Chcem dieťatko. Partner tvrdí, že je čas

paulina90
23. jún 2013

Ahojte, strašne by som chcela dieťatko no môj priateľ dáva od toho nejako "ruky preč". 😒 Tvrdí, že je ešte dosť času pritom si myslím, že je ten pravý čas kedze mi naozaj vážne silne tykajú biologicke hodiny 🙂 a aj financne sme zabezpečení. Po mojom naliehaní sa už o tom so mnou nechce ani rozprávať. Kamarátky radia nech vysadím antikoncepciu a sama si k tomu dopomôžem no neviem ci by to bolo voci nemu fér 😀 Boli ste niekto v takejto situácii a viete mi trosicku poradit ? 🙂 dakujeeeem 🙂

hradnapani
23. jún 2013

@paulina90 nebolo by to fer jednak voci nemu a hlavne voci tomu dietatu. Dieta si zasluzi byt chcene oboma rodicmi a nie byt vysledkom manipulacie. Skor si musis preverit,ci je tvoj partner zrely na otcovstvo, ci mate spolocne zivotne ciele atd. Je to tazka tema. Aj tu na koniku najdes podobne pribehy, skus si ich vyhladat...

zuzanockamt
23. jún 2013

@paulina90 nepises, kolko mate rokov ... a kamaratky ti poradili dobru hlupost 😅 😕 🤐

kvetinka211
23. jún 2013

@paulina90 urcite by to nebolo fer. kolko mate rokov?

lauricka
23. jún 2013

@paulina90 najprv zisti, ake ma tvoj partner vlastne predstavy o vasom vztahu, ci je ten argument "dost casu" pravdivy alebo to proste nemysli az tak vazne so spolocnym rodinnym zivotom a s Tebou...rozhodne je na case vyjasnit si Vase predstavy o zivote, mozno sa rozchadzaju a zatial ste si to nevsimli....a kym nebudete mat spolocne predstavy, vratane deti, nema zmysel nic silit. Takze chce to rozhovor na rovinu a vsetko nech pekne vyklopi, aj jemu sa mozno ulavi.

aristka
23. jún 2013

myslím si ,že zmyslom partnerstva je aj založenie rodiny,máme čas je relatívny pojem..kedy v 40tke ,aby si sa bála či to malinké nebude mať dauwna alebo iné choroby ,neviem koľko máte rokov,ale ak ste zabezpečený a máte strechu nad hlavou ,nechápem...mať doma pubertiaka v 60,keď už sú nato neni nervičky neviem...mala by si sa ho opýtať kedy je vlastne čas a či bude niekedy čas na takú banalitu ako dieťa...pozri ja som sa môjho nepýtala ,sme manželia,keby niečo som právne chránená čo je moje to je tvoje a idem na poli keby niečo a tak ľahko nezuteká a jednoducho som povedala ,že chcem dietaˇa a hotovo a to pri všetkých troch...inak mne to príde ako taký egoizmus z jeho strany,lebo niečo vybudujete ,vrážate peniaze a nakoniec zistíš ,že len pre vás dvoch..to je taká podpásovka..

natalyaas
23. jún 2013

@paulina90 nechaj ho nrtlac na neho nechce dieta tak nechce. Asi ma z niecoho obavy v dnesnej dobe mat dieta nieje sranda!! A tym ze si dopomozes sama sa Ti to moze len vypomstit. Ak dieta nechce akceptuj ho a netlac lrbo sa akurat tak zlakne viac. Ja som n amuza naliehala ked mal syn 2 roky Adko ma 3 rocky a druhe nemame. Nepomohla som si nijak a nicim. Takze zbytocna strata sil. Bud trpezliva ved vies ako sa hovori trpezlivost ruze prinasa

sense
24. jún 2013

to co ti radia kamaratky je riadna kravina, a podraz voci partnerovi, by som sa ani necudovala keby po takom podraze by chlap zenu opustil....
....porozpravaj sa s nim vklude a bez emocii a slz o tom co citis ale zaujimaj sa aj o nazor z jeho strany, ze ci chce vobec mat niekedy deti, alebo kedy je podla neho ten spravny cas, popr. preco sa brani detom atd.

u nas to bolo napr tak ze najprv sme ani jeden nechceli deti, chceli sme si zit a uzivat kludny zivot kvazi bez zavazkov, byt panmi sami sebe....neskor som zacala predsa len tuzit po dietati, on nechcel a nas vztah siel pomaly ale isto dolu kopcom, v case ked som uz bola presvedcena ze takyto vztah pre mna nema cenu a chcela som to skoncit tak prisiel s tym ze by dieta chcel ale este nie je spravny cas tak som jedneho dna vysadila HAK a povedala mu ze neberiem tabletky nech sa stara o ochranu on kym nebude spravny cas, a po par tyzdnoch uz jeho nazor bol ze nechame to na nahodu a nahoda lezi v postielke ....takze netlac na neho lebo tlakmi nic nevyriesis len zhorsis, popripade ak je tvoja tuzba po dietati taka silna, tak zvaz ci ti partner kt. ma cas na deti za to cakannie stoji

petula8
24. jún 2013

na dieťa musíte byť dvaja, ak jeden z vás nechce tak netlač na pílu. Porozprávajte sa na túto tému a možno zistíš aj sama, že prečo ešte nechce dieťa. Samozrejme, že aj vek je dôležité ako aj iné veci. Ak ti otvorene povie, že nechce mať dieťa, tak je zbytočné aj žiť s takýmto mužom. Lebo opak nikdy nedosiahneš.

mima4
24. jún 2013

@paulina90
To ci ti radia kamosky, je velmi neferove a pre mna by taka zena stratila hodnotu, kebyze som chlap. Uz by som takemu cloveku nedokazala doverovat. Dieta nie je, ze donesiem si maciatko do bytu proti vôli priatela, resp. manzela... dieta je celozivotny zavazok, ktory si vyzaduje vela casu, lasky, podpory, starostlivosti.... prostredie pre noveho cloviecika. V ziadnom pripade sa neuchyluj ku klamstvam a podvodu.... to nie je spravna cesta a moze sa ti to fakt velmi nepekne vypomstit.

Co sa tyka dietatka, komunikuj o tom so svojim priatelom, a to na rovinu, uprimne a v laske. Neviem ako spolu dlho chodite, ci planujete aj manzelstvo alebo chcete radsej nezavazny vztah, ale na rovinu hovorte o veciach ako:
- ake su nase zivotne ciele? smerovanie? predstavy o zivote?
- chces si ma vziat za manzelku, alebo budem len tvoja priatelka/druzka/frajerka/partnerka (bacha na to, muzi ktori sa nechcu viazat sa potesia, najcastejsie sa na manipulaciu zien vyuziva teoria "papiera"... mam to potvrdene od samotnych chlapov).
- chces mat deti? kolko priblizne? a kedy asi? Ak nie teraz, ako to realne vidis, kedy asi? (ak mate cca okolo 28 rokov... dajte si kompromisom urcity cas, kedy si date este "nacas", napr. do 3-4 rokoch zacnete sa aktivne snazit)

Pokial priatel jasne povie, ze neplanuje s tebou po tejto stranke buducnst, napr. vziat si ta za zenu, mat s tebou deti a vyhovuje mu vztah bez akychkolvek zavazkov a nic na tom nemieni menit, podla mna nema zmysel zabijat cas s takym clovekom.

danjelca
24. jún 2013

velmi často to býva tak že muž nechce...rozídu sa...a nájde si nivu a s tou zrazu chce...
kolko máš rokov? 😉

hviezdicka111
24. jún 2013

@paulina90 ja som mala podobny problem 🙂 ja som otravovala uz dlho ze chcem, podla priatela bol stale cas 🙂 a potom nejak po tridsiatke ho to chytilo ze zacal chciet aj on :D ale vysadit HAK a nepovedat mu to nie je najlepsie riesenie, radsej sa o tom porozpravat riadne....mohol by to brat ako podvod a co potom? mozno by si na dietatko ostala sama...

katkanova
24. jún 2013

bola som v tejto situacii ale "z druhej strany" - ani ja som nikdy nechcela dieta kym son nestretla "toho praveho" dokonca s predoslym priatelom sme sa na tom rozisli ze on deti chcel a ja nie - ani do buducna - az s novym partnerom som pochopila ze ich vlastne chcem ale len a len s nim. v predoslom vztahu som stale v kutiku duse uvazovala ze co ked... mozno tak uvazuje aj on, ale to musis citit ty, ak citis ze to je vylucene, a chces mat dieta len s nim budes musiet pockat. ak je priorita dieta mozno je nacase uvazovat o velkej zivotnej zmene ...

dzenar
24. jún 2013

@paulina90 KOLKO MAS ROKOV

mima4
24. jún 2013

@dzenar nechcem hovorit za paulinku, ale ak ta 90 na konci jej nicku znamena rok 1990, tak by mala mat 23 rokov.

eeffka
24. jún 2013

@mima4 ak by to tak bolo tak ma casu habadej 🙂 ale mozno ze ma tych 90 🙂 ked hodiny tikaju 😀

cerez
24. jún 2013

Vysadiť antikoncepciu a sebecky rozhodnúť o počatí spoločného dieťaťa bez jeho vedomia je dosť nerozumné. Myslíš, že keby sa to reálne stalo, nenarušilo by sa tým váš vzťah? Komu potom by si poďakovala? Tvojim kamarátkam? Oni nebudú žiť tvoj život, ale ty. Prehodnoť kamarátky. A teraz k veci. Ak sa na to partner ešte necíti, tak to rešpektuj. Ak by ani potom neskôr necítil potrebu mať deti, už je na tebe, či zotrváš vo vašom spoločnom žití.

pipinka3027
25. jún 2013

my sme na tom boli podobne,ale potom som si povedala,ze fakt je dost casu a mame este vela veci,co treba vybavit,ale ked by sme sa podla toho riadili,tak to deti nemame nikdy 😀 sme sa raz o tom bavili,ze ja by som uz chcela,ale on este nie a tiez ma napadlo,ze vysadim a nepoviem mu to,ale mne samej to prislo nefer a citila by som sa zle,ze to nechcel a ja som to spravila,urcite by som si to neodpustila,tak som to neriesila,ale raz v slabej chvilke mi manzel povedal,ze by sme uz aj mohlo mat,ze vysadim HAK a nechame to tak 🙂 tak som vysadila a teraz cakame 🙂 takze prislo to samo,a ak ti to pomoze,tak ja mam 28 rokov 😀 a planujeme prve 😀 takze sa nestresuj,rieste ine veci a pride to samo,neboj sa 😀 a budes sa viac tesit 😀

mirabella27
25. jún 2013

u nás to bolo tiež nejako podobne,ale priznám sa,že to skôr ja som stále odkladala bábo-raz sme sa sťahovali do bytu,potom mm pracoval v Nemecku, potom sme sa zase sťahovali,tento raz do domu atď..to sa vždy nájde dôvod na to prečo práve teraz nie..a potom raz bola jedna super žúrka,po ktorej sme doma "šantili" bez ochrany a o 9.mesiacov tu bol náš Palinko :-* ..zrejme už aj niekto hore si povedal,že len vymýšľame a špekulujeme,tak sa nám po 12.rokoch vzťahu "pritrafil" náš poklad a nič lepšie sa ani nemohlo stať. Keby sme vedeli,aké to bude krásne,mali by sme ho rozhodne skôr..a určite aj viac detí..No,možno ešte jedno stihneme (ja už mám teraz 27.6.-35 rokov 😠 )..takže radím -neváhať 🙂

snehulienka1986
25. jún 2013

u nas to bolo podobne,ja som velmi chcela,no drahy stale nie ze je cas.nakoniec som prestala o tom rozpravat,a nakoniec zacal s tym on sam,podla mna to netreba silit,pride to samo.

lulu6541
21. júl 2014

Ahoj 🙂 🙂 Môj drahý sa ma raz pýtal či sa ideme pokúsiť a bábätko. Ja nato že áno ale ako by reagovali nato moji a jeho rodičia. Sám vie že mám rada veľmi deti aj on ich ma rád. Chcem vedieť váž názor nato 🙂 🙂 🙂

maria1989
21. júl 2014

@lulu6541 mohol sa najprv spýtať, či si ho vezmeš 😉

lulu6541
22. júl 2014

maria1989 Ahoj veď sa ma aj viac krát pýtal či sa chcem stať jeho manželkou 😉

dominix
22. júl 2014

Moj nazor - dolezite je, ci partner dieta odmieta uplne, alebo iba "teraz"...viest rozhovor tym smerom, ze kedy bude podla neho ten vhodny cas...ak by som vycitila, ze nikdy, tak nie je o com... Urcite nerobit nieco za jeho chrbtom (vysadit antikoncepciu..), to by sa Ti mohlo skaredo vypomstit...a myslim, ze radost z pocatia by vystriedal smutok po nezhodach...

lulu6541
22. júl 2014

@dominix On práve aj chce ale bojím sa ja toho že keď budem čakať že pobeží za inou toho sa bojím ja najviac. ☹

smoulinka13
22. júl 2014

zalezi aj kolko mas rokov...a ci niekedy dieta chciet bude.ja mam taku skusenost..chcela som dieta uz od 25 rokov, manzel stale ze je cas,tak som cakala..a teraz sa nam nedari a musime na IVF..a manzel si trieska hlavu o stenu ze na co cakal...

lulu6541
22. júl 2014

@smoulinka13 Práveže chce dieťa a veľmi .Stále mi básni že kedy to bude. Mám len 20r .

smoulinka13
22. júl 2014

@lulu6541 jaaaaj moja 20 rokov ))) to je malinko, to chapem ze muz nechce, to asi ziadny nechce v takom veku 🙂 tak je to v poriadku, daj mu cas

maria1989
22. júl 2014

@lulu6541 prečo by mal bežať za inou? máš s ním takú skúsenosť?

lulu6541
22. júl 2014

@maria1989 Pravdu ti povedať ano

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre