AstraZeneca a plánovanie tehotenstva

7. apr 2021

Ahojte baby, uz sa rok snazime o babatko a zatial ale neuspesne. Kedze pracujem kde pracujem, mam termin ockovania AstraZenecou uz o 3 dni. Mala by som par otazok, ak niekto ma podobnu skusenost prip. ak niekto sa tomu viac rozumie.

1. Po ockovani 1. davky, treba sa nejaky cas chranit alebo mozme sa snazit dalej?
2. Ak sa nahodou stane ze otehotniem medzi 1. a 2. davkou, moze to mat nejaky dopad na plod??? Stalo sa niektorej z Vas? Ako ste to riesili? Co potom bude?

Viem ze nebolo este preskumane ako vplyva vakcina na tehotenstvo ale predsa, neviem ako dalej...Ockovat sa musim kvoli praci. Dakujem

h_petra
7. apr 2021

AstraZenecou by som sa nedala očkovať v žiadnom prípade a v tomto už vôbec nie.

oblecenie99
7. apr 2021

V Maďarsku začali očkovať tehotné ženy, lebo ich majú dosť na kyslíku, aj horšie vraj, tak neviem 🤷‍♀️ sama neviem, či by som si trufla do toho ísť, aj pred otehotnenim..Momentálne ti nikto na svete asi nepovie, ako to dopadne, je to všetko nové. Chápem tvoje dilemy.. Pripadne sa skúsiť poradiť s gynekológom? Môj ma napr. celkom prekvapil, že tým, že beriem hormonálnu antikoncepciu on osobne po astre odporúča brat pár týždňov tabletky na riedenie krvi.. Ešte nemám nárok na očkovanie, ale bola som na preventívke a tam som sa spýtala, ako mám postupovať, ak raz dostanem vakcínu.

88matulka88
7. apr 2021

Ja som ockovana pfizerom, pýtala som sa lekárky čo si myslí kedy po očkovaní môžme zas sa snažiť vravela že nie je to odsledované ako to vplýva na plod... Ale, že ona odporúča 3 mesiace po očkovaní počkať... Bežné po očkovaní (závisí aké vakcíny) ale cca 3 mesiace treba počkať... My sme počkali 2 mesiace teraz už nedávame pozor...

basska_b
7. apr 2021

To ti nik nezaručí. Niekde som čítala, že 3 mesiace čakať. Aj prednosta ružinovskej pôrodnice hovoril v rozhovore tuším z februára alebo marca tohto roku, že odložiť plánovanie tehotenstva, zaočkovať, potom otehotnieť.

vevesh
7. apr 2021

V nemecku sa neda ockovat ziadnou vakcinou, ak planujes v najblizsich 3 rokoch otehotniet. A ak nahodou otehotnies medzi 1.a 2. davkou , 2 davku nedostanes. Ci a aky to ma volyv na plod ti nepovie nikto- lebo sa to nevie...

88matulka88
7. apr 2021

@vevesh no aj v dotazníku máš či náhodou nie.si tehotná... A to nie zo srandy... Si myslím, že treba počkať po druhej dávke aspoň 2-3 mesiace

artemislix
7. apr 2021

kamarátka sa o babo nesnažila. ale stalo sa jej, že ako zdravotná sestra sa musela nechať zaočkovať, páru dní na to, zistila ze je tehotná, mala už potvrdene tehotenstvo a nejak v 11 týždni o babanko prišla.. ci to bolo tou vakcínou, to nikto nevie, ale bola rovnako očkovaná astrou.

ilovepizza
7. apr 2021

ak by som mala za seba povedat, tak ja by som isla na ockovanie, medzi prvou a druhou davkou by sme sa chranili, nech sa mozem dat vkude zaockovat a mam protilatky, vydrzala by som jeden cyklus nech prejde a isli by sme na to. lepsie byt zaockovana a cez pripadne tehotenstvo byt v relativnom klude, ako sa 9 mesiacov stresovat este aj s tym, ze mozes dostat kovid. viac by som sa bala, co moze plodu sposobit tato pliaga ako vakcina. ale to je moj nazor, kazdy nech robi, ako to citi.

ilovepizza
7. apr 2021

@vevesh to naozaj? a ked sa zaockuje zena, lebo potrebuje, ci uz je to tetanus, alebo zltacka A aB, ktora sa odporuca napr pred cestou do exotickych krajin, tak akoze 3 roky po tom nema mat dieta? alebo bude odkladat ockovanie o tri roky, ale nebude sa jej darit otehotniet dalsie roky, tak sa nepojde dat ockovat ani o 3 roky, mozno ani o 5, ani o 10? ved to uz by bolo aj na ukor jej zdravia. trosku mi to pride pritiahnute za vlasy. mne napr po tej zltackovej vakcine povedala lekarka, ze by to nemalo sposobit nic, lebo je to neziva vakcina(rovnako ako aj napr kovid vakcina), ale pre pokoj v dusi mam pockat 1 cyklus..

aneta129
7. apr 2021

Kde je napísané, ze musíš? Nemusíš vôbec, nechoď tam... Ked chces byť tehotná.... Dôvod, ze mozno sa ti to podarí o 2 ci 3 meisace, nemusíš uz potom chodiť do práce... Takze nechod prosím ta, napíš mi správu ja robím v nemeocnici a nie som!

bluka2
7. apr 2021

Kamoška je v 7 týždni a v Amerike sa dala včera očkovať pfizerom. Aj ja som sa ockovala na niečo iné počas tehotenstva. Vtedy sa nemôžu len tie živé vakcíny ako mmr, žltá zimnica a také

bluka2
7. apr 2021

@vevesh to je uplne chybná informácia, čo píšeš s tým Nemeckom. Sorry.

bluka2
7. apr 2021

@ilovepizza nie naozaj, nič také neexistuje

bluka2
7. apr 2021

@vevesh vo veľa krajinách sa ockuju ženy proti diptherie tetanus polio ku koncu tehotenstva, lebo potom prechádza ochrana na novorodenca. Mne to odporučil dr. vo Viedni a aj som si to dala. Z terminovej skupiny to mala aj jedna v Singapure a jedna v Austrálii. Takže sa o očkovaní v tehotenstve vie dosť - je to totiž pomerne bežná prax

matkahelka
7. apr 2021

ja chodim do CAR a lekar mi vyslovene zakazal sa davat ockovat. kedze absolutne nie su poznatky o tom, ako to na plod vplyva

miadi
8. apr 2021

@bluka2 hej presne u nas mi nukala midwife nech sa dam ockovat proti chripke v teho ze to je super pre plod bude mat tiez imunitu. No nesla som lebo za 10r som chora bola len 2x aj to vzdy v prvom trimestri ked je slabsia imunita ( ten prvy x to bolo na letisku na floride ked som tam jedla a chlap z vedlajsieho stolu tak kychal a chrchlal ze som vedela ze budem chora .. a Druhy x mala doniesla zo skolky cosi a to bola tiez prvy x chora. ) no teraz si mi pripomenula ze tetanus som sa dala preockovat tak pred 10r Cize by som mala ist zas. 😅

miadi
8. apr 2021

Astra Zeneca by som sa nedala .. ked to mà vplyv na tvorbu zrazenin Hlavne u zien v plodnom veku,, si predstav Mne gynekologicka v 18 nanutila Hak hoci som nebola sexualne aktivna ze mi zmierni mrchu., sposobilo mi to 30dnove krvacanie namiesto “ kratsej lahsej mrchy” dala mi aj injekciu na zastavenie ze to mà v ten den prestat a prestalo to po tyzdni,, Takze uz som nikdy nebrala hak v zivote len ten jeden cyklus. A teraz som vygooglila tu znacku ze sposobuje zrazeniny a ze umreli baby 18 aj 14r z toho .. Na druhej strane zas nedat sa ockovat tiez nie je vyhra ., mama mi vravela o mamicke cca 30r co jej museli robit sekciu lebo mala covid a umierala tak hoci predcasniatko museli z nej babo vybrat aby prezilo., skus inu znacku vakciny a potom pockaj par mesiacov s plodenim.

mikasz
8. apr 2021

Odporuca sa s otehotnenim pockat 2mes po 2.davke, no su zeny v studii, ktore otehotneli aj pocas ockovania. Urcite by som sa menej bala komplikacii po ockovani ako schytat covid. Ano mozes mat lahky priebeh, no rovnako aj tazky. Akykolvek virus je v prvych tyzdnoch pre plod nebezpecny. Mam 2kamosky, co sa snazia o druhe a radsej tehu odlozili. Ja kebyze mam moznost, uz davno som zaockovana 🙏

ilovepizza
8. apr 2021

@aneta129 to, ze nebude chodit do prace jej zaruci, ze nedostane kovid? jej manzel nechodi do prace? a naozaj sa nebude stretavat s nikym tych 9 mesiacov a nebude nikam chodit? zavrie sa v jednej izbe a tam jej budu nosit jedlo? napr. moja kamoska na MD, ktora sa naozaj s nikym nestretavala, len s rodicmi mimo domacnosti ho dostala.. od manzela, ktory sa nakazil v jeho praci 🤷🏻‍♀️. takze to, ze ona nikam hodit nebude este nic nezarucuje..

valentina12345
8. apr 2021

ja som na tom rovnako, chodime do Car uz pol roka, pred tym rok bez uspechu. mala som dilemu, ci sa dat zaockovat pred, alebo ak vyjde tehotenstvo, nemoct sa zaockovat este dlho, neodporuca sa ani pocas kojenia. dala som sa zaockovat, teraz cakam na druhu davku, po nej chcem pockat mesiac a pojdeme na ivf.
sice sa to cele zase natiahne, ale tak ked sme cakali doteraz, tak medzicasom aspon absolvujem nejake dalsie vysetrenia, aby som mala dusu na mieste a spravila vsetko preto, aby nam to otehotnenie uz konecne vyslo.
vy ten rok snazenia uz nejako riesite?

konikkon
8. apr 2021

Pred pár týždňami všade hovorili, že astra zeneca je 100% bezpečná, dnes sa vakcínou zaoberá EMA a potvrdzuje, že napr. trombózy s nou priamo súvisia. Skúma ju ďalej, čo je zaiste dlhodobý proces a nikto nevie stále povedať hodnoverne závery. A ty sa pýtaš mamičiek na konovi, čo sa stane, ak otehotnies po 1. dávke? Ja by som sa pri plánovaní dieťatka určite očkovať nou nedala. Stále máš možnosť snaženie prerušiť, ak máš strach. Takisto môžeš vakcínu odmietnuť.

lubiss
8. apr 2021

toto si vazne este niekto chce dat pichnut ? :D :D :D

vevesh
8. apr 2021

@bluka2 hovorim o corone. Naozaj ta nezaockuju, pokial im tam zaskrtnes, ze planujes otehotniet. O ostatnych vakcinach som vobec nehovorila....

froschka
8. apr 2021

Nerada by som zacala s konspiracnymi teoriami no jedno vam musim povedat. Koronavirus je tu 60 rokov, 20 rokov vyvijaju farmafirmy vakcinu a za tych 20 rokov americka FDA neschvalila ani jednu. To co sa schvalilo nie od FDA ale inej agentury ktora deklaruje vsetky vakciny proti korone ako experimentalne. Viac si musi kazdy sam za seba najst, odporucam spravy z portalu cz24 news je tam milion videii a odkazov na studie. Rozhhodnut sa musi kazdy sam, ja len ze treba hladat info aj inde ako na Slovensku. Drzim palce a vsetkym prajem plne zdravie.

jaga18
8. apr 2021

V UK už začali očkovať tehotné astrou kvôli štúdii účinku vakcíny na plod, treba si to vyguglit, či už majú nejaké výsledky štúdie.

nevenka
8. apr 2021

@froschka vies co, keby aj...naco je to dobre do nasho praktickeho zivota - co tym vyriesime? Virus je tu, zabija a utoci aj na male deti, nevybera si. Clovek sa snazi ochranit a dufa v zazrak, ze bude mat lahky priebeh a neskonci s trvalo a tazko poskodenymi plucami alebo ze nezomrie. Samozrejme, bojim sa o seba, ale este viac o svojich blizkych, o manzela a 3 malinke deti. Co ked ostanu bez mamy, otca? Takze v tejto situacii si clovek musi zvazit a zvolit to mensie zlo. Ak to nie je prirodna mutacia, ze to preslo z netopiera na ludi, co sa stat moze,...tak ti, co su za to zodpovedni (ak to bolo vedome), tak verim, ze pojdu pred Bozi sud a bude hrozny pre nich. Ak to bolo vecou nahody, tak aj tak verim, ze ten hore, pre mna Boh, to vsetko vie a ma s tym nejaky plan. V historii sa stavali taketo veci, aj vojny a tak a vzdy potom, nastala nova doba, ludstvo sa posunulo dalej. Bohuzial, su tu obete. Najradsej by sa asi vacsina z nas rada prebudila jedneho slnecneho rada a zistila, ze to bol len hororovy sen. Ja teda urcite.

tina_tar
8. apr 2021

Ja som otehotnela po prvej dávke očkovania, ale bola som očkovana pfizerom. Gynekologička ma presviedčala že mám ísť aj na druhú dávku, že sa určite nemôže nič stať, no obvodná lekárka mi povedala že ona by na druhú určite nešla. Rozhodla som sa teda neísť. Momentálne som 12tt a zatiaľ je všetko ok, tak verím že to tak ostane.

tayla
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tina_tar
8. apr 2021

@tayla ja som normálne zamestnaná v detskom domove. To spadá pod sociálne služby

bluka2
8. apr 2021

@vevesh sorry, zle som to potom pochopila