Aký je tento spermiogram?

simca115
20. aug 2024

Ahojte. Vedeli by ste mi poradiť aký je tento spermiogram ? Len zo zaujímavosti či sa niekto vyzná. Termín máme až pondelok tak by ma to zaujímalo či je to ako tvrdil doktor že je takmer neplodny. Ďakujem za odpovede

thirstymonk
20. aug 2024

@simca115 Brutalna fotka. Normálne to aj dakto prečíta... 🙂

simca115
autor
20. aug 2024

@thirstymonk no tak asi som došla inak to asi neviem tu pridať 😂

gejb
20. aug 2024

@simca115 vlož to do komentára

simca115
autor
20. aug 2024

@gejb pochybujem že to bude lepšia kvalita.

gejb
20. aug 2024

@simca115 o dosť lepšie.

gejb
20. aug 2024

@simca115 a prečo by mal byť neplodny? Len som to preletela ale všetky parametre ma v norme.

fairyy
20. aug 2024

@gejb mozno kvoli tej vete na konci? most of the sperms move by push rather than swim...teda pohyblivost je zla urcite

veselo_neveselo
20. aug 2024

Len tam vidim TZI index, mal by byt pod 1.6, ma to do cinenia s morfologiou spermii, ale viac o tom neviem.
Doktor vam povie viac. A ako je mozne ze uz vam povedal, ze je neplodny, a konzultaciu ste este nemali?
Dockaj na vysvetlenie.

mojemenonikto
20. aug 2024

Väčšina parametrov vyzerá v norme, ale vidím tam skoro 70% "abnormal heads", čiže vzhľadovo je tam 3/4 spermií s abnormálnou hlavičkou. Nie som odborník, ale možno toto by ma zaujalo.

gejb
20. aug 2024

@mojemenonikto aj to je OK...pri morfologii je optimum 4% dobrých a viac...on ma až 7%

simca115
autor
20. aug 2024

@veselo_neveselo boli sme u klasického urológa ale išli sme na koniec na kliniku. Preto taký záver dal ten prvý dr.

simca115
autor
20. aug 2024

@simca115 ďakujem všetkým za názory tak som zvedavá čo na to povie dr . Pekný večer prajem 🌅

fairyy
20. aug 2024

@simca115 no porovnala som so spermiogramom mojho manzela a mate vsetko lepsie az super takze pockajte na vysvetlenie lekara bude tam nieco co my laici nevidime alebo zle citame ...ale dam ti povzbudenie moj manzel mal odpoved od androloga, ze neexistuje, ze ma oplodni a je takmer neplodny...lebo mal vsetko zle nic nebolo dobre ani mnozstvo ani pohyblivost ani morfologia ani koncentracia ...vysledok bol, ze nam odporucili IVF kde nam v centre povedali, ze s takymto spermiogramom sa obavaju, ze nevyde ani to IVF ... otehotnela som po 3och rokoch cistym zazrakom prirodzene po rade od kamosa, ktory mal podobny problem, ze mame ist na to ako kraliky...a ono to vyslo 🫣 prave som v 9tom mesiaci 😊

gejb
20. aug 2024

@simca115 potom daj vedieť co vám povedali...lebo toto vypadá ako výborný spermiogram.

simca115
autor
20. aug 2024

@fairyy super tak to gratulujem. Niekedy proste šťastie zauraduje keď ma 😊

simca115
autor
27. aug 2024

Tak nakoniec muž úplne zdravý . Skoro som spadla na riť . 😂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre