Ako nájsť náhradnú matku?

zubeida
20. aug 2021

Dobrý deň,
nechcem sa tu veľmi rozpisovať o tom, aká cesta vedie človeka k tomu, že hľadá náhradnú matku (neplodnosť, x pokusov ivf, 1000 kliník a milión doktorov... + smútok v duši...). Ale ak niekto dospeje do štádia, že je ochotný sa vybrať aj toto cestu, kde si prosím vás nájde náhradnú matku? Možnosť kamarátok a ich kamarátok žiaľ z rôznych dôvodov zlyhala. Viem, že u nás to nejde ale v ČR sa dá zrealizovať oplodnenie náhradnej matky. Ale kde sa dá takúto ženu nájsť? Viete niekto poradiť? Samozrejme, som si vedomá, že na to všetko teba mať aj dostatok financií. Máte niekto s takýmto niečím skúsenosti (či už zo strany náhradnej matky alebo ženy, ktorá náhradnú matku potrebuje)?
Ďakujem

klarissa25
20. aug 2021

Nemám s tým skúsenost. Ja so darovala vajíčka...ale s týmto by som tiež nemala problém.. Len teda na Sloveksku to možné nie je..možno treba pozrieť krajiny kde sa to bežné robi..

euka210
20. aug 2021

@zubeida ved si adoptujte nejake dieta

rachel36a
20. aug 2021

@zubeida oslovte CAR v Cesku a oni sprostredkuju nahradnu matku

klarissa25
20. aug 2021

@euka210 tak je rozdiel mat svoje dieťa a adoptovane dieťa..

tncka
20. aug 2021

@euka210 ake jednoduche🤔🙄

oliviakatka
20. aug 2021

Cena sa pohybuje okolo 300 000 CZK a viac. Poznám pár, ktorý má dieťa od náhradnej matky, ale detaily nerozoberajú. Dieťa dostali ihneď po pôrode, s bondingom 🙂

dobromila
20. aug 2021

Chápem zúfalstvo, ale toto riešenie je vrcholne neetické. Nechcela by som byť v koži toho dieťatka a už vôbec nie v koži náhradnej matky. Čo ak vynosí dieťa so zdravotným hendikepom??? Potom ho nebude chcieť zrejme nikto....

tatianockamala
20. aug 2021

@zubeida Napíšte mi SS ..V ČR prebieha oplodnenie v Brne známi zo zahraničia to absolvovali .

sono2
20. aug 2021

@dobromila to dieťa bude ich musia si ho zobrať.
Nedramatizuj. Čo je neeticke. Veď bude ich. Z nich. Len inde vyrastie
Veď každá môže potenciálne vynosiť dieťa s hendik.Čo v tom je rozdiel
Dana žena dostane krásne peniaze za to. Robí to pre ne

tecko28
21. aug 2021

@klarissa25 dieta je vzdy len dieta, Kolko mas adoptovanych deti, ze pises o rozdieloch? Mozno jeden by vedela v tomto pripade - nech sa narodi cokolvek musia si to zobrat domov, pri adopcii je moznost volby- vyberu a ponuknute dieta mozu odmietnut.

pininka1
21. aug 2021

@dobromila neeticke je ked deti matiek ktore trtkaju hore dolu hladuju v prisernych podmienkach. V zahranici to bezne funguje, nechapem preco by to nemohlo ist aj u nas, samozrejme za vopred nastavenych podmienok. Ja som mala bezproblemove tehotenstva a kebyze som nerodila cisarskym trikrat kludne by som.vynosila niekomu babatko, nie pre prachy, ale ze si viem predstavit aky je to hrozny pocit nemoc mat vlastne dieta.

kulumulu123
21. aug 2021

@pininka1 vieš ono je to trosku komplikovanejšie ako to vyzerá... Tiež som mala 2 super bezproblémové tehu aj napriek tomu ze som mala 35 a 41 aj Dr s dlhoročnou praxou sa čudovala ako super prebiehalo... Tiež ma napadá myšlienka že jasne urobila by som to pre niekoho a nie pre prachy ale preto ze sama viem ake náročné je ivf hlavne na psychiku.... Ale počas tehotenstva si predsa len k tomu dieťatku vytvoríš nejaký vzťah aj keď vieš ze nie je tvoje ale keď cítiš pohyby vidíš ho na Sone tiež sa modlis aby bolo všetko ôk a dieťa zdravé potom ho porodís a zrazu ho nemáš ten pocit zvládne asi málokto po psychickej stránke... Rozmýšľaš ako sa asi ma aj keď vieš ze ho niekto miluje nadovšetko ale predsa... Psychika je niekedy sviňa....

sslobodnamama777
21. aug 2021

obchod s ludmi? dieta je vec pre teba, ale Dieta neni vec! Chces len zneuzit nieciu chudobu, za peniaze nech ti vynosi, ale ked bude postihnute nebudes ho chciet. toto slusní ludia nerobia.

mey8
21. aug 2021

@euka210 toto môže napísať len niekto, kto o adopcii vie prdlajs... Na Slovensku je čakanie na dieťa aj 10r... Není to ako podaltoré tu vyjadrujúce, prídeš- vyberieš- berieš domov, alebo neberieš pokiaľ sa ti diaťa nepáči 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️
@klarissa25 neni v tom rozdiel.. Akékoľvek dieta miluje svojich rodicov ( biolog. Adopt. Náhradných) bezpodmienečne, beuvýhradne... To dospely maju blokády niekoho takto bezvýhradne milovať...,, milujeme,, len to čo je z našej krvi... (?)
@dobromila čo je na tom akože neetické?! Keby si sa venovala tejto problematike predtým než napíšeš takýto blud🤦‍♀️🤦‍♀️ to dieťa bude biologicky ich- vajíčko od matky spermia od muža... Len,, inkubátor'' bude sprostredkovavat iná žena... Navyse oni podpisujú zmluvu, kde je jasne stanovene ze nahradna matka nema pravne právo na dieta, a rodicia zas, ze pokial sa nieta narodi zdrave/ chore, chlapec/dievca musia si ho ponechat... A prevziat zan plnu zodpovednost...

mey8
21. aug 2021

@sslobodnamama777 nehanbíš sa nieco take napísat? A pindat do veci ktorým nerozumies??? Najprv si too nastuduj a potom tu davaj eticke rady, a blbe komentare... 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

natalienka12
21. aug 2021

@sono2 Ake krasne peniaze? 300 000 CZK je cca 12 000 eur to su krasne peniaze? Je to neeticke a je dobre, ze u nas je to zakazane.

natalienka12
21. aug 2021

@pininka1 Vynosila by si inemu dieta? Ano? Netrep. Ked by si dieta porodila ver tomu, ze ten materinsky pud by bol taky, ze ked by ti ho odobrali, nikdy by si sa uz z tej traumy nedostala. Je to horsie akoby dieta po porode zomrelo. O psychickych traumach nahradnych matiek nikto nepise. Len o tom, aku strasnu bolest preziva zena co dieta mat nemoze.

mey8
21. aug 2021

@natalienka12 neetické je vyjadrovat sa k niečomu o čom vieš..... 👎🏻 Nauč sa zdržať komentáru a vyhľadavaj témy ku ktorým máš co zmysluplné napísať- téma nebola: je etické či neetické riešiť problém s vynosením cez náhradnu matku??? ✌🏻 Téma je o inom.. K tomu sa vyjadriť nevieš tak poputuj inde... Adios✌🏻

luccija
21. aug 2021

@euka210 na matku 2 deti sú tvoje komentáre niekedy perla.Na deti sa čaká roky a predchádza tomu príprava a nie každý to zvládne.
To akokeby ste napísali, že adoptované dieťa nikdy nebudú mať rodičia radi, alebo pestúnske rodiny sa zrútia, keď im zoberú pridelené deti...ľudia to robia z lásky, cítia to ako poslanie a pod...a aj pre peniaze
Na margo otázky si pamätám, keď bola prvá korona a ukazovali v TN, že na Ukrajine či Rusku?je veľa detí v pôrodnici, ktoré si nechali ženy z Európy vynosiť a kvôli korone hraniciam zruseným letom sa k nim nevedeli dostať smutné...

@zubeida držím palce

natalienka12
21. aug 2021

@mey8 Aj o tom si citala, ked si taka studovana, ze napr. v USA 70% nahradnych matiek su psychiatricke pacientky a mnohe aj spachali samovrazdu? Ak si taka studovana tak ked povies A povedz aj B.

luccija
21. aug 2021

@natalienka12 ty si vynosila, keď vieš?🙂robia to pre peniaze žiadne city...aj náhradná matka prechádza vyšetreniami, psychológmi...zase si nepredstavujme, že to môže ktokolvek spravit

natalienka12
21. aug 2021

@mey8 Odpoved je jednoducha. Matkou je vzdy zena, ktora dieta porodila. Ziadna ina. Jednoducho to nie je mozne. Takze nahradnu matku nenajde nikde.

natalienka12
21. aug 2021

@luccija Nie. A nikdy by som to pre ziadne peniaze neurobila.

mey8
21. aug 2021

@natalienka12 ty múdra, autorka si nechce dat vynosit dieta v USA! To po prvé,.. Ja traumu tých žien - KTORÉ SA DOBROVOĽNE STALI NM. Nespochybnujem nezľahčujem, dokonca rozumiem, že k takým veciam dochádza, preto na to v CZ a na Ukrajine majú prísne kritéria a nie kazdá sa môže stať NM. Navyše tomu podliehaju psycho testy aby sa takým veciam predišlo... Tak nepindaj... Sú ženy ako ja, ktoré by NM nedali ani náhodou (možno blízkej priateľke, prípadne pre súrodenca).. A sú ženy čo to dajú, lebo to berú ako posolstvo, chýbajú im peniaze... Nesúď slobodné rozhodnutia jednotlivcov, radsej sa staraj sama o seba... Mas zo sebou dost prace... ✌🏻

mey8
21. aug 2021

@natalienka12 opäť odveci... Len ústava SR berie za matku tú čo porodila, ale biologická matka je tá čo dá biologicky materiál... Takisto otec je ten čo dieťa stvoril🤦‍♀️✌🏻

natalienka12
21. aug 2021

@mey8 V Cechach to pravne nie je mozne. Ci na Ukrajine to neviem, ale v CR isto nie. Prikladam vynatok z ceskeho zakona o rodine. K ostatnym tvojim osobnym utokom sa nevyjadrujem, nie si moja uroven aby som sa znizila k hadke s tebou.

mey8
21. aug 2021

@natalienka12 s tebou sa baviť fakt nemá zmysel... 🤦‍♀️🤦‍♀️ Hore
@oliviakatka napísala, že to ide aj koľko to stojí... Ako vidno vieš o tom.... Ja som v CZ v CAR bola a viem, že aj túto možnosť majú v ponuke... Ale jasne asi ty čo si nikdy nič podobne neriešila vieš lepsie... 👎🏻👎🏻🤦‍♀️

natalienka12
21. aug 2021

@mey8 Pravne to mozne nie je. Biologicka matka mozes byt, ale ak by doslo k sudnemu sporu, matkou nebudes a do rodneho listu zapisu zenu, ktora dieta porodila. To nic nemeni na veci, ze geneticky material ma dieta od teba.

luccija
21. aug 2021

@natalienka12 prikladaj čo chces funguje to a je to legálne v ČR už xy rokov

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre