizikovej PN , no urobim vsetko pre babo 🙂

missel68
autor
29. máj 2024

@nina296 ahoj jasne 🙂 tak mne konizacia vysla cin III vzali mi 20% z krcka momentálne som si davala druhu dávku ockovania beriem hpvirin a davam si papilocare doktor odporucil dieta az v septembri po pol roku od konizacie avsak my uz chceme budúci mesiac skúsiť pomaličky 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre