Chlamýdie ako príčina neplodnosti

skatloka
1. dec 2023

Ahojte, na vstupnej prehliadke v reprodukcnom centre nam nasli v krvi chlamydie. Doktor nasadil antibiotika na 10 dni, vraj by mali postacit. Sme spolu s partnerom 6 rokov a ani raz sme si neboli neverni, takze sme si to museli preniest z predchadzajucich vztahov bez toho, aby sme o tom vedeli. Za tak dlhu dobu, verim tomu, ze mi to muselo poskodit vajecniky, kedze uz 3 roky sa pokusame o tehotenstvo, ale neuspesne. Najde sa tu niekto, kto si tym tiez presiel a nakoniec sa im podarilo otehotniet? Som z toho uz vyse 10 dni zdeprimovana a uprimne neverim, ze sa mi este vobec niekedy podari otehotniet. Na preventivky chodim poctivo kazdy rok, mam za sebou niekolko folikulometrii, hormony mam v poriadku.

majamat
1. dec 2023

@skatloka neviem co presne chlamidie sposobia, ale bola si na folikulometrii, aky bol vysledok? mavas ovulku?

ak by teda chlamidia sposobila len napr nejake zrasty, ci nepriechodnost vajickovodov a ovulacia prebieha, potom sa tomu da urcite pomoct.

elmivelmi
1. dec 2023

@skatloka Moze byt ze mas preto nepriechodne vajecniky ale zasa sa to da vyriesit unelym oplodnenim.

nika11103
1. dec 2023

Kamoska mala s partnerom mykoplazmy , došli im na to, obaja sa preliecili a prakticky hneď ostala tehotná . Tiež sa im dovtedy dlhu dobu nedarilo

skatloka
autor
1. dec 2023

@majamat folikuly narastli, ovulka prebehla, ale zatial ani jeden pozitivny tehu test 😏
myslim si, ze budem mat nepriechodne vajickovody, len este nemam nastudovane, ci sa to da riesit a ako dlho to trva

majamat
2. dec 2023

@skatloka viem, ze robievali operacne prefuk vajickovodov, ale teda neviem ako presne je to pr chlamidiach. co presne mozu sposobit, no ak ovulacia prebieha, je to urcite dobre znamenie. ak by bolonutne urobitaj nejake taketo vykony, pripadne ak by museli nejak v CAR pomoct, tak aj tak je vyhoda mat ovulku.

elmivelmi
2. dec 2023

@majamat Chlamydir pohlavne zapricinuju ,teda mozu sposobit zrasty vajcovodov.

skatloka
autor
2. dec 2023

@elmivelmi a da sa to riesit? alebo jedinou sancou mat potomstvo je IVF?

elmivelmi
2. dec 2023

@skatloka to uz nie,mozno prefuk treba skusit,zalezi od zrastov ake su .A hyfosy ti nenavrhki?Tak uvidia v ajom stave su vajcovodu.Mozno to nie je tvoj pripad.Mozno ty mas vajcovody ok.Treba vysetrenia najakor to hyfosy ,a ak to je ok tak dalej krv,imunologia a pod.Kolko sa snazite?

skatloka
autor
2. dec 2023

@elmivelmi zatial mame len nasadene antibiotika a po douzivani by som mala ist na nejake vysetrenia 🙂 snazime sa cez 3 roky, krv hormony boli inak okej

nina296
27. dec 2023

@skatloka ahoj, my sme sa snazili rok a pol o dieťatko, nakoniec mi zistili chlamýdie-tiež ex to musel preniesť na mna. Atb ma vyliečili, ale musel manžel ísť tiez na urologiu a dali mu tiež atb, ak by som mu to zasa preniesla ja. Po dobrati som otehotnela myslim za 2-3 mesiace. Držím palce

skatloka
autor
28. dec 2023

@nina296 takze po antibiotikach, bez akehokolvek dalsieho vysetrenia? ja mam uz prvy cyklus po liekoch za sebou a o tyzden idem na hyfosy, ale som uz v strasnych depresiach, ze ako to dopadne 😔

nina296
29. dec 2023

@skatloka ano, bez dalších vyšetrení. Dobrali sme obaja atb a podarilo sa. Len hlavne počas bratia atb nemať pohlavný styk, ale to asi vies

skatloka
autor
30. dec 2023

@nina296 ano, ano… ale som citala, ze niekedy nezaberu antibiotika na prvy krat, ja som dokonca bola vtedy chora, takze dufam, ze nebudeme ich musiet brat znova a zbavili sme sa toho na prvy krat

nina296
30. dec 2023

@skatloka držím palce🍀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre