Ako zistiť plodné dni?

buxus24
29. sep 2021

Baby poraďte prosím.

Ako zistit plodné dni.Co najpresnejšie.
Ak ovu testy ktorú značku.
Kedy merať a tak ....

Dakujeem

veronice
29. sep 2021

Skus si precitat niecono Bilingsovej metode. Pekne je tam opisane co si vsimat a kedy, ako a kedy si merat teplotu, ako ma vyzerat plodny hlien... Ja som ovu testy nepouzivala (draha vecicka nakolko je idealne robit ich od cca 10DC 2x denne az do ovulacie aby si ju zachytila a nie su zrovna na to mnozstvo lacne...) ale vsimala som si prave ten hlien a uz viem celkom dobre odhadnut plodme dni, aj sa nam tak podarilo otehotniet 🙂 no a uplne presne ti to povie gynekolog podla sona. Drzim palce 🙂 🍀

anjelicek26
30. sep 2021

Ovulacne testy ako easy home ci david stoja par supov... 50 kusov po 15e a mas tam aj par tehotenskych testov, su navyse dobre, ukazuju spravne... ano pouzivaju sa 2x denne, okolo desiatej rano a stvrtej poobede cez plodne dni, co pri pravidelnom cykle mas od 10-17.dna viac ani nie, to uz si odsledujes... to je 14 testov, to je kolko, strasna "palka"ani nie 5e... Hlien co pise @veronice hore je fajn, ale kazda zena je ina, niektora ma hlien len na krcku a stale tam "strkat prsty" na kontrolu je tak na zanesenie nejakej infekcie dobre akurat. Podla mna je najpresnejsie meranie bazalnej teploty + robenie ovu testov... musis sama vediet, ci ti to neni moc stresu robit oboje naraz.

janetinka27
30. sep 2021

@buxus24 podla mna tiez hlienova metoda, da sa skombinovat s meranim bazalnej teploty. zavisi aj od toho, aky si typ, niektore zeny maju menej hlienu a niektore zasa na rozdavanie, kazda musi spoznat ten svoj. ja chodim k lektorke cez skype a nie je to take jednoduche, ze to nacitas z clankov na nete. ja som sa tym predtym vela zaoberala a myslela som si, ze ako to ovladam a praveze som to vyhodnocovala nespravne :D
ovulacne testy su fajn, ak ma zena normalnu ovulaciu. ovulacny test reaguje na stupajuci LH. ale niektore zeny, co maju rozne poruchy, nemaju dostatocne vysoky LH a tak ovulak sice zachyti jeho pritomnost, stupanie, ale uz nepovie, ci vystupal dostatocne vysoko. a zena si mysli, ze mala ovulaciu, ale ovulacia vobec nemusela prebehnut.

veronice
30. sep 2021

@anjelicek26 ako vravis, kazda zena je ina, ja som prsty nikam pichat nemusela 😁🙈 utrela som sa toaletakom a hned bolo jasne 😉vdaka za tip k tej snacke ovu testov, asi som zle googlila ked som ich zhanala 🙈👍👍

anjelicek26
30. sep 2021

@veronice jj ved preto pisem, niektore zeny ho maju len na krcku a to je fakt operace to kontrolovat 😅

veronice
30. sep 2021

@anjelicek26 no a este keby mala zena vysoko krcok a kratke prsty... Hold nie vzdy sa da 😁🙈

shima14
10. okt 2021

@buxus24 ahoj, mne pán doktor poradil od posledného dňa menštruácie pripočítať 15 dní (15.deň by mala byť ovulácia) a od toho dňa 6 dní hore a dole sú plodné dni. Najideálnejši deň pre splodenie je deň pred ovuláciou a deň po ovulácii už nemať styk..dúfam že som aspoň trošku poradila 🙂

janetinka27
10. okt 2021

@shima14 tomu uplne nerozumiem.od posledneho dna menstruacie 15 dni? okrem toho,ze kazda zena ma inu dlzku ms, v idealnom cykle je ovulacia okolo 14. dna od zaciatku cyklu,to znamena od zaciatku ms.
a ako moze by 6 dni pred a po ovulacii relativne plodnych? po ovulacii je uz plodnost kratka, cca 24 hodin

buxus24
autor
11. okt 2021

@shima14 ďakujem snažím sa tak nejak rátať.😁😁
Len mne keďže každá máme iný cyklus, to vychádza,že 10den od ms skúšame 5dni.

atack
6. mar 2023

Ahojte dievčatá,chcela by som sa vás spýtať...moja posledná menštruácia po šestonedelí bola 19.2. stratili sme bábätko 😔 narodila sa nám malička mŕtva v 37tt sú od toho 2 mesiace a práve dnes sme to vyskúšali znova s tým ale že mám zase menštruáciu 🙈 sama tomu nerozumiem...a moja otázka znie pomôžem otehotnieť? Je tam aspoň minimálna šanca? Ďakujem krásne

maryetta
6. mar 2023

Ono je super zapisovat si.
Ako mne dr povedal aspon-aspon 3mesiace. Idealne aj pol roka aby si svoje telo spoznala. Aj tie ovulacne testy. Aspon ten cas-denne a uvidis kedy ta ciarka je silnejsia.
Ja som mala nepravidelny cyklus a predsa sa dalo rozpoznat ale ozaj az po case.
Horsie to bolo po porode kedy som cakala kedy cyklus nabehne a len cakas a cakas 😂
Ono tiez treba dat pozor na stres. Choroba. Lieky. Vsetko ovplyvnuje-resp moze ovplyvnit cyklus.
Nase prve 2deti su planovane. Presne som vedela kedy. Treti bol prekvapko. Ale potom som si uvedomila ze to som bola po chorobe. Takze par dni sa cyklus posunul.

evicka108
10. máj 2023

Čaute baby som tu nova prišla som si po radu...1.5 mi prišla bolestiva ms davala som si aj tabletky od bolesti mala som iba 3dni no nebolo to ako ms ....ale len spinenie .....od prveho dna ms ma boli silno podnbrusku az dodnes dakujem za kazdu odpovedd°°

atack
11. máj 2023

@evicka108 ovulácia podľa mňa..

janetinka27
11. máj 2023

@evicka108 ahoj, cize od 01.05.2023 mas tie bolesti? a toho 01.05.2023 si mala dostat ms?

evicka108
11. máj 2023

@janetinka27 Ahoj.od 1.5.2023.mi prisla ms a dodnes ma tak bobolieva podbrusku

janetinka27
11. máj 2023

@evicka108 a kedy ti vtedy vychadzal termin MS? mala prist toho 1.5.2023?

evicka108
11. máj 2023

@janetinka27 6.4.2023.som mala ms tiez tak 3ni a tento mesiac mi prisla 1.5.2023..a tiez 3 dni som mala treti den som ms skoncila a bolesti su stale

janetinka27
11. máj 2023

@evicka108 a predtym si cykly mavala normalne? ak je toto nezvycajna zmena oproti ostatnym cyklom, tak sa porad s tvojou gyn.
neviem, ako to u nej funguje, ale zavolaj je alebo ak mas moznost, tak tam rovno zajdi. moze to byt cokolvek, nachladnutie, zapal, neodlucena vystelka atd.

evicka108
11. máj 2023

@janetinka27 dakujem za radu určite tam zajdem zajtra

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre