Bazálna teplota a očakávaná menštruácia

12. aug 2020

dobrý večer mam otázku ako je to s bazalnou teplotou a očakavanou menštruáciou? Keď sa ma dostavit menštruacia je bazalna Teplota znižena alebo zvýšená? Niekde som čitala že par dni rovnaká ..no všade píšu otom hocijako ...je tu niekdo kdo by mi to vysvetlil?
Ako to je..budem veľmi vďačná

777januska777
12. aug 2020

Po ovulacii sa ti bazalna teplota zvýši až kým ti nezačne menštruácia, cez menštruáciu sa ti znova zníži.

barus26
12. aug 2020

mne vždy deň pred Ms alebo v deň MS teplota klesla výrazne dole a tak som vedela že príde... Takto to býva bežne, No viem že niektoré baby písali, že sa im držala hore aj cez MS a keď skončila tak teplota klesla

autor
13. aug 2020

@barus26 môžem mat tri dni po sebe rovnaku teplotu? Napr ráno som stala a hned som si odmerala svoju bazalnu teplotu bola 36.3 no zabudla som nato že som si nezmerala tu istú hodinu čo včera tak som ležala posteli ešte som zaspala a zmerala si ju znova. A mala som 36.5 môže to súvisieť s tehotenstvom? Alebo si už domyšlam a zle to meriam😥
No a teraz som si zas zmerala a mala som 36.4 dôležitá je teplota hneď po prebudení? Či rovnaký čás?

barus26
13. aug 2020

dôležitá je hneď po prebudení ale áno musí byt aj v rovnaký čas +- pól hodina...Teplota rovnaká môže byt kľudne 3 dni aj viac, tiež sa mi to stalo.. A je mi ľúto ale tehotenstvo to asi nebude, na to je to až veľmi nízka teplota a dokonca to vyzerá podľa teploty že ani ovulacia nebola.. no ťažko povedať nepoznám tvoje teploty

luccita
13. aug 2020

Teplota sa musí vždy merať hneď po prebudení každý deň približne v rovnakom čase. Nemalo by sa vstať predtým z postele.. A merať len raz! U mňa to býva tak, že vždy v deň, keď dostanem menzes, tak mi teplota výrazne klesne..

autor
13. aug 2020

@luccita ďakujem za radu meriam približne rovnakom Čase len dnes som stala skoršie tak som odmerala hneď a potom tu istú hodinu a teploty boli odlišné

autor
13. aug 2020

@barus26 ďakujem za radu no to bola viac než hodina..preto som ešte zaspala a odmerala ten isty čas ale to uz bolo asi zbytočne..😁

luccita
13. aug 2020

Mne sa tiež niekedy stane, že meriam aj viac ako o hodinu - skôr/neskôr ako bežne. Ono v podstate platí, že čo hodina neskôr to približne o 0,1°C viac..
Aj keby si merala v tom istom čase a 2x tým istým teplomerom, tak teplomer väčšinou neukáže presne to isté. Preto sa má merať len raz, aby to nezmiatlo..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre