Ako rozoznať ejakulát od hlienu?

15. aug 2020

Ahojte,

v úvode chcem povedať, že túto otázku myslím vážne, nerobím si srandu a potrebovala by som to vedieť kvôli snaženiu sa o bábätko, keďže mi od spontánneho potratu haprujú cykly a hlienu už nemám toľko ako predtým, ani v tých dňoch ako predtým. Dokonca som zvykla spoľahlivo cítiť ovuláciu, teraz skôr nie. Môže to byť aj vnútorným stresom, ktorý od potratu prežívam....
A teda, keď napríklad spíme s mužom na 9ty deň, tak môže sa semenná tekutina vyplavovať ešte aj v 11ty deň (ak sme na 10ty deň spolu neboli) počas dňa alebo to už môže byť skôr hlien pri predpoklade, že mávam teraz ovuláciu skôr ako v strede cyklu?
Je nejaký spôsob ako tieto 2 veci rozoznať?
Ďakujem za užitočné rady!!!

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
15. aug 2020

@bambulienka25 ano, viem, len ide mi o to, či zvykne ejakulát vytekať aj dlhšie ako jeden, dva dni

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
15. aug 2020

@bambulienka25 ok, len by ma zaujimalo, či existuje spôsob ako tieto dve veci rozpoznať - to je otázka, ktorú som sa pýtala...

bbebe
15. aug 2020

Ja by som to skusila ovonat

puklica13
15. aug 2020

To ze spermie ziju cca 5dni neznamena ze po 5dnoch z teba vytecie ejakulat..ten sluzi len na prepravu vramci vaginy co najblizsie ku krcku maternice..odtial pokracuju spermie samy a na mieste spojenia s vajickom mozu cakat..aj niekolko dni na dozretie vajicka..preto je mozne otehotniet aj ked case styku nemas zrele vajicko ale latky obsiahnute v ejakulate aktivuju jeho dozretie..na to v podstate staci ze sa ejakulat udrzi vo vagine par minut, resp.sa do nej dostane..to co z teba ide po 5dnoch je hlien, ejakulat by sa v tebe udrzal leda by si tych 5dni lezala bez pohnutia na chrbte a nohy drzala dohora..a kedze existuje taky jav tele ako osmoza, rak by pravdepodobne nevytieklo aj rak jic

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
15. aug 2020

@bambulienka25 buď rada, že ich nemáš!

autor
15. aug 2020

@puklica13 ďakujem za super odpoveď...vedela som,že spermie môžu prežiť aj 5 dní, ale tiež sa mi nezdalo, že by tak dlho vytekali, veď aj pri neplánovaní tehotenstva sa odporúča sex každý druhý deň aj pri neplodných dňoch kvôli nezamieňaniu si týchto 2 vecí...bambulienka25 asi nepochopila, že potrebujem rozoznať ejakulát od hlienu, aby som vedela, kedy sa o bábätko opäť snažiť a zrejme neprešla ani bolestivou skúsenosťou MA, keď sipraje, aby to zažila a potom musela riešiť toto...

mondolina
15. aug 2020

Ak si tie dva dni ležala a ani raz nevstala tak ti po 2 dňoch môže vytiecť ejakulat.
Ináč nie.

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
15. aug 2020

@bambulienka25 tiež by som Ti mohla napísať niečo pichľavé, ale nenapíśem, pretože Ťa nepoznám a nesúdim a nevidím jediný dôvod na to, aby som niekomu len tak ubližovala...a keďže ani Ty mňa nepoznáš, čudujem sa, prečo máš potrebu súdiť, ale bohužiaľ takých je tu neúrekom...napriek tomu Ti prajem, aby sa Tvoje problémy čím skôr vyriešili, všetko dobré

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dkethe
15. aug 2020

Toto je dobra otazka, ja mam spolahlivo sledovatelny ovu hlien, a narovinu pisem, v case sexu na plno zo mna furt daco vytekalo a vlastne som nevedela rozoznat co je hlien a co nie :D tiez som nad tym dumala ako ty teraz.
Ono, mnohi muzi ejakuluju o velkosti ČL, tak to ani nema co vytekat.

puklica13
15. aug 2020

@bambulienka25 ked uz chce byt velmi mudra , tak skus poskytovat relevantne info..spermie rozhodne nepreziju v maternici..k spojeniu dochadza uplne inde, do maternice nesmeruju a nemaju sa tam ako dostat..a ked uz ide nieco s vytokom von, tak to rozhodne nie ejakulat ..este raz..osmoza, a chemicke reakcie v ludskom tele

dkethe
15. aug 2020

@puklica13 co?? :D a kam sa dostanu cez krcok? Do zlcnika? :D

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
veronikaszabova
15. aug 2020

@bambulienka25 citam 😂

ziarifka
15. aug 2020

Čo sa týka sledovania hlienu, pozri stranku plodar_sk, Creightonsky model kontroly plodnosti. Ejakulat na ďalší deň nie je možné odlíšiť od plodného hlienu, neskôr sa už nevyskytuje.

autor
15. aug 2020

och dievčatá a tak som dúfala, že k týmto koníkovským manierom tu nedojde...

autor
15. aug 2020

@ziarifka ďakujem, pozriem...tak som si to aj myslela, preto som písala o rozostupe 2 dní, len som si nebola 100% istá

puklica13
15. aug 2020

@bambulienka25 vo vajcovode ...neskodilo by trochu oprasit biologiu zo zs

veronikaszabova
15. aug 2020

Anonym - napisem ti to takto ( a tiez som zazila potrat ) - nesleduj sa tolko, zbytocne sa len stresujes. Nesustred sa na to a uvidis, ze sa aj telo skludni ( zistis, kedy ovulujes)
Btw pochybujem, ze 2 dni po styku z teba este vyteka ejakulat. To uz bude hlien.

mondolina
15. aug 2020

K oplodneniu dochádza vo vajcovode, keď už tak.
Oplodnené vajíčko putuje do maternice.
Dievčatá.

puklica13
15. aug 2020

@dkethe nie moja..ale vajcovod

era777
15. aug 2020

@puklica13 👍👍👍👍👍👍👍

puklica13
15. aug 2020

@mondolina ja jen dodam ze oplodnene ( aj neoplodnene) vajicko putuje vajcovodom do maternice kde sa uhniezdi v priemere cca tyzden...a kedze priemerna dlzka zivota vacsiny spermii je 48hodin, musel by to byt minimalne superman co by to oplodnil v maternici

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre