Aký je podľa vás ideálny vek na dieťa?

23. mar 2023

Aký je podľa Vášho názoru (prípadne skúseností :D ) ideálny vek na dieťa. Ď

oli18
23. mar 2023

Gynekologovia tvrdia, ze do 30tky. Pribuzna mala prve a jedine v 45ke. Je ok.

deti95060810
23. mar 2023

na prvé? 22-23

beata_k
23. mar 2023

28-32

thoughtfulweirdo
23. mar 2023

Neverím na ideálny vek 😄 existuje ideálna životná situácia. Stabilné funkčné niekoľkoročné partnerstvo (z môjho pohľadu manželstvo, ale tu sa preferencie môžu líšiť), stabilná finančná situácia, dostatočná finančná rezerva, vlastné bývanie, vykomunikovaný predbežný plán starostlivosti o dieťa a porozumenie, že s dieťaťom to môže (a nemusí) byť naozaj náročnejšie, než človek očakával. Ideálnu situáciu dosiahnu rôzni ľudia v rôznom veku.

deti95060810
23. mar 2023

@oli18 už posunuli hranicu? kedysi bežne tvrdili že ideál 21r, v súčasnosti učia na medicíne do 25r...

januska12323
23. mar 2023

Ideálne keď obaja rodičia majú bývanie, prácu a stabilný vzťah. Niekomu sa to podarí v 20 a niekomu inému v 40.

kiwi3
23. mar 2023

iny idealny je biologicky, iny emocionaly, iny socialny... podla mna od 25 do 40 cca, kazdy nech sa rozhodne sam.

evinqua
23. mar 2023

Ak myslíš biologicky pripravenych rodicov, tak najlepšie do 25 obaja, v dnešnej dobe ale v tom veku nemajú ľudia ani dostudovane, ani bývanie, ani nasetrene...tak ideál ak to stihnú do 35

54tinka54
23. mar 2023

Myslíš biologický alebo mentálny vek?
Biologický ideálne do 30tky a mentálny.. to je individuálne 😀

palomka
23. mar 2023

Prvé do 25r

babulkomale
23. mar 2023

O veku to absolutne nie je. Tam su ine, dolezitejsie veci.

zenulkaaa
23. mar 2023

U kazdeho inak. Ja osobne si neviem predstavit mat dieta pred 25. Rokom. Vtedy bola skola, najst si zamestnanie, zabava atd… za mna idealne okolo 30tky.

marianarem
23. mar 2023

Idealne je to vtedy, ked sa na to citis, si ochotna a schopna si pre to v zivote vytvorit miesto a prijat velku zodpovednost. Niekto to tak ma uz v 20ke, niekto az v 40ke.

tosomja
23. mar 2023

Keď sú obaja zrelí, samostatní, pripravení. Niektorí v 20, niektorí v 30...a niektorí radšej nikdy.
A nie len žena, ale aj muž má byť pripravený.

mamelka
23. mar 2023

Ideálne keď chcú dieťa obaja. Ja som porodila v 21,druhé v 24 poslednú v 33. Ideálne je podľa mňa to keď každý robí podľa seba,stará sa sám o seba a neriesi druheho.

lauriik
23. mar 2023

Samozrejme pre kazdeho inak. Biologicky sa odporuca do 25 prve dieta. Ale aby uz clovek mal trochu aj odpracovane, dostudovane, pocestovane tak to uz potrebuje tak okolo 30. Lenze kedze som manzela stretla v osemnastke tak po 5 rokoch spolu sme si spravili prvu dceru. To som mala 24 a podla mna to bolo skoro, vsade som bola najmladsia 😂😂 Druhe som mala 27.

svettii
23. mar 2023

Taktiež som toho názoru, že nie je vek, kedy by príchod dieťatka bol proste ideálny🙂 Keď sa dvaja na to cítia a majú všetko potrebné - zázemie, bývanie, financie a samozrejme kopu lásky, ktorú mu venujú, tak vtedy je vhodná doba. Je jedno, či má žena 20,30 či 40. Moja teta mala prvé v 43.

cookie29
23. mar 2023

teoria a prax... pre kazdeho inokedy, pre niekoho nikdy. A potom je zivot, ktory dokaze poriadne zamiesat karty.

miadi
23. mar 2023

Podla studii su zeny najplodnejsie medzi 20-35r . Po 35 sa zvysuju rizika .. idealny vek na prve dieta bol u mna v 33r .Manzela som stretla v 29r, Pre mna to nikdy nebola otazka veku. Ale partnerstva. Otec je tiez dolezity faktor. Ved nebudes mat dieta s hocikym Lebo nejake cislo. A potom 20r vyplakavat ze sa nevenuje dietatu. Radsej neskor ale stym spravnym mužom. Ini sa nasli v 20ke tak je pochopitelne ked pre nich je ideal 24r… Vacsina v tom veku riesi VS Takze pre kazdeho je ideal nieco ine.

milanemila
23. mar 2023

Taky ked sa clovek vie o to dieta mentalne aj financne plnohodnotne postarat.

44janica44
23. mar 2023

Keď sú na to obaja pripravení ako po psychickej stránke tak materiálnej (bývanie, stabilná práca zivitela rodiny...)
A hlavne si treba vybrať ozaj dobreho partnera lebo na niektoré diskusie tu len ziram co majú baby doma.

zorkahorka
23. mar 2023

Vtedy, ked mas dobreho partnera, ked ste obaja dostatocne vybureni a mate chut sa usadit. Vtedy, ked ste zabezpeceni, mate kde byvat.
Pre mna by bolo idealne okolo 30.

amy2807
23. mar 2023

ja som mala v 27 rokoch- komplikacie pocas tehotenstva aj porodu, suseda porodila prve v 48 a bezproblemove tehotenstvo, porod ako po masle,...takze tazko povedat

nnnuuunnn
23. mar 2023

70 rokov, na dôchodku, aby bol čas.

bennn
23. mar 2023

Biogicky je to nastavené na čo najskôr. Ľudia sa nedožívali veľa. Resp. príroda to tak neplánovala. Dieťa môžeš mať biologicky hneď, ako si toho schopná. To znamená po prvej menštruácií. Áno, ľudskou spoločnosťou nastavený systém to dehonestuje a morálne odsudzuje, keď má niekto dieťa v 13tich, 14tich, 15tich... ale aj neskôr. Ale je to biologicky úplne prirodzené ľudskému druhu.

Sociálny a ekonomický status však umožňuje mať dieťa a vedieť sa oň v súčasnom svete v rozvinutej krajine postarať každému od iného veku. Kto skončil základnú a pracuje od 16tky ako upratovacia služba, si môže kľudne našetriť niečo aj tým, že býva stále doma napr. (netvarme sa že nie, mať vlastne je prežitok a iluzia rozvinuteho sveta) ... a môže mať dieťa prakticky hneď. Väčšinou na to treba dvoch, ale ak v 18tke založíš firmu a začne sa ti dariť, môžeš byť v 20tke za vodou a nemusíš ani priznať otca... Tu na modrom koníkovi ma za to istu budu kritizovať, keď čítam tie fóra o urieknutí a kresťanstvom vymyté komentáre niektorých...Ale aj to je vo svete bežné.

Ak skončíš VŠ, a príjem začneš mať až po škole, tak aspoň rok dva potrebuješ odrobiť, aj keď teraz to chceli meniť v parlamente, neviem ako to dopadlo, že dostanu materskú alebo čo to bolo aj keď neodrobili ešte nič... No a potom... čiže preto sa aj dvíha vek matky pri prvom narodenom dieťati... už je nad 30 rokov. ... Lebo veľa študentov má VŠ a teda čaká so založením rodiny.

Ženy to majú omnoho lepšie v tomto, proste si len nájdu ako v drvivej väčšine prípadov staršieho partnera, ten v drvivej väčšine prípadov zarába skôr alebo ani VŠ nemá a zarába, takže hneď po škole, alebo už aj počas, si môžu dovoliť mať dieťa.

Či to tym ľuďom čo dieťa spravia vydrží, mám na mysli vzťah to je uplne ina vec.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre