Bazálna teplota

gabika8855
9. jún 2022

Poradite mi prosim Vas, tie ktore sa do toho trosku vyznate?Prvy mesaic som si merala bazalnu teplotu a nejako sa v tom nevyznam. Ked mi prvykrat stupla teplota na 15 den co som si najskor myslela, že mam ovulaciu a potom druhý krát na 34 den a v ani jeden den to nevychadza ze potom 14 dni do menzesu. Robila som si aj par dni test ovulacny, ale stihala som len 1x denne a nezachytila som nic len niektory den bol test biely a iny zase bola slaba ciarka co teda viem ze test je negativny v kazdom pripade. Testovala som asi len 6 dni aj to v okoli toho 15 dna cyklu resp po ten den kedze som si kvoli stupnutej teplote myslela, ze mam ovulaciu. Znamena to ze tento cyklus mohol byt anovulacny? Nejako sa v tom stracam

janetinka27
9. jún 2022

ahoj, pridaj sa do skupinky Spoznajme svoje telo (BT, STM, rady pre zlepšenie plodnosti)

ninka99865
9. jún 2022

Ahoj, podľa mňa je to anovulak

gabika8855
autor
9. jún 2022

@janetinka27 dakujem pridala som sa idem tam napisat 🙂

gabika8855
autor
9. jún 2022

@ninka99865 hm myslela som si len nevyznam sa v tomto este

guga79
9. jún 2022

Aj podľa mňa anovulacny, nemáš tam trvalý teplotný vzostup.

gabika8855
autor
9. jún 2022

@guga79 cize pokles znamena ovulaciu?

ninka99865
9. jún 2022

@gabika8855 teploty musia byt dvojfázové vid môj graf

ninka99865
9. jún 2022

Posledný deň nízkych teplôt je ovulacia.. potom teplota stúpa a musia byt tri vyššie teploty ako 6 predchádzajúcich aby dalo povedať že ovulacia bola

guga79
9. jún 2022

@gabika8855 dvojfazove, ako píše kočka nižšie 🤭

gabika8855
autor
9. jún 2022

Aha jasne chapem dakujem za objasnenie ja som si myslela ze jeden den ked stupne ze je najvyssia od ostatnych tak vtedy je ovulacia a potom uz teda zas je hala bala ...ale uz teda chapem dakujem za vysvetlenie budem merat dalej 💪

ninka99865
9. jún 2022

@gabika8855 Meraj.. odporúčam ja som vďaka tomu prišla že som mala problém s cyklom a začala to riesit.. a keď budeš mat viac anovulakov hneď smer dr. Kľudne posielaj tam do skupiny a pomôžeme čo za graf to je 🧐

ninka99865
9. jún 2022

Raz za čas je to ok u každej ženy 🙂

gabika8855
autor
9. jún 2022

@ninka99865 prave preto som to zacala robit lebo mne od zaciatku ako mam menzes stale skakal cyklus a prwd rokom som mala ze tusim 4 mesiace uplne bez menzesu nasadila mi duphaston tak chodili ako hodinky na 28-29 den ....ale som ho vysadila oresne pre toto lebo chcem vidiet ci vobec mam ovulaciu a tak

ninka99865
9. jún 2022

@gabika8855 a snažíte sa o babo? No hej duphaston toto spraví, niekomu sa to upraví na dobu aj po vysadení, niekomu sa to vráti nazad. Ak sa snažíte tak ti je cyklus ako hodinky s duohasstonom zbytočný, ak nedôjde k ovulácii pred tým ako ho nasadia. Ženy potom majú krásny učebnicový 28 dňový cyklus ale väčšinou bez ovulaciu lebo duohaston ju blokne

gabika8855
autor
9. jún 2022

@ninka99865 vies co nebolo to ze snazime ale potesili by sme sa lebo aj partner ma svoje zdravotne problemy a kedze som ho nahovorila nech si ich on zacne riesit tak som sa rozhodla ze aj ja si zacnem riesit toto ze sa mi to nezda ze si to odsledujem a tak pojdem za gynekologickou ze sa mi nelubi ze len duphaston a nic dalej okolo toho riesene nieje ...a mne je jedno kolko dni budem mat cyklus nemusi byt presne len proste nech sa tam dostavi vobec ta ovulacia a menzes po nej alebo aj nedostavi ale to len z dovodu tehotenstva a nie za to ze nefunguje moje telo ...a to som tu uz zistila z toho co zvykli baby pisat v prispevkoch ze duphaston skoro nasadeny ju blokne tak som to skusila vysadit a idem si sledovat maximalne mi zase budu pichat vyvolavacky na menzes len to som nechcela pred rokom lebo to dost obmedzovalo tam stale chodit ako na klavir ale ked si to budem sledovat tak budem mat aspon pribliznu predstavu ako funguje alebo twda nefunguje v mojom pripade cyklus

ninka99865
9. jún 2022

@gabika8855 a nemáš pcos? HP ti robili? Na endokrinológii odbery?

gabika8855
autor
9. jún 2022

@ninka99865 netusim ci mam nemam nerobili mi hormonalny profil...raz som pred rokmi bola na endokrinologii ale vraj bolo vsetko okej to som mohla mat tak 20 rokov tiez som mala nasadeny duphaston a aj som rychle pribrala tak som sa od obvodnej vypytala na endo vtedy povedali vsetko okej a tento problem s menzesom stale pretrvava a to uz je vyse 6 rokov ...ale ziadne dalsie vyswtrenia mi nerobili maximalne pozrela sonom zo spodu vsetko okej ziadna cysta pichneme vyvolavacku ked teda meskalo a to uz mam 2 gynekologicku a obe to takto isto riesili a nasadili duphaston ked uz viackrat meskalo este mi maximalne tato druha ponukla dake bylinkove vitaminy teda prirodne ci jak to nazvat miesto duphastonu ze to mozno zaberie ale nevie to zarucit na 100% a teda len mi povedala ze mam hormonalnu nerovnovahu ale nerobila ziadne krvne odbery

ninka99865
9. jún 2022

@gabika8855 tak si skús poriešiť ten HP.. niektorí to robia 2 x za cyklus niektorí 3 x.. a vydupkala by som si aj na noví lístok na endo, ja som menila lekárku a nová mi tam spravila také podrobne testy a aj liečbu presadila, keď chceš otehotnieť musíš mat inú hodnotu sz ako keď nechceš. Ja som to riešila kvôli tomu a tam mi spravili aj všetky vyšetrenia. Poprípade sa opýtaj aj na Gynde keď ti bude robiť ultrazvuk, či nejde o pcos. Bohužiaľ musíš si všetko vydupať sama, ja už viem mne tiež dzigli duphaston a nič viac neriešili. A ten nič neporiešil. Mala som nádherný 28 dňový cyklus so zablokovanou ovulaciu akurát 🙂

gabika8855
autor
9. jún 2022

@ninka99865 no budem musiet asi fakt len si chcem najskor takto odsledovat lebo vlani po prekonani covidu som podla mna mala par mesiacov pekne ored duphastonom ovulaciu teda podla priznakov a bolesti ze akoby som vzdy vedela kedy ta ovulacia prebehla a potom sa to zase vratilo do starych kolaji cize si to asi budem takto skusat sledovat chvilu a potom pojdem na to lebo ja mam aj v prsnikoch cysty a stale pribudaju a to chvalabohu riesi ze chce spravit dalsie sono prsnikov u ineho lekara nech ma viac posudkov a potom podma toho ma psole dalej do banskej bystrice alebo tak cize toto riesi len ten menzes dako nie 🤔🤔

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre