Ako funguje pozitívny ovulačný test?

atomiclena
16. feb 2022

Ahojte, mam po biochemickom tehotenstve, no snažíme sa ďalej. Doteraz som však jeleň z ovulacny testov. Dúfam, že sa tu do mňa nikto nepusti a nebude protivny. Kedy mat styk, pozitívny ovulacny test znamená ze ovulácia prebehne do 24 až 48hodin? Mat styk aj skoro pred tým ako je pozitívny ovulacny test? Ako to vlastne je? Ďakujem

jaskolka
16. feb 2022

Áno, pozitívny test značí, že ovulacia môže prebehnúť už do 12-24 hodín. Spermie sú schopné prežiť aj viac dní, takže aj styk pred ňou môže byť kľudne "plodný". Po nej už šanca klesá keďže vajíčko prežije oveľa kratšie.

atomiclena
autor
16. feb 2022

Priateľ bude cestovať, o ovulacii mu nehovorím, nepotrebuje to vedieť, len neviem ci ho nepoprosit nech cestu odloží. Ma sa vrátiť v sobotu. Ovulacny test je zatiaľ slabý a vyzerá takto, neviem do koľkých dní od takéhoto výsledku teoreticky môžem čakať pozitívny ovu test

atomiclena
autor
16. feb 2022

@jaskolka takže ideálne mat styk, keď čiarka nie je ešte silná rovnako ako kontrolná (teda pozitívny test) ale takmer, skoro rovnako silná?

jaskolka
16. feb 2022

Toto je úplne negatívny test, taka čiarka môže byť aj po celú dobu cyklu, neviem, ako boli predtým.

atomiclena
autor
16. feb 2022

@jaskolka ja viem ze negatívny

oli2782
16. feb 2022

Keď budeš mať pozitívny test tak snažte sa v ten deň, nasledujúci deň a kľudne aj deň po tom😊

atomiclena
autor
16. feb 2022

@oli2782 super ďakujem za odpoveď to som chcela vedieť 🙂

barus26
16. feb 2022

@atomiclena ideálne sa snažiť každé dva dni a nemusíš robiť ani testy 🙂

stevkabelanova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
stevkabelanova
17. feb 2022

@jaskolka pripnem sa ja som rok po mmt ms mi skončila 7.2. Cely tyzden som si robila ovu testy bol negatívnu prvá foto robená včera aj sme sa snažili a dnes druhá foto z dnes je ešte pozitívny?

jaskolka
17. feb 2022

@stevkabelanova áno podľa mňa je to pozitívny test

stevkabelanova
17. feb 2022

@jaskolka takže máme sa snažiť ďalej tieto dni

jaskolka
17. feb 2022
atomiclena
autor
17. feb 2022

Toto su dnešné mam pocit, že jeden mal trochu menej farbiva

atomiclena
autor
17. feb 2022
atomiclena
autor
17. feb 2022

Priateľ je dnes doma a zajtra ráno, takže sa môžme snažiť dnes a zajtra a potom v sobotu večer keď sa vráti lebo zajtra poobede odchádza a vráti sa v sobotu

atomiclena
autor
17. feb 2022

Hm?

oli2782
17. feb 2022

Snažte sa keď máte možnosť a chuť , nie keď to povie test 😊 Ale áno, podľa mňa je na čase sa začať snažiť

atomiclena
autor
18. feb 2022

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre