Ako to vyzerá s ovuláciou podľa mojich testov?

3. okt 2024

Ahojte,
Poprvýkrát som siahla po ovulacnych testoch chcem sa spýtať ako to podľa vás vyzerá s ovu? Včera pozitívny dnes už negativny? Ovu už bola alebo je teraz alebo ešte len bude?
Ak by sa to aj tento mesiac nepodarilo aspoň budem vedieť nabudúce.
Snažíme sa o bábo, styk sme mali v nedeľu, včera aj predvčerom. Snažiť sa aj dnes alebo zajtra alebo už nie?

Ďakujem

nika9393
3. okt 2024

Vyzera to dobre, 2.10 si mala pozitiivny test, cize ovulacia by mala prebehnut do 24 hodin aspon u mna to tak byva

nika9393
3. okt 2024

Dnes by som sa este posnazila 🙂

ysseba
3. okt 2024

Včera si mala pekný test, jasne pozitívny 🙂 To znamená, že ovulácia bude zajtra. Čiže dnes a zajtra máte o večerný program postarané 🙂 A ozaj - držím palce

majulka098
3. okt 2024

@ysseba tak to nie je, ovulácia prebieha (ak prebehne vôbec, lebo pozitívny test neznamená, že aj ovulácia naozaj prebehne) do 12-24-36-48h ... U každej je to inak, mne napr prebiehala ovulácia do 12h od pozitívneho testu, poobede ovulačný test pozitívny aj ovulačné bolesti atď a na druhý deň ráno pri meraní BT vyskočila teplota ... Nikto nemôže tvrdiť, že prebehne určite dnes, či zajtra alebo včera prebehla už, iba ak sa to potvrdí folikulometriou alebo aspoň BT
.. čo sa týka snaženia, tak majte sex ak máte chuť, nikto vám nezakazuje predsa, že ak už je test negatívny, tak už sex byť nemôže... Spermie si deň aj dva (niekoho aj 7 dní 🤣) počkajú na vajíčko

ysseba
3. okt 2024

@majulka098 dobre

lenuss1992
4. okt 2024

Spermie vydržia v tele 48 až 72 h takže kľudne môžte sa snažiť aj pred to mi povedal môj gynekológ

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre