Ako dlho má byť pozitívny ovuláčny test

julka67
29. sep 2018

Ahojte dievčence a mamičky .. Snažíme sa z priateľom o dieťatko.. 😊 Cyklus mam 26dňovi a ovulku som mala od 26 do 30. Urobila som si ovuláčny test a mala som pozitívne ale mala som slabšiu čiaru než tu druhu.. A bolelo ma na pravom vaječníku a neviem či prebehla ovulka v ten deň čo som mala pozitívny výsledok mali z priateľom nechránený sex a neviem či by sa nám podarilo konečne otehotnieť. A na druhý deň som mala slabšiu čiarku a a na ten druhy deň ju tam pomaly nebolo vidno. Prosím 🙏 vám poraďte mi mohla by som tento mesiac tehotná 🤰.. Ďakujem vopred kto mi odpíše a pomôže mi 🌸

hennyinnsbruck
29. sep 2018

Ovulacia by mala prebehnut do 24hod od posledneho pozitivneho ovulacneho testu - ked je ciarka silnejsia ako kontrolna. Naj je mat sex v ten den a este obden, alebo kazdy den (podla mna naj kazdy druhy den).... Ked ta vajecnik bolel asi ovulacia bola a ci si otehotnela budes vediet v case ms... Ci pride alebo nie....

renusko09
29. sep 2018

Ďakujem ms by mala prísť 12steho ale som počula že keď si meriaš bazálnu teplotu po tom ako si mala ovulku a nechránený sex tak by si ju mala marat každé ráno a keď máš stále takú istú teplotu tak si v tom ja som to ešte neskúšala. Ale počula som o tom

hennyinnsbruck
29. sep 2018

@renusko09 v Bazalke sa moc nevyznam ale to je najlepsie Merat cely cyklus kazde rano ca v tom istom case predtym ako vylezies z postele. .. Vies z teplot aj vycitat ci ovulacia prebehla kedze po ovulacii sa teplota meni,zvysuje (tak sa mi zda).. Ked ostane hore je to tehotenstvo, a ked klesne ms pride. Ak sa mylim nech ma niekto opravi.

renusko09
29. sep 2018

No ja sa tiež nevyznám v bazálnej teplote nikdy som ju nerobila ale dnes ráno som mala 36.5. Tak neviem som s toho jeleň 🦌

renusko09
29. sep 2018

Veľmi by som chcela byť v tehu. No bojím 😰 sa že to nevijde 😥

hennyinnsbruck
29. sep 2018

@renusko09 musis si o tom nieco nastudovat... A co sa sa tyka tehotenstva, netlac na pilu, stresujes seba aj partnera a naschval to nepojde. Uvolni sa a uzivajte si sex..ono to pride neboj

renusko09
29. sep 2018

Ďakujem ti za radi. Si veľmi zlatá a študovala som ale všetko to isté tam píšu kašlem na to keď sa podarí budem sa tešiť a keď nie budeme sa naďalej snažiť. A túto ovulku som cítila asi najviac nikdy ma neboleli vaječníky iba tento mesiac

gabika128
29. sep 2018

@julka67 ovulačný test som mala počas mesiaca pozitívny vždy len jeden deň (u mňa 12 DC) . Ak ho vykonávaš presne tak ako je v návode na použitie, čiarka je silnejšia ako kontrolná. Aj lekár mi vždy vedel potvrdiť, či ovulácia prebehla a z ktorého vaječníka bolo vajíčko uvoľnené. Napriek dokonalým ovuláciam som otehotnela až po troch rokoch snaženia.

renusko09
29. sep 2018

Ježiš Mária až po 3rokoch? Ja by som sa asi vzdala! Obdivujem ťa Julka67. My z priateľom sme sa začali snažiť prvé 4mesiace a nikdy som si nevedela určiť plodné a neplodné dní iba teraz mi kinekolog vypočítal a povedal že mám 26dňovi cyklus a presne mi povedal kedy mam ovulku. Až teraz keď som vedela kedy mam ovuláciu sme sa snažili ale neviem či sa podarilo. No v pravom vaječníku ma pichalo bolelo a mala som priesvitný až ťahavy výtok.

renusko09
29. sep 2018

A nebola tak výrazná ako ta kontrolná čiarka. Preto mám teraz obavy či sa zadarilo alebo nie

hennyinnsbruck
29. sep 2018

@renusko09 naj je si jeden-2 mesiace robit ovulacne testy... Napr od 10dc.... A uvidis kedy mas😊ja som tak robila... Potom sexik v den pozitivneho, potom dva dni na to a podarilo sa

renusko09
29. sep 2018

Takže keď bude čiarka slabšia než tá kontrolná tak není pozitívny lebo tento mesiac som to tak mala.

hennyinnsbruck
29. sep 2018

@renusko09 moze byt ze si vrchol presvihla... V okoli ovu je dobre testovat aj 2x denne-- nie z ranneho mocu!! Medzi 10:00-20:00 hod

renusko09
29. sep 2018

No ja som robila ovu test asi o 1dnej doobeda a vošiel mi tak ako som povedala ta čiarka bola slabšia než tá kontrolná. Ale nejde mi do hlavy prečo ma bolel pravy vaječník

hennyinnsbruck
29. sep 2018

@renusko09 ako som pisala... Moze byt ze si vrchol presvihla... Ono moze byt o 13tej negativny a o 18tej pozitivny... Uvidis ci pride ms...

renusko09
29. sep 2018

Dúfam že nepríde a ešte by som sa ťa chcela opýtať neviem či máš s tým skúsenosti. Chcela som sa opýtať bazalna teplota má byť na začiatku tehu vyššia ako napr 37 a viac alebo nižšia napr 36.6. A menej

hennyinnsbruck
29. sep 2018

@renusko09 tusim ca 37st...musis googlit.. Alebo tu hladaj na konovi je tema Bazalne teploty😊

renusko09
29. sep 2018

Pozerám čítam a píšu tu tehulky ktoré si merali BT po oplodnení mali zhruba 37.2 a viac no ale ja som mala dnes ráno 36.5 tak asi niesom v tom

hennyinnsbruck
29. sep 2018

@renusko09 ja neviem ako to presne chodi... Ci teplota klesne a Potom stupne... Musis sa ich opytat..

renusko09
29. sep 2018

Uvidím budem merať a uvidím ale ďakujem že si mi aspoň niečo vysvetlila ďakujem ti 😊♥️

osky
29. sep 2018

@julka67 ovulacny test ma vzdy 2 ciarky!!!!!!
Pozitivny je jedine v pripade,ak su obe ciarky ROVNAKO SILNE !!!!!! alebo dokonca ta co sa objavuje je silnejsia ako kontrolna.
Cize ak boli tvoje ciarky slabsie ako kontrolna,tak ovulacia este nebola.
Moze byt,ze niekedy je uz velmi silna a chyba jej uz len malo-pises ze vajecnik si citila.
A ovu test je pozitivny len v jeden den.
Ak mas hormonalne vykyvy ,poruchy tak moze byt aj viac dni ale to uz potom ani nie je spolahlive.
Este aj v pripade tehu je viac dni pozitivny/u zdravych zien/
Test treba robit cez den a predtym aspon 2 hodiny nic nepit.inak moze byt vysledok skresleny.
A ovulacia od pozitivneho testu je tak max.do 36 hodin.myslim.pozri vsetko na nete.vsetko najdes.

renusko09
29. sep 2018

Ďakujem už som to pochopila takže ovulácia asi ešte nebola a anj už asi nebude lebo som si včera poobede robila a už ta druha čiarka tam už nebola ani večer tam nebola musím čakať zas na budúci mesiac

macko1007
29. sep 2018

@hennyinnsbruck myslite ze sa vdala fytosoji tento mesiac zadarilo rozbehnut ovu ?mala som dlho anovulacne cykly

renusko09
29. sep 2018

@hennyinnsbruck ja som mala tento test pozitívny v deň ovulácie to bolo 27.9 a mala som nechránený sex.. Ale zopár báb mi povedalo že toto nieje pozitívny výsledok proste povedali ze pozitívny výsledok je keď je tá čierna farebnešia ako ta druha.. 😥 Tiež som si myslela že by sa konečne zadarilo ale som v pochybách 😥😥 Ale myslím si že máš ovu je to zrejme aj na tej fotke

renusko09
29. sep 2018

Ale ja som mala slabé čiarky ty ich máš silnejšie

hennyinnsbruck
29. sep 2018

@macko1007 je negativny... Vo fytosoji sa nevyznam.. Treba dalej testovat

hennyinnsbruck
29. sep 2018

@renusko09 veru negativny je...

renusko09
29. sep 2018

A preco ma potom bolelo v pravom vaječníku cítila som na sebe ze mam plodne dní

hennyinnsbruck
30. sep 2018

@renusko09 ja nie som jasnovidec a este raz pisem je mozne ze si vrchol presvihla!!

renusko09
30. sep 2018

Hm myslela som ze konečne budem v tom ale asi nie podľa vašich reči ale ďakujem pekne za pomoc

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre