CAR a situácia ohľadom koronavírusu

zuzkalujza
11. mar 2020

Ahojte, skôr ako ma ukameňujete, chcem sa naozaj iba spýtať na váš názor. 01.04.2020 máme prvú konzultáciu v Brne. Veľmi sa už na to tešíme, odpočítavame každý deň. Len sa ja trošku obávam ohľadom momentálnej situácie vzhľadom na coronu. V centre nám termín zatiaľ nerušia, vraj nateraz fungujú normálne. Ide mi hlavne o to, že nemáme až tak moc času čakať na to ako sa bude situácia vyvíjať nakoľko už mám 41 rokov. Možno mám len zbytočné obavy. Neviem ako dlho bude trvať, kým započne samotný proces. Možno do tej doby už bude situácia úplne iná. Čo by ste spravili vy?

evkao
11. mar 2020

nikto ta neukamenuje 🙂 ak bude centrum v tom case fungovat normalne, chodte, takto by si to mohla stale odkladat vzdy kvoli niecomu inemu - mozes ochoriet ty alebo manzel, moze byt chripkova epidemia, ... vzdy sa moze nieco najst 🙂

zuzkalujza
autor
11. mar 2020

@evkao práve že to nechcem odkladať. Len už mi niektorý ľudia z nášho okolia povedali, že načo riskujem že keď budem tehotná budem oslabená a môžem skôr niečo chytiť...... ako je to možné, ale to môžem naozaj chytiť vždy a čokoľvek. Aj keď nebudem tehotná.... už mi toto celé fakt lezie na nervy :(

evkao
11. mar 2020

@zuzkalujza no tak to by si nemohla otehotniet nikdy 😀 ano, ako tehotna si musis davat na seba viac pozor, aby si ani na chripku neotehotnela, aby ta neuhryzol kliest, nemozes pit alkohol, nemozes jest surove maso, nepasterizovane mliecne vyrobky,... ak by sa kazda zena mala riadit tymto, tak asi neotehotnie nikdy 🙂

jana_eyre_2
11. mar 2020

Na nervy to už lezie asi viacerým.. zatiaľ to nechaj otvorené, ešte je čas.. uvidíš podľa aktuálnej situácie čo sa dovtedy vyvinie.. možno bude vtedy už 10dni 20stupnov a vírus naozaj začne ustupovať, alebo možno aj zavrú hranice.. nedá sa plánovať teraz bohužiaľ nič.. držím palce..

zuzkalujza
autor
11. mar 2020

@evkao ja už dve deti mám, takže viem čo všetko sa môže stať a čo všetko bude pre mňa tabu. Corona je ale predsa len trošku o niečom inom.

evkao
11. mar 2020

@zuzkalujza tak ale potom je to uz len na tebe, ako sa rozhodnes, bud budes cakat, alebo to risknes

butterfly333
11. mar 2020

@zuzkalujza ja idem v piatok do Brna fungujú normálne tak dúfam že všetko dobré dopadne. Tiež budem mať 41r v lete a už sme čakali dosť.

butterfly333
11. mar 2020

@zuzkalujza ja idem v piatok do Brna fungujú normálne tak dúfam že všetko dobré dopadne. Tiež budem mať 41r v lete a už sme čakali dosť.

zuzkalujza
autor
11. mar 2020

@butterfly333 a do ktorého centra v Brne idete?

butterfly333
11. mar 2020

@zuzkalujza reprogenesis

zuzkalujza
autor
11. mar 2020

@butterfly333 tak držím palce, my ideme do Reprofit.

butterfly333
11. mar 2020

@zuzkalujza ďakujem tiež držím palčeky

juliet86
11. mar 2020

@zuzkalujza pozri kym nezavru hranice a nebude stanne pravo.. teraz nie je idealny cas na nic ani na kupenie gatiek z ha emka nuz ale. sama vravis cas vas tlaci

nikaaa1982
11. mar 2020

@butterfly333 votriem sa do vasej denaty. Chcela by som sa opytat, kedze chodis do RG, pracuju cez vikend, ked napr opu alebo vklad vychadza na sobotu/nedelu, lebo v skupine som zachytila pri jednom prispevku, ze nepracuju cez vikend. Dakujem

butterfly333
11. mar 2020

@nikaaa1982 to neviem ti povedať ideme ešte len prvý krát.

butterfly333
11. mar 2020

@nikaaa1982 to neviem ti povedať ideme ešte len prvý krát.

nikaaa1982
11. mar 2020

@butterfly333 aha, rozumiem.

eliska13
11. mar 2020

@zuzkalujza išla by som tam.Corona tu bude už raz a navždy a ešte bude mutovat.Nejaky virológ písal, že na jeseň môže prísť ešte horšia. Preco by si mala byť v tehotenstve oslabená?čo má byť bude nestracaj drahocenný čas😀

butterfly333
12. mar 2020

Baby zajtra mám ísť do Brna ideme vlakom myslíte že pôjdu vlaky normálne?

zuzkalujza
autor
13. mar 2020

@butterfly333 daj mi potom prosím vedieť ako to išlo. Aká bola situácia, či robili nejaké opatrenia a pod. Ďakujem.

butterfly333
13. mar 2020

@zuzkalujza ani sme nešli keďže hranice sú zatvorené tak som tam písala a dali nám nový termín 5.5.

zuzkalujza
autor
13. mar 2020

@butterfly333 nie sú zatvorené hranice, iba prebiehajú kontroly.

butterfly333
13. mar 2020

@zuzkalujza áno sú a aj keby ideme tak po návrate musíme na 14dni do karanteny a to môj nechce ani ja zbytočne byť doma z práce.

zuzkalujza
autor
13. mar 2020

@butterfly333 jasné rozumiem. Ja som dnes tiež písala do centra, ohľadom aj iného termínu ako 01.04.2020, aj keď verím, že do tej doby sa to trošku zlepší. Zatiaľ sa neozvali, tak som zvedavá.

zuzkalujza
autor
13. mar 2020

@butterfly333 teraz mi volali, že prešli na konzultácie cez Skype pre tých čo sú mimo CZ, termín platí. CZ má uzatvorené hranice na 30 dni od včera mi povedali.

butterfly333
13. mar 2020

@zuzkalujza no ja aj tak teraz beriem medrol tak verím že kým pôjdeme do brna5bufu cytokiny v poriadku a môžme ísť na vklad.

butterfly333
13. mar 2020

@zuzkalujza abo včera som čítala že hranice budú zatvorené preto sme tam dnes už nešli. Mne len poslali nový termín.

butterfly333
13. mar 2020

@butterfly333 veď to lebo minulý rok som mala zvýšené dali mi injekcie igamplia no bola som na kontrolnom odbere 3.2 a cytokiny ešte horšie stúpli takže igamplia nepomohla tak mi nasadila medrol ten beriem teraz tretí týždeň 24mg teraz od stredy som išla dole s dávkou 20mg

zuzkalujza
autor
13. mar 2020

@butterfly333 my máme úplne prvú konzultáciu, takže vôbec neviem čo bude. Ja mám už dve deti, no nie s terajším priateľom. On deti nemá (je o 10 rodov mladší, takže zatiaľ ani nechcel, až so mnou) no má zlý spermiogram. Tak som naozaj zvedavá čo bude. Moje všetky výsledky sú 100%. Ale mám 41, hold čo je už veľa.

butterfly333
13. mar 2020

@zuzkalujza moja to sme na tom úplne rovnako. Ja mám dve deti z prvého manželstva no S terajším manželom sa nám nedarí vyše dva roky. V júni 2018 MA od vtedy nič. Moj je tiež odo mna o dosť mladší deti nemá. Spermio ma na výbornú no moje vajíčka nič moc aj keď ani 1,16 No mám vysoké cytokiny tak tam je problém ktorý už sa rieši tak som zvedavá dúfam že klesnú. V lete budem mať 41r. Tiez ideme na prvú konzultáciu do Brna.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre