Alkohol počas dvojtýždňového čakania od ovulácie po menzes

26. máj 2022

Ahojte, mám takú otázku na žienky, čo sa snažili o bábo- pili ste alkohol počas dvojtýždňového čakania od ovulácie po MS?
Nechávame to na náhodu, nesilíme to. Za 4 dni čakám MS, snažili sme sa v čase ovulácie, a napríklad včera som si dala dva poháre vína, dnes malé pivo. "Príznaky" žiadne nemám a podľa mňa to ani nevyšlo, ale myslíte, že je úplne zlé akékoľvek množstvo alkoholu počas dvoch týždňov čakania?

petamich
26. máj 2022

nie normalne som si dala sem tam pohar vina ako vzdy a isto bol aj nejaky vecierok alebo nieco - nie kazdemu to vyjde na prvykrat 🙂 a hlavne embryo nie je napojene tie prve tyzdne na tvoj krvny obeh, priroda to ma zariadene

martinka13
26. máj 2022

Nie, nie je. To keď sa budete snažiť napríklad rok, tak si nedáš pivko na grilovacke 😀? Hlavne bud v klude

adriannasvk
26. máj 2022

Hlavne nestresuj,lebo to moze byt hlavny dovod preco sa vam nebude darit.svagrine sa roky snazili a az ked sa na vsetko vykaslali, sli na oslavu, vypili si "vrzli" a bud tehotnr,jedna po 5 rokoch a druha po 8 😅takze neries.

denden77
26. máj 2022

ja som od pokusu, az po ocurany test prezila dojazdy Vianoc, Silvestra, vlastne narodeniny.. abstinent zrovna nie som.. 🤷‍♀️😁

panelacikova
26. máj 2022

kým dieťa nie je naviazané na krvný obeh, nič sa nedeje. ja som podľa výpočtov bola asi 10 dní tehotná (nemala som potuchy) a zryla som sa poriadne 😀 šlo o úspešné štátnice.... a všetko dobre dopadlo, takže žiaden strach 🙂

nikpa
26. máj 2022

Nie, až keď mi vyšli dve čiarky. Nie že by som potrebovala piť ale doba snaženia bola u nás dlhá, počas toho sme absolvovali dve svadby, oslavy, grilovačky, chaty ...

izabela181
26. máj 2022

Ja keď som otehotnela absolútne som nesledovala ovulaciu a podobne, som jedna z tých “šťastných” alebo ako to mám nazvať čo sa mi podarilo otehotnieť veľmi skoro potom ako sme si prestali dávať pozor…vôbec som to neriešila dala som si víno a podobne a až keď som mala pozitívny test tak som úplne prestala piť alkohol 😊 a dokonca som ešte aj fajčila Iqos počas tých prvých týždňov kým som nevedela že som tehotna

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre