Alchemilka - snaženie sa o bábätko

1. dec 2022

Ahojte .. Obidvaja túžime po bábätku..2 roky sa snažíme o bábätko a nejde to .. Som mlada žena mam 22 ,snúbenec 26 ,tak som si myslela ze to pôjde ľahšie..u gynekologicky som už bola ,výsledky boli v pohode. Zatiaľ snubenca neposielam k lekárovi, nechcem ho tým zaťažovať. O pol roka nás čaká svadba,keď to nepôjde po svadbe ,tak časom určite pôjdeme za lekarom ..Ja sa len chcem opýtať akú máte skúsenost s alchemilkou? Pomohol vám čajík? 🙂

lenocka8894
1. dec 2022

Ano mne pomohol..ale kombinovala som ho s Gravozenom...alchemilka sa pije len pocas ms potom uz nie a vtedy som pila gravozen...skusala som vsetko ale tieto caje si myslim ze mi naozaj pomohli 😊 drzim palce 🙏

petronellla87
1. dec 2022

Mne alchemilka akurat fajne rozhadzala cyklus🙈

nellyskasy
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zojanka
1. dec 2022

Dva roky sa Vám nedarí, ty si u lekárky na prvých vyšetreniach bola, tak by mal byť na rade chlap. Nerozumiem tomu "nechcem ho s tým zaťažovať" - veď ste pár, budúci manželia, jedná sa o Vaše spoločné dieťa,... to je pre neho zaťažujúce? Je to pár minútová záležitosť, bolieť ho to nebude (spermiogram) a budete hneď vedieť či je problém u teba alebo u neho. Alchemilka je fajn na niektoré veci, ale neplodnosť nevylieči. MY s manželom sme sa ako pár liečili na neplodnosť a veru žiadna bylinka, ani iné babské rady nepomohli.

sjana7
1. dec 2022

Venujem sa zienkam ,čo nemôžu otehotnieť. Kľudne mi napíšte.

ninka99865
1. dec 2022

Určite obehat vyšetrenia a hlavne spermiogram. Hovorí sa že prvé vyšetrenie ženy je spermiogram jej muža 🙂
S alchemilkkou opatrne, ak by si náhodou mala endometriozu alebo viac estrogénu ako progrsteronu tak si len poškodiš.

andie2810
2. dec 2022

Partner by možno aj sam mal chcieť isť na take vyšetrenie.... s ex sme sa nechranili 4 roky, ďalši rok sme sa už vyslovene snažili, všetko som sledovala aby sme trafili plodne dni atď...keďže som často bola chora a mala som dlhu a silnu ms, vždy tvrdil že je chyba vo mne...že predsa on nikdy nebyva chory tak isto su aj "chlapci" šikovný.... tak som si našla lepšieho gynekologa ktory mi hneď urobil hp a 2x folikulometriu s krasnymi dominantnymi folikmi ktore pekne pukli... nasledoval spermiogram na ktory môj ex nechcel isť lebo mu to bolo trapne... po ďalšom pol roku sa k tomu dokopal (skôr som ho teda ukecala) a bum - "neplodny".... 30 ročny a vždy zdravy chlap ☺️
Aktualne mam partnera ktory sam navrhol že pôjde, lebo vie aku som mala skusenosť a sam je zvedavy na to či to tam ma ok ☺️
Mne vtedy bolo povedané že 2z3 neplodnosti u parov su zapričinene problemom u muža 🤷‍♀️
Držim palce ☺️

andie2810
2. dec 2022

A ešte k teme ☺️ čo sa tyka alchemilky - pila som ju mesiac čo mesiac, hlavne aby som mala lepšiu ms a nepomohla ani na to....

bejka90
2. dec 2022

@ninka99865 ahojki ;) preco si uskodi pri endometrioze??? Ja som si tiez nakupila ze zacnem dalsi cyklus, ale mam endo....?

ninka99865
2. dec 2022

@bejka90 lebo je to silne estrogenna rastlina.. a ten Endo vyzivuje :/

bejka90
2. dec 2022

@ninka99865 och jaj :( no dobre ze som ho nakupila.....:D esteze tu clovek chodi na toho konika lebo by som o tom ani nevedela :( diki pekne za info

ninka99865
2. dec 2022

@bejka90 a ty máš potvrdenu Endo?

bejka90
2. dec 2022

@ninka99865 ano uz pomaly 4 roky... mala som velku endometrioznu cystu

ninka99865
2. dec 2022

@bejka90 ti ju vybrali? Bola to len ta cysta ci máš niekde loziska?

bejka90
2. dec 2022

@ninka99865 ano vybrali miju polroka po zisteni lebo stale rastla.. vybrali aj vajecnika vajcovod vsetko bolo napadnute uz:( ale nastastie som hned po prvom cykle otehotnela a mame chlapceka 🙂 co teraz vidim ze asi bolo enormne stastieze s atak lahko podaril.... a tie loziska tak to neviem sa mi zda ze vravel ze mam tam nejake zrasty..tak ci su to tie loziska alebo nie? Ale odvtedy som uz nemala cystu nastastie takze mozno je to v klude... 🙂 a teraz pol roka sa snazime a nic :(

ninka99865
2. dec 2022

@bejka90 bože to je pliaga.. a super že sa syn tak podaril naozaj.. ale ja verím že sa každá dočkáme // skôr ci neskor.. dúfam že skôr 🤣

bejka90
2. dec 2022

@ninka99865 ano super z etak skoro sa podaril leboked teraz vidim zenyze kolko rokov sa snazili pri tom kym mali 1 alebo ze este ani nemaju ja by sa zblaznila :(

lenuss1992
21. aug 2024

@lenocka8894 kde ste kúpili ten čaj

lenocka8894
21. aug 2024

@lenuss1992 gravozen myslite? U nas v SR ho nekupite...musite v Cechach kupit

lenuss1992
21. aug 2024

@lenocka8894 to mi na Slovensko nepríde že

lenocka8894
21. aug 2024

@lenuss1992 nie nepride..ja som dala poslat svagrinej a ona potom mne na SK

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre