Ako dlho má byť pozitívny ovulačný test?

zuzulik1234
11. feb 2015

Baby, ako dlho by mal byt ovulacny test pozitivny? Je to cely den, alebo len niekolko hodin (mam na mysli tu druhu ciarku pozitivnu)? Ja mam uz 21 DC a stale negativ (cyklus mavam 31 dni).... ani jedna ciara nie je taka silna, ako kontrolna... ze by som nemala tento mesiac ovulku?? Alebo ze by som presvihla tu spravnu hodinu na testovanie? Testujem kazdy den v rovnakom case 😒 - prvy mesiac, zatial neplanujeme babo, len som chcela vediet, ktory den priblizne je u mna ovulka.... inak ani hlien zatial nemam a ani tie typicke bolesti....

zuzulik1234
autor
11. feb 2015

neviem, ci som to dobre vysvetlila, co chcem vediet... ze ako dlho behom pozitivneho dna sa mozem testovat tak, aby mi test vysiel pozitivny... ci je to pol dna alebo cely den a ak budem testovat kedykolvek pocas toho dna, ci mi vyjde pozitiv test alebo musim vystihnut ten pravy cas na to 😀

sabina1975
11. feb 2015

@zuzulik1234 najlepsie je testovat sa poobede ja som sa testovala okolo 16.00-16.30 o 14.00 som sa napila a potom som uz nepila ani necikala a ked som prisla domov tak som si robila testy a vzdy v rovnaku hodinu trvalo mi tri mesiace kym som sa trafila

alobalka
11. feb 2015

Niekto radí v pribliznom čase ovulky testovať aj doobeda, aj večer, aby sa to neprešvihlo... tak z toho by mi vychádzalo, že pozitívny test je menej ako 12 hodín. Mne sa však stalo aj že bol pozitívny viac ako 24hodín a aj, že som ho pri testovaní nemala. Možno práve, že pozitívny bol, ale menej ako 12hodín? Testujem sa v danom cykle v rovnakom čase.

zuzulik1234
autor
11. feb 2015

@sabina1975
@alobalka
hmm zaujimave, tak ja som si doteraz myslela,ze to je aj viac ako den, takze kedykolvek behom dna mozem testovat, ale asi to tak nebude 😠 no pekne.... ale nieco mi hovori, ze som ovulku nemala tento mesiac,,.... ziadny hlien, ziadne krce, nic.... No dufam,ze na bud.mesiac to vyjde....

monika_123
11. feb 2015

@zuzulik1234 je mozne ze doobeda je slaba ciarka cize neg. a poobede uz pozitivna. ja som tak mala.

rokkisu
11. feb 2015

Nie vzdy testy ukazu ovulku i ked moze kludne uz prebiehat. To sa mi stalo pri druhom tehu. Ciarka slabsia a pritom som v ten mesiac otehotnela. Najlepsie je testovat poobede. Ja som testovala okolo 1-2 poobede a predtym nepit aspon dve hodky. Max. 24 hodin vie test ukazat skutocnu ovulku. No,ale ak by som mala byt presnejsia,ked test ukaze najsilnejsiu ciarku znamena,ze ovulka do max. 24 hodin prebehne. U mna to bolo pri prvom tehu obdobne. Ciara silna..nie prilis,ale omnoho silnejsia ako v predosle dni. Tak som vedela,ze do 24 hod prebehne ovulka(vecer sa slo nato 😉 ). Potom,ked som si na dalsi den okolo obeda znova robila test,len tak pre kontrolu,ci nebude predsa len tmavsia,napodiv tam ziadna ciarka uz nebola. Znamenalo to,ze ovulacia na 100% prebehla. Mne ms chodi tiez 31 den a ovulka bola vzdy cca 15-16 dc. Testovat som zacinala 11 dc a skoncila som 18-19 dc ( vzdy pre istotu som si to takto kontrolovala). Tak drzim palce 😉

rokkisu
11. feb 2015

A este som zabudla dodat..ved to mozno i vies,ze je dolezite trafit presne tu ovulku. 12...max. 24 hodin. To je azda najdolezitejsie. Co sa tyka spermii,tak tie vydrzia v tele 3-4 dni..niekde som dokonca citala,ze i 5 dni. Obvykle sa odporuca skusat zhruba kazdy druhy den. Neosprchovat sa hned a vydrzat aspon dve hodinky lezat. To len ak by ste nahodou chceli ist na istotu 🙂 😉

lucita2707
15. feb 2015

Cavte. Ja mam nepravidelny cyklus. Doktor mi odporucil testovat na 13DC..tak som testovala. Do 18 DC nic a na 19DC cize vcera mi vysli dve rovnako silne ciarky. Tak sme sli na to s manzelom. Testujem kazdy den o 16:00 hod. Dnes je 20DC rano sme mali nechraneny styk a o 16:00 bola uz na teste o dost slabsia druha ciarka..Znamena to ze ovulka prebehla?..uz neviem ci mam testovat dalej. Alebo na dalsi cyklus a zacala by som cca 17DC

zuzannaaa
15. mar 2015

@lucita2707 ahoj ja si myslim ze ovu prebehla ..... Ale plodne dni su este 2dni po.... Tak sup do postele🙂

steinarka
15. mar 2015

@lucita2707 áno, už prebehla 🙂 ale ešte využijte dnešok

misaha
15. mar 2015

baby ..v tom ovu teste je 5 tych testikov..ja som si robila 5dni posebe a každy mal dve silne čiarky?..je to normalne???

zabudnuta
15. mar 2015

@misaha je to normalne ova bude 12-48 hodin odteraz to uz budes podla teploty vediet

misaha
15. mar 2015

@zabudnuta aha ale 12-48h nie je 5dni?..nechapem 😀

zabudnuta
15. mar 2015

@misaha od 12-48 hodin prebehne ovulacia ale ked chcete babatko odporuca sa mat sex 1.v den pozitivneho ovu testu
2, na druhy den kedy moze ale nemusi byt ovulka
3. kedy naisto je ak nebola ten 2,
4. poistit pre istotu 😀

slavkaerik
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzannaaa
17. mar 2015

Baby...... Kupila som si ovu testy . Testujem kazdy den 2krat uz od 3 dna po mrche ... Teraz mam 13 den ciklu a na ovu teste sa mi neukazal ani len bleducka ciarka preco? Baby tu maju testy a pomalicky sa im testy zosilnuju a mne nic. Viete mi nato nieco napisat?
Diky

lauritka
19. mar 2015

@zuzannaaa ani doteraz nic ?? a ake mavas dlhy cykly ?

zuzannaaa
19. mar 2015

@lauritka ahoj zatial nic .... Dnes mam 14den ciklu. Moze sa o par dni omeskat .... Zalezi mavam tak 26-28 naposledy som mala 31 -takze sa neda presne urcit ,,,,

lauritka
19. mar 2015

@zuzannaaa ano, moze prist aj neskor a hlien nemas ziadny ??

zuzannaaa
19. mar 2015

@lauritka nie nic sucho ako na saha :

zuzannaaa
19. mar 2015

@lauritka ale to sa moze usti za par hodin ajmcez noc. Len co citim trochu tento mesiac lavy vajecnik pobolieva. Ani nie ze pobolieva ale take daco no citim tam nieco.... Mynili mesiac som citila na pravej strane

zuzannaaa
19. mar 2015

@lauritka teraz vcera a dnes

lauritka
19. mar 2015

@zuzannaaa no nic tak ne testuj dalej.. mozno sa to fakt uz o par dni chysta 🙂

zuzannaaa
20. mar 2015

Caute baby chcem sa spytat....... Ak ovulka prebehla A ja si spravym ovu test ukaze mi este bledu ciarku alebo ciarku bledu ukaze pred ovulkou a pomali sa zacne zosilnovat?

zuzannaaa
20. mar 2015

Tento test je robeny dnes ... Je to pred ovulkou alebo oze to byt uz aj po?

Lebo kupila som si take tenke obycajne ovu testy a tie mi ukazovali nic no a vcera som si kupila take lepsie a tu mi uz ukazalo toto .... Tak traznneviem

ikke
20. mar 2015

31-14=17
ak ti doteraz neukazoval nic a teraz toto, tak este len pride 😉 mozes to mat na 17. ae aj 19. den cyklu. a ano, po ovulke sa bude zas zosvetlovat, ale okolo ovulacie by ti mal test ukazat tu druhu ciarku urcite aspon o nieco silnejsiu, aj keby si ovulaciu priamo nezachytila.

zuzannaaa
20. mar 2015

@ikke takze teraz som si tento robila okolo 19:00-20:00. kedy si mam spravyt další?

ikke
20. mar 2015

@zuzannaaa zajtra niekedy cez den, zas z takehoto to na pozitivny nebude za par hodin 😉

zuzannaaa
20. mar 2015

@ikke hmmm tak si spravym zajtra poobede ja len ze ju nechcem presvyhnut... U aj citim bolesti podbruskom ale nie silne len tak malicko a trochu aj chrbticu dole ...

zuzannaaa
20. mar 2015

@ikke inak ten test je v skutocnosti silnejsi ako na fotke asi raz tolko

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre