An/ovulačné cykly a moje zistenie

19. mar 2021

Spozorovala som na sebe takúto vec co sa týka an/ovulácie, je to taká moja teória a zaujíma ma co si o tom myslite. Pri ročnom pozorovaní počas cyklov v obdobi ked uz malo byt po ovulácii a ovulacia bola potvrdená sonom-žlté teliesko, ma hned po ovu začali bolieť prsia az do začiatku menzesu. naopak ked som mala cykly bez ovulácie, bolesť prs som nemala pred menzesom, ktorý prišiel načas ako hodinky 28-29 DC. Mate to takto aj vy? Moze za to to žlté teliesko?

marcipanovatorta
19. mar 2021

kolko mas rokov? zaujima ma, lebo tieto anovulacne cykly sa udajne zacinaju postupne objavovat pred prechodom..

casavina
19. mar 2021

Nemáš pco?

autor
19. mar 2021

@marcipanovatorta 25 @casavina to nie, mam ale cystu na vaječníku endometricku

petra889
19. mar 2021

Aj ja bola som u gynekológa minulý mesiac mi chcel zistit kedy mám ovulaciu a nakoniec povedal že neprebehla tiež anovulacia a mala cistu a potom som dostal ms a praskla a na ďalší mesiac som zase nedostala ms a zase mám cistu .. tak že bude to asi kôli tej ciste

majamat
19. mar 2021

myslim si, ze je to mozne anovulacny cyklus ma inu skladbu hormonov, kedze nedoslo k ovulacii. a teda mozu byt aj ine prejavy v cykle. vzdy ked dochadza k hormonalnym odchylkam, prejavy sa menia, mnohe zienky pri meskajucej ms ducfaju, ze su tehu, hoci to moze byt hormonalna odchylka. a teda vidia na sebe prejavy tehu, zatial co su to len prejavy tej hormonalnej dochylky

andreatytler
20. mar 2021

Podla mna to je velmi spravna teoria. Tiez som pozorovala na sebe ze ma niektory mesiac prsia boleli viac a inokedy menej alebo vobec a pritom menstruacia prisla nacas kazdy mesiac. Tiez mam cystu a endometriozu na vajecniku.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre