Chcem tretie dieťa. Kedy je ideálne ho mať?

xlucia
9. feb 2011

... ale neviem sa rozhodnut ktora alternativa je lepsia
bud pokracovat v materskej teraz, alebo ist o rok do prace a mat tretie potom. v prve variante sa mi nepaci byt tak dlho doma, ale medzi detmi by bol maly vekovy rozdiel. mam pocit ze po takom case na materskej sa uz nikde nikdy nezamestnam ☹ .
v druhej variante sa mi nepacia vacsi vekovy rozdiel medzi detmi
ake mate vy skusenosti?
tiez sa mi nepacia reakcie okolia, ked zistia ze uvazujem este nad babetkom... ako keby to nebolo normalne alebo co.
ake mate skusenosti vy?

mizulienka
9. feb 2011

@xlucia ja som presne v takej situacii 🙂
aj ja este tuzim po tretom babatku, ale tiez sa s manzelom nevieme rozhodnut, ci teraz alebo, na cas nastupit do prace a potom znova na matersku....
a reakcie okolia presne to iste, tiez to nechapem, pretoze nasi najblizsi pribuzny ma od toho odhovaraju, ako keby to bola hanba mat viac deti, je to smutne....

katka1981
9. feb 2011

My neplanujeme ani druhe, ale je krasne ze chcete tri deticky, ja som chcela tiez kedysi tri, naposledy po porode. Ale ked som zistila, o com to je.... ake je to narocne..... ale tuzbu mam stale aj na dalsie 2 deticky, len sily akosi nemame.... nepocuvajte okolie, vy ich budete vychovavat. Je to len a len vasa vec. Ale kedy ich mat.... to vam neporadim, takto by som rozmyslala aj nad druhym.

xlucia
autor
9. feb 2011

@mizulienka ano presne aj u nas... klopkaju si po cele...
mne sa nepaci este aj to, ze viem ze budem mat tehu nevolnosti, tak ich potom znasat v praci...
pri prvom to bolo otrasne, stres v praci a pod., pri druhom som bola na materskej, nikdo ma nebuzeroval, aj ked teda drobec co uz bol na svete dal v starostlivosti zabrat, bolo to ine, je to na nich aj vidiet. mladsi je podsttne vacsi pohodak

katka1981
9. feb 2011

My neplanujeme ani druhe, ale je krasne ze chcete tri deticky, ja som chcela tiez kedysi tri, naposledy po porode. Ale ked som zistila, o com to je.... ake je to narocne..... ale tuzbu mam stale aj na dalsie 2 deticky, len sily akosi nemame.... nepocuvajte okolie, vy ich budete vychovavat. Je to len a len vasa vec. Ale kedy ich mat.... to vam neporadim, takto by som rozmyslala aj nad druhym a nevedela by som ci hned alebo az po nejakom case v praci. Tak ja som mala pocas tehu pohodu, bola som zamestnana vo firme u manzela a ako som si urobila test a potvrdili mi tehotenstvo, uz som nic nerobila, len si vychutnavala tehotenstvo, bolo to super ale mala nie je zrovna pohodacka ale narocne dieta velmi aj truce, vsetko ale je aj ohniva asi ako ja. Akurat mi muz hovori, ze by nevidel zmysel svojho zivota bez malej, a to nevidi co si pisem 🙂

traktor
9. feb 2011

ja som doma uz skoro 14rokov, nelutujem, uzivam si to...potom budem uz len pracovat....nebojim sa, ze si nenajdem robotu,...podla mna je to tak lepsie ako porodit , ist na rok do prace, zas porodit..mozno by mi bolo luto ist od dobrej roboty, dobreho kolektivu...ktovie...takto si to odkrutim naraz 🙂 ...a to, ze si niekto klope na celo..to ja neriesim..su to moje deti, môj zivot...nech si klopu..keby sa kazdy staral o seba, hned by bol zivot krajsi 😉 ..chceli sme velku rodinu, mame ju..nemusim riesit, ci sa deti maju s kym hrat..lebo maju 😀

mizulienka
9. feb 2011

@xlucia my mame nejak vela spolocneho 😀 ja mam tiez tehotenske nevolnosti a este k tomu som aj lucia 😀

xlucia
autor
9. feb 2011

@traktor a ako sa venujes sebe, a ako to zvladate financne? zvlada to manzel tahat sam?

xlucia
autor
9. feb 2011

@mizulienka akoze mas nevolnosti??? ja som to myslela tak, ze som ich mala v oboch tehu a dlhooooo, a urcite ich budem mat aj v tretom tehu... ich by nejake tehu bolo. tak? chapeme sa? a inak mas pekneee meno 😀

mizulienka
9. feb 2011

@traktor aj my sme s manzelom chceli velku rodinu, len ja uz davno po 30 😝 aj ked si myslim, ze teraz je to vsetko nejak posunute, a ze z toho mozno budu aj 4 deticky 😉
manzel sa spolieha, ze najblizsie to budu dvojicky 😝

traktor
9. feb 2011

@xlucia sebe?..no ja som mozno divna 😅 ..ja rada peciem, som rada s detmi, ...nemam potrebu na dake konicky...toto je môj konicek 🙂 ..a financne..no , nemôzme vyskakovat, v lete muz zarobi dobre, .ale je malo doma, v zime berie aj robotu naviac...ja peciem aj susedom, znamym, obcas, ked je muz doma tak idem niekomu poupratovat, umyt okna...a uz sa chystam, ze zas si najdem dietatko do opatery , nech ma aj matko spolocnost +su peniazky naviac...takze da sa to..raz je to hore, raz dole...ale nemenila by som..

kaktusik007
9. feb 2011

@xlucia
@mizulienka tak tie reakcie okolia sme si my uzili uz teraz, pri druhom... ☹ a to mame v plane prosim deti styri.... to ked niekde poviem, tak som za nejaku tu... 😠 😠 😠 😠
taktiez to nechapem....

a k tomu rozhodovaniu, ze kedy tretie --- no, kedze medzi chalanmi bude necely rok, tak si potrebujem dat pauzu 😀 😀 😀 a medzi druhym a tretim bude vacsi vekovy rozdiel.... ale tak do 4-5 rokov cca by bol plan.... len ono to dost zavisi aj od financii, ze ako to budeme vediet zvladat, aj ked zase si myslim, ze sa to isto bude dat 😉 som optimista 😵
@traktor a ako to zvladas??? 14 rokov doma??? kde sa realizujes??? 😉

mizulienka
9. feb 2011

@xlucia myslela som to tak, ze ked som bola tehotna, prvy aj druhy krat tak som vkuse zvracala 😕 a tiez som si ista, ze to budem mat aj pri dalsom, ak bude.
dakujem, ved aj tvoje nie je najhorsie 😀 😀

traktor
9. feb 2011

@mizulienka tak my uz nepokusame....u nas v rodine su dvojicky..a ja viem, ze pri mojom stasti...no urcite by som ak nie trojicky tak aspon tie dvojcky mala 😀 ..takze u nas sa s rodenim skoncilo..mame to krasne 2+2..staci 🙂

katka1981
9. feb 2011

@traktor, stvorena pre materstvo, krasne!!!

kaktusik007
9. feb 2011

@traktor vies.... prepac, ale poviem ti to na rovinu, ja nechcem aby sa mi stalo ze mi deti odrastu a potom zistim, ze nemam konicka 😉

xlucia
autor
9. feb 2011

@traktor nie si divna, to urcite nie. aj ja velmi rada peciem aj robim servitkovu techniku a pod. ale s takymto zmyslanim a tak celkovo som tu asi na okoli sama, aspon som nenasla niekoho podobne zmyslajuceho. vsetky mamy na okoli sa ponalhlaju do roboty, aj ked nemusia, alebo su straaaaaaasne unavene z jedneho dietata a dve by urcite nezvladli, tri to je uz utopia. mi tak chyba niekto na pokec..., na kavu. obcas

traktor
9. feb 2011

@kaktusik007 ale ja mam konicka...deti... 😉 ..raz mozno budem mat aj sukromnu skôlku..to je môj sen

latvia
9. feb 2011

@kaktusik007 ale traktor ho maaaa - kona ! 😀 😀 😀 😀 ze? @traktor 😉 😉 😉

kaktusik007
9. feb 2011

@latvia 😀 😀 😀 😀 jasan, uz chnapem 😉
@traktor tak sukromna skolka??? tak to potom ano... to sa da robit fakt az do dochodkoveho veku, kedy sa zacnes realizovat na vnucatkach pre zmenu..... jo jo , to potom beriem - to je konicek 😀

traktor
9. feb 2011

@latvia jeziiiis..no zabudla som..ja mam konicek..konaaaaa 😀 ..a este aukcie..skromne priznam 😀

pink_lady
9. feb 2011

@traktor po takej rodine som vzdy aj ja snivala no nejak i to nevyslo 😝 😀

traktor
9. feb 2011

@pink_lady no , mne môj doktor pri pvej simonke predpovedal 10 deti....vraj , ze matersky typ som...nooooo...aj sme zacali, ze dva, tri, styri...a zvysok som uz radsej doplnila domácimi miláčikmi 😀 a
@xlucia pokial chces babo, tak smelo na to...pri tych dvoch sa to tretie zvezie... 😉 a aj vekoy rozdiel je super

snehovavlocka
9. feb 2011

@xlucia 😀 😀 😀 krasna tema.....ja by som neodkladala. Ked vidim tvoj vek....v poslednom case si vsimam,ze mnohi sa snazia a podari sa az po dlhsom case. Ked sa teraz zacnete snazit, mozno sa podari "hned", ale nemusi sa a tym sa vasa dilema vyriesi sama.

fide
9. feb 2011

Ahojte baby konecne tema ktorá mi sadla 🙂 my máme este iba jedno 14 mes. dievcatko, ale manzel chce deti 5 🙂 ja ho trocha krotim koli mojim zdravotnym problemom co sa vyskytli okolo porodu....ale tiez tuzim po velkej rodine. Velmi rada sa venujem aj cudzim detom a servitkova technika je moja laska 🙂 .....................pekný večer všetkým

maja22
10. feb 2011

@xlucia Ako keby som to písala ja 😀 Pridávam sa do klubu 😀

maja22
10. feb 2011

Tiež si myslím, že by bolo blbé vrátiť sa do práce a o rok - dva oznámiť, že hľadajte za mňa zasa náhradu... Akože pritrafiť sa môže, ale plánovite by som asi nechcela 😀 Keď si predstavím, koľko budem musieť v práci dobiehať, potom by som už mala problém od toho ťažko vydretého zasa odísť...Druhá vec je, že človeku chýbajú doma prašule, najmä ak má ambíciu stavať dom 😝 Tak čo prevládne, rozum či cit, to je otázka... 😝 alebo možno ešte aj náhoda 😀

europa2
10. feb 2011

Ahojte baby,,, celkom dobrá téma,len neviem či sa môžem pridať,lebo ja teraz čakám 3 dieťa.... Som rozvedena a z manželstva mám 2 deti,s priateľom som už 4 roku a vedela som že raz bude chcieť svoje,mám 28 rokov,problém s otehotnenim so
nikdy nemala,ale zbazovala som dosť dlho mat 3dieta,nakoniec som sa teda rozhodla pre hoci viem,že mi to skrtne domáci rozpočet,ale predsa,som šťastná,že je všetko v poriadku a neviem sa dočkať kedy vyleze

kaktusik007
10. feb 2011

@europa2 neboj... to zvladnete financne 😉
@maja22 ano, my sme na tom podobne, ideme prave zacat stavat.... lenze vies... urcite nebudem odkladat tretie len preto, ze mam hypo a uvery na krku.... nejako bolo, nejako bude 😉 akurat teda... ja som bola vychovavana vo vlastnej izbe, mojim detom taky luxus uz dopriat nemozem.... budu mat detsku spolocnu.... prave kvoli financiam radsej budem mat mensi dom, ako ratat ze dve deti a dost 😉

maja22
10. feb 2011

@kaktusik007 podobne 🙂 Nás odhovárajú trochu od stavby domu preto, že bývame u svokry a to je na pohľad dosť veľký dom, ale iba na pohľad, lebo aj tak by sme museli minimálne 1 izbu pristaviť, aby mali deti spoločnú... Máme síce k dispozícii 2 izby, ale ja som z jednej chcela vlastnú kuchyňu, tak nám zostala už iba spálňa... 😝 Možno budem mimo tému, ale aký máte projekt? My sme si s mužom nakreslili sami, 10x9,5 m, poschodový, vyšli nám tam okrem obývačky a spálne ešte 4 maličké izbičky, súkromie pre každého 🙂 Ale ešte sme s tým neboli za projektantom, netuším, keď nám to rozpočíta, akú sumu to hodí 😅

katecameron
10. feb 2011

@kaktusik007 traktor ked jej deti vyrastu akoze nebude mat konícka mozno budu hned vnucata a bude sa zas realizovat pri detoch 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre