Bacuľky a ich problém s otehotnením

semisa
23. júl 2017

Ahojte baby chcem sa iba opytat , ze ci ste mali problem otehotniet ak ste mali kila navyse. Hovorila mi to doktorka ze s tym bude problem a asi evidetne aj je... obidvaja s priatelom mame nadvahu. Diky 🙂

misulka22
23. júl 2017

Ja mam dost kg navyse a stacilo raz si nedat pozor :D

semisa
autor
23. júl 2017

Tak to je super ;) no u nas to nejak nejde

misulka22
23. júl 2017

Ja poznam kopec bab co maju kg navyse a nemali problem otehotniem.aj moja mama a to otehotnela estw v 40tke.nemate problem skor niekde inde?

ludkka0407
23. júl 2017

No,asi zalezi aj od inych faktorov ako len nadvahy,aj ked ta hra svoju rolu a tiez je to aj zalezitost,aka nadvaha pripadne ci uz je to obezita.inak,ja som mala bmi nad 25,teda uz v ramci nadvahy a mame zdrave dievcatko

svetlana35
23. júl 2017

@semisa nam na prvy sup. Inak ked sme mali stresy a snazili sa par rokov dozadu tak takmer rok nic. neskor po 5 rokoch sme boli v pohode a na prvy sup.

semisa
autor
23. júl 2017

Zatial o inom probleme neviem ale mam nepravidelnu ms

xevulax
23. júl 2017

So statsou som otehotnela stihla- pri nej som nabrala az velmi vela. S dvojickami som otehu s riadnou nadvahou a na prvy sup😂 Problemy s otehotnenim maju aj stihle pary, poznam ich pozehnane a naopak poznam pary kde su obaja pevni a problemy nemali.

stankadu
23. júl 2017

no u mňa to problém bol. Rok sme sa snažili a nič, tak som další rok brala buď tabletky alebo injekcie. Nič nepomohlo, tak mi doktor povedal, že si dáme od chémie 6 mesiacov pokoj. To bolo v apríli. Mne sa však podarilo schudnúť "do plaviek" asi 5 kg a júli som už mala II čiarky. 😉

cipsinka
23. júl 2017

No ja mam tiez nadvahu a obe deti sa nam podarili na druhy pokus na treti mesiac som mala pri obidvoch palicky 🙂👶🤰

petra9517
23. júl 2017

Ahoj, ja mám tiež nadváhu, chudnem, už mám za sebou úspešných 6kg dole, poznám veľa žien, ktorým sa ľahšie otehotnelo aj vďaka tomu že schudli. Dala som si pomerat aj vnútorný tuk a bola som zhrozena, všetky dôležité orgány obalene v tuku, srdiečko, vaječníky...určite je nadváha jeden z dôležitých faktorov, keď sa nedarí otehotnieť. Chcem dať dole ešte aspoň 10kg, kvôli zdraviu a úspešnému otehotneniu.
Prajem Ti veľa síl. Je to boj ...ktorý stojí za to !

kluska
23. júl 2017

podla mna nadvaha ci obezita ma s otehotnenim malo spolocne. Sama mam nadvahu a podarili sa 2 deti v relativne kratkom case, poznam aj babu co ma obezitu a podarilo sa jej dokonca neplanovane otehotniet. Potom poznam relativne chude kocky a oni maju problem s otehotnenim. Potom poznam aj taku co mala obezitu, schudla velmi vela kil a aj tak nic. Problem je niekde inde, dost robi psychika a potom ine problemy bud na strane zeny alebo chlapa. Apropo moj muz ma tiez nadvahu a kvalitne spermie.

stevvvka
23. júl 2017

vela robi aj psychika,ak si zena mysli, ze kila nevadia, tak nevadia, ale ak si myslis, ze kila su problem, tak psychika moze branit...
neviem, kolko vazis, ci mas navyse 5 kil, ci 10, ci 30, ale potesim ta, staci schunut 3-4 kila a vajecniky sa nastartuju.

sintra
24. júl 2017

Je skor podstatne z coho mas nadvahu a ci ti nesposobuje nejake sekundarne zdravotne problemy, ktore su pricinou prekazok otehotnenia. Napr. PCO, endokrinologicke tazkosti, pripadne cukrovka. Mala by si si dat urobit hormonalny profil + celkovu biochemiu, hodnoty stitnej zlazy, skratka komplexne vysetrenie. A partner samozrejme tiez.

dharmasanata
24. júl 2017

Kamarátka má riadnu nadváhu a nevie otehotnieť a ani za svet so sebou nič nerobí len sa ľutuje a ďalej priberá. Druhá kamarátka s obezitou síce otehotnela ale mala problém s cukrovku v tehotenstve plus iné problémy a ďalšej sa narodilo postihnité dieťa. Tak či onak obezny človek nieje zdravý.. a podla seba viem že obezny človek má plno výhovoriek prečo sa s tým nedá nič spraviť. Ale myslím že ak žena veľmi túži po dieťati dokáže sa premôcť a schudnúť. Je to veľká motivácia..🙂

maaaaaaaria7
24. júl 2017

mne sa s nadváhou /velkou/ podarilo otehotnieť dvakrát úplne rýchlo.. bála som sa, ale mala som bezproblémové tehotenstvá, tlak v poriadku,akurát som pri oboch vracala až do pôrodu - takže som po pôrodoch chudšia ako pred nimi...🙂
čo už, som slabá, stále chudnem - od zajtra..´:(
je to proste individuálne..
ak však je niekto obézny napr. kvôli štítnej žlaze, tak to treba riešiť...
v každom prípade, poznám asi tri baby, ktoré sú chudé a roky nevedia otehotnieť..
obezita určite nie je zdravá, ale v mojom prípade s tehotenstvom nerobila problémy...

bobana297
24. júl 2017

no niekedy je to ozaj problem aj sestra mala kg naviac a ked schudla 10 kg hned ostala tehotna.

daninka2
24. júl 2017

Pred 8 rokmi som schudla 16kil a hned som ostala tehotna, po porode mi dlllho trvalo vratit sa na povodnu vahu, teraz na jesen som zas schudla 16 kil a bac zas cakam baby 😂
Teda moze to byt nahoda ale aj nemusi

hors
24. júl 2017

@semisa Ahoj ja mam nadvahu az az a moj ex mal tiez a nebol problem vobec ☺Druhý krát som sa vydala extra velka vaha a tehotnsa na 1x aj druhe pocatie bolo na 1x ☺ a to este mam problem stitna zlaza.Takze nie je to na 100%upne tak ,ze moletka nemoze byt hned tehu.Ak chcete mozete cz ip kludne napisem vahu aku som mala ☺☺

sunshine007
24. júl 2017

je to individuálne a minimálne 50% sa odohráva v hlave... nám sa vyše roka nedarilo, nakoniec som sa v sedavom a stresujúcom zamestnaní začala obaľovať, potom prišli zdravotné problémy (chrbtica, hlava, ...) a ja som zostala doma na PN bez pohybu, boli Vianoce, pribrala som ešte viac. V decembri som mala silné ATB, bola som na MR hlavy, nic nepomahalo, v januári som sa nechala vypísať do roboty a bola som rozhodnutá, že sa idem venovať iba sebe, pustím oplodňovanie z hlavy a schudnem tých 10 kíl za každú cenu... A pár dní na to // na teste. Takže niekedy kilá nie sú prekážkou, len treba dosiahnuť ten bod "odblokovania" v hlave. A nemenej dôležitý je partner - ten môj chudák cestoval hore-dole 200 km a späť len kvôli ovulácii a folikulometrii, unavený, nevyspatý... Nakoniec stačilo, aby bol 3 týždne doma cez Vianoce, oddýchol si a spolu so mnou nemyslel na ovulačné testy a somariny.

siska25
24. júl 2017

Ja mam tiez riadnu nadvahu. Na prvu dceru sme cakali 4 roky, ale kvoli manzelovmu spermiogramu. Podla lekarov sme nikdy nemali mat prirodzene deti. Otehotnela som prirodzene v case, ked sme riesili adopciu. Dcera je predcasniatko v 36 tt kvoli preeklampsii. Je zdrava. Druhe dieta mame adoptovane, nechceli sme, aby bola dcera jefinacik. Ked mal syn rok, zostala som znova tehotna. Skoro som skolabocala, ked som to zistila. Nakoniec som potratila. Teraz mam doma novorodenca. Maly sa zasa podaril neplanovane, je zdravy a riadne donoseny. Takze som s nadvahou, nepravidelnym cyklom a zlym spg bola tehotna 3x za 5 rokov.

lucinocka
24. júl 2017

@bobana297 skor by som povedala, ze ked schudne clovek 10 kil, je stastnejsi, vyrovnanejsi, ma viac zivotnej energie a to je podstatna poda pre otehotnenie..🙂

siska25
24. júl 2017

A este som zabudla pri oboch tehotenstvach som mala na konci o cca dve kila menej ako ked som otehotnela. A po porode som mala o 10 kg menej ako na zaciatku.

nikuska_179
24. júl 2017

V tom problém nebude. Tiež mám nadváhu, vyše 25 kg, pred 4 rokmi som mala krásnych 60 kg, no a priateľ má tiež nadváhu, tiež dosť kg navyše no a podarilo sa. Vychytili sme ovulku, a už som v 12 tt 🙂

majkik90
26. júl 2017

ja mam tiez vysoku nadvahu, pred svadbou som schudla 8 kil no a mesiac po svadbe som uz bola tehotna. na prvy pokus sa nam podarilo, neviem ci pomohlo to zesom trosku schudla alebo iba stastie, v kazdom pripade uz mame doma zdrave babatko 🙂

semisa
autor
27. júl 2017

@petra9517 dakujem 🙂 aj ja sa o to pokusam ale mam histaminovu intoleranciu a vobec mi to nejde ... max 1 kilo dole

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre