Chudokrvnosť a problém s otehotnením

evitka83
9. máj 2019

Caute kocky, prosim Vas riesili ste niektora problem otehotniet v suvislosti s podozrenim na chudokrvnost? Mavam silnu a bolestivu menstruaciu. Doktorka vyslovila podozrenie na chudokrvnost. Testy a vysledky budu az do mesiaca, tak zistujem vopred 😊 vdaka za skusenosti

snehulienka639
9. máj 2019

@evitka83 mala by si jest nieco kde je viac zeleza, pripadne ho doplnat aj vitaminmi, kamoska mala tento problem a nejake jej na gyn predpisali, ale neviem ci to az tak na to moze vplyvat :/

cawes
9. máj 2019

@evitka83 ja trpim chronickou chudokrvnostou raz za cas musim ist na infuzie zeleza priamo do zili.
S otehotnenim nebol problem

nika3136
9. máj 2019

@evitka83 nie som si istá, či má chudokrvnosť niečo spoločné s otehotnením. Možno v prípade, že sú poruchy cyklu. Každopádne neviem či som bola chudokrvná už aj v čase otehotnenia (od 33tt som nemala robené testy a už vtedy problém bol.. aj ako dieťa som sa na anémiu liečila), ale po pôrode mi hemoglobín spadol až na 62 a bola som úplne hotová. Transfúzie, hučanie v ušiach, bolesti hlavy, poruchy pozornosti, malátnosť. Hnus. Pri prepúšťaní primár povedal, že mám zrejme poruchu vstrebávania železa a pri druhom tehotenstve mi ho musia dávať injekčne.

malinajahoda
9. máj 2019

@evitka83 ja som bola chudokrvna a nemalo to žiadny vplyv na otehotnenie. Proste som len musela brať celý čas tablety.

hvolkovamirka
9. máj 2019

@evitka83 chudokrvnost s tym nema absolutne nic spolocne, daju ti zelezo v tabletach a nejake doporucenie potravin a to je vsetko, ale problem s otehotnenim bude asi niekde, ja som brala zelezo celu pubertu a potom este asi do 20tich rokov, potom uz nie upravilo sa mi to a nemam zatial problemy, problem s otehotnenim hladaj skor niekde inde, iny zdravotny problem, stres, problem v partnerovi...

hettinka
9. máj 2019

@evitka83 do mesiaca výsledky??? Mne vzali krv, na druhy deň som mala prvé výsledky. Na dalsi som sa objednala na súkromnú hematologiu, o týždeň nastavená liečba. Vyšlo má to 100€ s kontrolami aj odbermi, liekmi.
Čo to máš za lekárov?

aknelusenka
10. máj 2019

@evitka83 nemyslím si že chudokrvnosť nejak súvisí o otehotnením
Ja som anemicka od narodenia a čakám 3 dieťa úplne bez problémov
Prvá sa podarila po pól roku 2 dcéra po 3 mesiacoch a 3 dieťa neplánovane 😂
Akurát že to dá maltofer alebo nejaké iné železo pripadne ak bude veľmi nízke hodnoty tak na infúzie, moje dievčatá sú zatiaľ zdravé v tomto smere... takze určite sa neboj

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre