Ako na otehotnenie bez menzesu?

simuska132
13. júl 2021

Ahojte 😊 Mam taký problém mám 22 rokov a úplne my vymizla menstruacia 😢 Mam nadváhu môj gynekológ my urobil testy hormonálne sono atď... Všetko bolo ok a povedal ze mám len schudnúť. Pokusam sa o to ale nejde my to 😳 Veľmi by sme chceli mať dieťatko, no neviem ak by sa dalo otehotnieť ked nedávam menzes. Zvyknem mávať vytoky silno hnedé alebo priesvitné ťahavé. Neviem či mávam ovulaciu ked nemavam menzes. Máte s tym nejaké skúsenosti??

ki_ki2
13. júl 2021

Nemôžeš byť ok ak nemáš žiadnu menštruáciu , to čo je za doktora ? Ak nemáš menzes , nemáš ovuláciu.
Radim ti schudnúť , lebo máš asi vyššiu nadváhu ak nemáš menštruáciu. Uľavíš telu a hlavne sebe . Byť tehotná s veľkou nadváhou nieje žiadna výhra a určite ani príjemné ..budeš trpieť 🙂 prajem ti veľa šťastia si mladučká , ak sa zatneš schudnes a možno ti začne chodiť aj menzes a následne sa podarí dieťatko . Držím palce

h2
13. júl 2021

@simuska132 Ty nemáš menzes a doktor Ti povedal, že je všetko OK? Už som počula o tom, že žena nemá menzes, ak je príliš chudá. Ale že by bola príčinou nadváha, to som ešte nepočula. Nie som odborníčka, ale povedala by som, že zrejme ovuláciu nemáš.

nevenka
13. júl 2021

No podla mna treba spravit hormonalny profil, mozes mat PCO, viac muzskych hormonov, vysoky prolaktin, poruchu stitnej zlazy, inzulinovu rezistencou. Hlacne, ak naozaj nieco pre chudnutie robis a nejde to. Treba sa pytat na vysetrenia aj u obvodaka, ze chces ist aj na endokrinologiu. Ja som mala dost velke hormonalne problemy, ale aspon menstruacia mi chodila po 40 dnoch alebo vybechala jeden mesiac. A riesilo sa to.

sersamuwu
13. júl 2021

asi nie si v pohode navstiv odbornika ;)

deti95060810
13. júl 2021

@h2 problém s menš. majú aj ženy s nadváhou. Na jednom tel. kanály pozerávam reláciu z Ameriky a názvom Môj 270 kg život.... tam bežne žienky s nadváhou nemajú menzes aj niekoľko rokov....akonáhle schudnú - menzes sa dostaví...

h2
13. júl 2021

@deti95060810 Vďaka, to som nevedela.
@simuska132 Tak potom jedine schudnúť. Máš dobrú motiváciu. Držím palce, nech sa to podarí.

kkovacovak
13. júl 2021

@simuska132 nemať menštruáciu veru nie je ok. Pokiaľ to tvoj lekár nerieši tak nájdi iného. Ako píšu baby hore tak to môže mať veľa príčin. Ale úprimne ak máš nadváhu tak by som riešila primárne to. Aj keby si mala menštruáciu a chcela by si otehotnieť tak je možnosť že to bude problém. Plus v tehotenstve môžeš dosť pribrať a nie je to niekedy sranda ani keď má žena normálnu hmotnosť. Aj chudá žena je v tehotenstve ťarbavá, cíti sa nekomfortne atď. S kilami naviac to musí byť ešte náročnejšie.

simuska132
autor
14. júl 2021

Áno snažím sa schudnúť viac sa hýbem, behám robím okolo domu nepijem sladké nápoje. A sladkosti som úplne vystkrtla, mastné a pečivo si dám len na raňajky s mierou 😊 Mam 160 cm a 85kg som nízka a široká. 😰

domisha02
14. júl 2021

@simuska132 v poriadku to istotne neni ak nemáš menštruáciu nemôžeš ani otehotnieť. Skus ísť ešte za iným lekárom nech ta poriadne vyšetrí ,nech zoberie krv .držím palce

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
julie19
14. júl 2021

@simuska132 skús sa dať naozaj niekde lepšie vyšetriť ... podľa mna toto nie je nadváhou ... keď si písala že nemáš menštruáciu kvôli váhe tak som čakala že máš tak 150kg minimálne🤔... 85kg je nadváha ale nie je to zas toľko že s to mal byt nejaký problém ... ja mám 162cm a mala som 88kg keď som otehotnela (cca 4 mesiace po vysadení antikoncepcie) a nikdy to moja doktorka neriešila len keď už som bola tehotná tak mi prízvukovala aby som nepribrala viac ako 12kg ... pribrala som 9kg za celé tehotenstvo ... dnes už som na menej kg ako pred tehotenstvom a nikdy som nemala problém s menstruaciou ... v rodine sme všetci silnejsi a dokonca moja sestra čo má na váhe trojciferné číslo má menštruáciu pravidelne... ja nechcem tvrdiť že 85kg na 160cm nie je moc, to zas akože aj ja chápem že je to dosť a trebalo by zhodiť, tiež s tým cely život bojujem aj do fitka s trénerkou pred covidom som chodila ale moje naj-fit obdobie bolo 75kg🤷‍♀️ a aj napriek tomu som nikdy nemala gyn problémy ... skús si to dať vyšetriť podrobnejšie lebo nie je OK nemať menštruáciu, to je fakt dôsledok morbidnej obezity a nie nadvahy

viky_21
14. júl 2021

Ahoj 🙂 takze v poriadku to urcite nieje a treba hladat pricinu preco ho nemas. Urcite ako spominali baby vyssie by som si dala urobit testy na hormony a podla toho naslednu liecbu. Ak chces nieco prirodne tak ja za seba odporucam kvapky Gynex 👌 a aj ja som cakala ze budes mat aspon 100kg. Ale urcite treba popracovat aj na vahe aby si sa citila lepsie aj ty a aby aj nasledne tehotenstvo bolo lahsie ☺ drzim palce 🤞🤞

queen_el
14. júl 2021

V poriadku to urcite nie je ze nemas menzes. Nech je to z akehokolvek dovodu, ak nemas menzes, nemas ovulaciu a bez ovulacie neotehotnies, to je zial fakt. Mas sice nadvahu ale nie je to ziadny extrem, ze by to malo ovplyvnit cyklus ale tak kazda sme ina. Kazdopadne schudnut je urcte dobry napad a ja by som navstivila aj ineho gynekologa lebo sa mi teda nezda ze by si mala vsetko OK, to neexistuje. Treba pozriet hormony este raz, stitnu zlazu a podobne.

simuska132
autor
14. júl 2021

@julie19 Ďakujem za radu, no veď toto aj ja som na to myslela aj moja mama je pribrata ma nadváhu a porodila 4 deti a doteraz máva pravidelný cyklus. Zajtra idem zmeniť gynekologa lebo okrem jeho urazok ničoho sa nedočká . Keď idem tam hned ma postaví na váhu a uráža ma rieši extrémne premeny 😥😂 uz aj niektoré ženy co ku nemu chodievajú my vraveli ze aj ich takto uráža.

julie19
14. júl 2021

@simuska132 no to je blbeček🤦‍♀️ pri 85kg spomína extrémne premeny... halooo, on má očividne nejaký problém sám so sebou... určite choď k inému doktorovi ... aj keby to bolo z váhy (čo si fakt nemyslím) tak treba vylúčiť aj iné problemy, žena v 22 rokoch nemá dôvod len tak stratiť cyklus

elizabet173
14. júl 2021

@simuska132 zmeň lekára, lebo sa budeš zbytočne trápiť a strácať čas

kuko55
14. júl 2021

Okamžite by som si dala testy na prolaktin!!!!!!!
Počuj ak si stlačíš bradavku neobjaví sa ti náhodou kvapocka tekutiny akoby mlieko zriedenie s vodou?
Ja som cca v tomto veku dostala tento istý problém, no paradnexne som vtedy bola chudá ako lata, čo je asi indi-vindi....no ja si podľa mojej skúsenosti myslím že máš vysoký prolaktin a ten ti blokuje ovulaciu a menzes, neboj je to liečiteľné, ja mám dieťatko 💕💕💕

kiki68
14. júl 2021

V poriadku to neni, zmenit Gyn a hladat pricinu. Nerobi to dobre telu. Tu nadvahu mas a postupne sa takto drz, viac pohybu a pojde to dole.

lavienocka
14. júl 2021

@simuska132 ja som opačný prípad, nemala som menzes vôbec lebo som bola moc chuda, musela som pribrat a potom prišiel,,mala som koli nízkej váhe malo hormónov.

ludka98
16. júl 2021

@julie19 na 160cm je tých 85 kíl dosť zlatko, ono sa nezdá ale nižšie ženy to majú váhovo o trošku horšie ako vyššie.
Každopádne Simi, nemusí to byť vôbec váhou, určite byť tebou, tak mením gynekológa! 🙂 Schndnúť síce neuškodí, no toto je choré žeby rozprával o extrémnych premenách. Pokiaľ sa negúľaš po ulici nemá právo ti toto povedať preboha. Na jednej strane chápem, motivoval ťa tým možno na to, aby si schudla. Ja to nemyslím zle, ver mi, ale viem ti poradiť babu, pri ktorej zaručene schudneš. Klobúk dolú pred ňou. 🙂 Ak chceš vážne schunúť, stiahni si žalúdok trošku a papaj menej. Ak piješ kávu, nepridávaj si cukor, ale med. Raňajky vymeň z pečiva na ovocie či probio jogur.. Skús si variť na pare. Napríkald zeleninku a lososa. 🙂 Stačí upraviť stravu <3 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre