Ako nemyslieť na snaženie sa?

zuza3210
18. nov 2020

Väčšina párov , ktorí sa snažia o dieťa , počúvajú hlavnú radu : len na to nemyslite ! Mna by zaujimalo ako sa to da , ako na to nemyslieť 😂my sme mladi pár snažiaci sa asi pól roka ale neviem ako na to nemyslieť 😂manžel to myslím nejak nerieši , ale jasne ze ja na to myslím , neberiem to prehnane , robila som síce aj ovu testy ale zo zvedavosti a nie ze teraz sú pozit tak ideme na To .. jasne ze viem kedy mám plodne dni cca aj keby som to nejak nesledovala..a jasne ze vtedy na to myslím viac .. aj po plodných ci sa náhodou podarilo 😂😂😂 myslilmsi ze to vôbec nepreháňam ale aj tak nato myslím 😂😂😂 tak ako na to nemyslieť keď raz človek nieco chce tak furt na to mysli alo to dosiahne 😂Dik

cookie29
18. nov 2020

To čo nikto nechce počuť je te zdravému paru trvá 12-18 mesiacov pravidelného styku kým otehotnie. A hemží sa to diskusiami v štýle snažíme sa druhý mesiac a nedarí sa... a kampaň ohľadne antikoncepcie navádza pocit že snaží vysadiť a si tehotná. K tomu zopar statusov/kamarátok ktoré oznamujú že sa to podarilo na prvý/druhý sup a máte pocit že niečo nie je normálne a treba to riešiť.
Nemyslieť na to sa nedá, ale v dnešnej spoločnosti sme zvyknutí hneď dostať čo chceme. Trpezlivosť nepatrí k silným stránkam. Skús si stanoviť nejaké ciele. Ja neviem zapísať sa na nejaký kurz, začať športovať aby si bola fit, naučiť sa posunkovú reč... začať s manželom kurz tanca ...

zuza3210
autor
18. nov 2020

@cookie29 veľmi trefna odpoved ! Dakujem 🙂 ja nemám problém , popri práci robim externe vysokú školu a tam ma toho momentálne čaká dosť

luciannka83
18. nov 2020

Zacni cvicit a venovat sa sebe a otehotnies ani nebudes vediet kedy.😉

adusa1987
18. nov 2020

To si tu hovorila asi kazda alo sa neda na to nemysliet..no neda sa..ja som prestala ked som v podstate rezignovala a povedala kaslem na to idem uzit leto s muzom na jesen zacneme zasa ak nepodari kaslem budeme sami mozno adoptujeme...a v tej chvili som aj otehotnela...takze dobrovolne nasilu to nejde a nebudem a nebudem lebo budes ...to sa musis zmierit s tym ze ale idu vnoce idem uzivat pohodu atd

nini1010
18. nov 2020

Neda sa nemysliet ked sa nedari.Budes na to mysliet taaaaak dlho,pri a po kazdom jednom sexe mesiac co mesiac,az si jedneho dna povies "Ja sa na to mozes vysrat!Ked to nejde,tak to tak asi ma byt.A zacnes zit a uzivat si a planovat veci,zazitky,dovolenky tak akoby si nikdy nemala otehotniet."Nuz a vtedy na to prestanes mysliet uplne a otehotnies.

zuza3210
autor
18. nov 2020

Ale veď ja mám dosť aktivít a povinnosti , hovorím , ze niesom (zatiaľ 😂) nejaká prehnaná snazilka , len tak všeobecne tu čítam , ze každému sa radi nemyslieť na to .. a to nejde len tak ako vidím 😂

sandra151
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre