Biochem tehu

zuba1987
3. júl 2018

Ahojte, prepacte ak opakujem temu ale nemozem to tu nejak najst. Minuly mes. som mala biochem tehu, testy pozitivne, aj krv u lekara, postupne ale hcg kleslo a s 15 dnovym oneskorenim prisla ms. Snazili sme sa iba prvy krat. Teraz cakam na dalsiu ms, mala by prist vo stvrtok. Mam uplne paniku ze sa to zopakuje, ani testy nemam kupene, nic.minule ma strasili s mimomater.... prosim vas, mali ste biochem tehu niekto a potom normalne? ci sa to moze zopakovat?

camil
3. júl 2018

Ahoj ja som mala v marci pozitivny test a dva dni spinenie bola som u doktora a nic nevidel ale krv mi nezobral. Teraz mam tiez pozitivne ale slabunke ciarocky. Tiez sa bojim 😞

zuba1987
autor
3. júl 2018

@camil no, ja som nenabrala odvahu ani kupit test. Dnes som 28DC. Mavam cca 29 dnove cykly. Viem ze stres nepomaha. Ale hrooozne sa bojim. Tento mesiac nemam ani moc priznaky ako predtym, asi sa vobec nezadarilo. Ale clovek dufa 😢
Mooc ti drzim palce aby testy silneli 😊😊😊

camil
3. júl 2018

Kazda zena to inak preziva a nemusis mat priznaky teraz mozes mat az potom 🙂 neboj sa. musime len verit a pozitivne mysliet. mne meska 24 dni ja mam nepravidelny cyklus( len predpokladany zaciatok ms) cize ja ani neviem kedy som mohla mat ovu a na testoch len duchovia. Drzim Ti palce 🙏🏻🤗

biela_sova
3. júl 2018

@zuba1987 Ahoj, neboj sa. Biochem tehu je uplne bezna zalezitost, ktora patri do zivota plodnych zien. Za predpokladu, ze si zdrava, je to aj pritodzena prevencia proti tomu, aby zeny mali za zivot sto deti, keby sa nechranili 🙂 Tak mi to narovinu povedal kamos gynekolog. Teda ak si zdrava a mas biochem. teh., znamena to, ze pravdepodobne by bol plodik nezivotaschopny. A to by si nechcela. Takze pozeraj pozitivne do buducna, povedz si, ze aspon mas dokaz, ze otehotniet dokazes, coz je v dnesnej dobe pomaly zazrak, vezmi to trosku pragmaticky ako lekari, skus si uzit leto a pokusit sa rsteraz,ak by sa to opat malo zopakovat, opat nemaj stres. Len upozorni svojho gynekologa, on Ti s velkou pravdepodobnostou nasadi progesterony na udrzanie teh. , posle Ta na inumo/hemato/genet testy, ci nie je "chyba" v tom, ze telo odmieta plod. Ale toto su uz vynimocne pripady, takze sa fakt nestresuj.
Pisem Ti to skor v tom duchu, ze vsetko sa da riesit, ale Ty si este len na zaciatku, takze ozaj, pokoj, vela lasky a malo sustredenia sa na babo.
Keby neexistovali vcasne testiky, neexistovali by ani takto vystresovane baby. Neboj, sme s Tebou, vacsina zien si tymto presla, je to prirodzena sucast zivota. Drzim paste

biela_sova
3. júl 2018

@zuba1987 a este odpoveda na otazku, ci to zena citi...ja som nemala nakoniec ziad e priznaky, len meskanie menz. Tie zacali az v 7tt, vracanie a nizky tlak, co ma nakoniec dohnalo na pn...neboj, este sa napriznakujes ;)

zuba1987
autor
3. júl 2018

@biela_sova dakujem moc 🌼

bubinovci
3. júl 2018

Ja som mala v juli 2014 biichrmicke tehotenstvo. Stava sa to casto. Ked zena nema pravidelnu menstruaciu tak ani nezisti ze bola tehotna. Ja som mavala presnu ako hodinky preto som si spravila test. Menstruacia nakoniec prisla s pardnovym meskanim. A v auguste som bola opat tehotna a uspesne. Nestresuj sa, bol to len prvy pokus. Urcite sa zadari 😉

johanna_b
6. júl 2018

tak ked sa takto trasies kvoli biochemickemu, ako by si prezila potrat... ja sa trasiem predtym. mozem ti povedat, ze take biochemicke sa udeje hocikomu, hocikolkokrat pocas zivota. proste sa vajicko zle uhniezdi, kvoli mnohym pricinam. raz mi gynekolog poradil, nerobit si ziadne testy, AZ ked menstruacia meska 10 dni, rovno prist k nemu. bud si tehotna, alebo nie si a pichne vyvolavacku. a mas po strese, potom to vsetko mozes zvalit na stres, na chorobu a neviem na co...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre