Ako sa rátajú dni pred ovuláciou?

bessdonna
9. jún 2024

ahojte baby.ak mam 11ho ovulaciu a mala som styk 8.ho vecer,tak to je kolko dni pred ovulaciou?3? ci?ako to pocitame?kvoli prezitiu spermii sa pytam.dakujem a prijemnu nedelu este😘

bublinka1426
9. jún 2024

tiez to nie je uplne presny den.

sense
9. jún 2024

@bessdonna ak máš mať ovuláciu 11 podľa aplikácie, tak to nie je presne, nakoľko ta nepozná tvoje telo.... Ale spermie vedia prežiť niekoľko dní v tele zeny

bessdonna
autor
9. jún 2024

@sense viem,preto sa pytam kolko dni to je.mavam to tak 14.den,lebo mam 28dnove cykly a vychadza to vzdy tak podla hlienu aj bt uz 4-5cyklov.

joesvk
9. jún 2024

Spermie môžu prežiť, ale môžu byť kľudne mŕtve po 4. hodinách.Podľa prostredia, ktoré máš v pošve. Ak chceš otehotnieť, treba byť spolu v čase ovulácie- čo najpresnejšie.

nevenka
9. jún 2024

@joesvk no tie, co sa dostanu do maternice, tym je uz suma fuk, ake prostredie je v posve. Mame tam kysle. Ejakulat je mierne zasadity. Skor ide o hlien, aby sa dostali do maternice cez krcok a dalej...

@bessdonna ja to pocitam, ze ak 8.den cyklu bol sex, tak 9, 10, 11-ty den, to su 3 dni.
Mne preukazatepne prezili 2 dni pri tretom dietati a 4-5 dni pri stvrtom.

eliska13
9. jún 2024

@bessdonna ovu nemusí byť presná, ale styk 8 je málo.Vajicko, keď sa uvoľní máš cca 24 hodín na oplodnenie, spermie žijú dlhšie, keď sú tiptop

joesvk
9. jún 2024

@nevenka Hej,ale neotvorený krčok ich do maternice nemusí pustiť. Samozrejme, že u niekoho sú vhodné podmienky dlhšie -vhodný hlien, atď..Ale keď chce otehotnieť-tak treba presnejšie odsledovať ovuláciu

nevenka
9. jún 2024

@joesvk tak hej...ono je to cele komplikovane. Ja som zazila to posledne tehotenstvo, kde nic nebolo podla knizky a pravidiel, ani bazalna teplota, ani plodny hlien som nemala. No a dieta je na svete. Niekedy aj motyka vystreli...😊

bessdonna
autor
10. jún 2024

@nevenka dakujem za vysvetlenie,presne takto som to chcela vediet.asi si mala ten kvalitny hlien,ja velmi nemam.pouzivala som conceive gel plus ked som otehotnela,tak mozno to suplovalo hlien.

kulumulu123
10. jún 2024

@bessdonna ak ti 11 vysiel pozitivny ovul test tak ovulacia nastane do par hodin, spermie preziju cca 48-72hod.vo vynimocnom pripade aj dlhsie. Ak nechces otehotniet nespoliehala by som sa na toto....

kulumulu123
10. jún 2024

@bessdonna inakbtiez mam 28dnove cykly a ovu niekedy na 11 den niekedy na 16 viem to presne lebo ked som chcela otehotniet tak som to mala odsledovane lekarom

hsjdudhdbd
10. jún 2024

@bessdonna podla aplikacie si ovu nerataj pretoze ts ti to priemeruje za predosle cykly sleduj hlien a mersj teplotu a na 100percent ti teplota s hlienom ukaze kedy prebehla ovu ;) spermie preziju3-5dni v tele zeny

bessdonna
autor
11. jún 2024

@hsjdudhdbd ahoj,sledujem hlien aj teplotu a vychadza to cca na stred cyklu,ale moc sa nevyznam.s hlienom je to tak,ze ozajstny riedky tahavy hlien uz nemavam.mam to podobne po ms,akurat je ho vacsie mnozstvo blizko k ovu.skor je to ako telove mlieko,natahuje sa milimeter max 2mm.teplota po ms 36,5 cca,no a na 12-13dc 37,2 a takto sa mi drzi.dnes som si stiahla aplikaciu fertility friend ale akosi mi to nejde.nevies mi pripadne poradot stranku kde najdem dobry navod?lebo akosi meviem spravne vyhodnotit.ozaj,tie pruzky som pozitivne nemala.ani vtedy ked som otehotnela.tak rada by som sa to poriadne naucila,hlavne preto ze chceme chlapceka,tak radi by sme skusali hlavne cez ovu nie pred.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre