Akú krvnú skupinu bude mať bábätko?

anicka802
6. máj 2014

ako to je s bábätkom ak matka ma krvnú skupinu 0+ a otec A+. dakujem

gabriela255
6. máj 2014

0 alebo A ...ak teda myslíte akú bude mať skupinu

jul11
6. máj 2014

@anicka802 no kedze su obaja +,tak nie je problem. problem je, aj je matka -, to moze zacat tvorit protilatky proti +. dufam,ze je to zrozumitelne

kazunomiya
6. máj 2014

@anicka802 Po matke moze zdedit len 0, po otcovi moze zdedit 0 alebo A, zalezi od toho, ci otec ma gen pre 0 alebo len pre A. Co sa tyka Rh faktora, moze zdedit aj negativny, teda -. Ja som bola prekvapena, ze nas syn ma - aj ked obaja mame +. Ide o to, ze prenasame aj gen pre -, ale sa neprejavil, lebo ten pre + je silnejsi (dominantny). Cize aby som to zhrnula: pravdepodobne krvne skupiny su A+, alebo 0+ a neviem posudit, ktore je pravdepodobnejsie. Pripadne menej pravdepodobne moze byt aj A- alebo 0-. Nastopro to nebude AB ani B 🙂

My mame krvne skupiny take ako pises ty, len ja mam tu A+ a manzel 0+. Ja prenasam aj 0 pretoze moj otec ma 0, tak urcite musim mat jednu 0 po nom. Inak podrobnejsie to mozem vysvetlit tie pravidla dedicnosti ak treba.

siska53
6. máj 2014

@anicka802 podla mna bud taku,alebo taku. U nas to tak bolo. Syn ma moju krvnu skupinu,dcera zas po tatinovi. Podelili sa 🙂).

bluka2
6. máj 2014

Zalezi aku A skupinu ma otec, ci A0 alebo AA. Takze z info co si dala, mas 75%-nu pravdepodobnost, ze dieta bude mat A a 25%-nu, ze bude mat 0.

sopkova
6. máj 2014

s tou krvnou skupinou to nie je tak jednoznačné, záleží od vašich "predkov" ...napr. moja babka má B+, dedo A+ a obe ich deti majú 0+...ja mám 0- a u nás nemá nikto iný mínus...

denisafono
6. máj 2014

@anicka802 ja mam A+, manzel 0+ a nasa Karin ma po mne A+.

kazunomiya
6. máj 2014

@bluka2 prave to by som upresnila. Ak je otec A0 a mama 00 tak je pravdepodobnost 50 na 50 (tak isto ako pri pohlavi ;)). Ak je otec AA a mama 00 tak pravdepodobnost ze dieta bude mat krvnu skupinu A je presne 100 percent (nemoze po otcovi zdedit nic ine ako A, tym padom A sa vzdy prejavi). Preto som napisala ze neviem z tohto povedat, ci to skor bude A alebo 0.

saurian
6. máj 2014

@jul11 len tak mmch - aj pri rovnakych rh faktorov rodicov k rh izoimunizacii moze prist. zriedkavo.

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
barbara088
6. máj 2014

moj muz ma O- a ja A+ a dcerky maju A+

domin85
6. máj 2014

RH faktor by mal ostat pozitivny, podla klasickej genetiky by mala byt krvna skupina A alebo 0, ale moze sa stat ze sa vyskytne aj B-hovori sa tomu fenotyp bombay tusim.. Je to pomerne ojedinele ale poznam hned 3ludi u ktorych sa tak stalo 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre