Ako ďalej, keď sa nedarí otehotnieť...

vrculla
12. okt 2020

Ahojte, už 4 mesiace sa aktívne snažíme a stále nič, mám 23r. Predtým sme si rok sem tam nedávali pozor, niekedy aj počas ovu. Od januára som brala kyselinu listovú od Jamienson 1mg a teraz prvé 3 mesiace som brala femibion 1 a štvrtý mesiac k tomu aj inofolic a stále nič. Doktor povedal, že sono je v poriadku a taktiež aj hormonálny profil. Dosť na to myslím, možno aj preto sa nedarí, aj keď tento mesiac som to úplne vypustila a len pred menzesom som už len čakala čo bude a nakoniec zas nič. Myslíte, že to je ešte malo snaženia aj keď som mlada baba? Priznám sa, že vôbec nešportujem, mam malo pohybu hlavne odkedy je korona, ale tak mam úplne normálu váhu 165 cm a 55 kg. Prvé dva mesiace boli ešte ok, potom už som začala mať pochybnosti a som z toho nešťastná, že to nejde len tak ako niektorým na prvý šup... :(

asia83
12. okt 2020

@vrculla Možno partner nie je v poriadku po tejto stránke.

skalnicka02
12. okt 2020

@vrculla určite treba spraviť spermiogram

hennyinnsbruck
12. okt 2020

4 mesiace je nič... Po roku sa rieši. Nestresuj sa je to otrepane už, ale stres naozaj robi svoje. Moje 2 blízke kamošky otehotneli presne vtedy keď sa na to vykaslali...
Jedna po 3r snaženia a vyšetreni, druhá ca po 10 mes

mondolina
12. okt 2020

4 mesiace je nič, partnera pošli na spermiogram.

vrculla
autor
12. okt 2020

A nemôže byť problém aj to, že som už pár krát mala mykozy cca aj 5-6x a zápal močových ciest 3-4x v priebehu posledných 2 rokov?

skalnicka02
12. okt 2020

@vrculla mykoza by nemala byt problem. Mas pravidelnu ms?

asia83
12. okt 2020

@vrculla Nie.

zuza3210
12. okt 2020

Aj ja mám 24, manžel 25.. hormonálny profil Ok, menstruacia relatívne pravidelná .. snažíme sa 4 mesiace .. zatiaľ to neberiem tragicky 😉aj keď najradšej by som už bola v 4 mesiaci ale myslím ze je to ešte ok 🙃

mlska19
12. okt 2020

Na ten prvy sup to ide malokomu.Never tomu.Poznam par,ktory sa snazil rok a po uspesnom otehotneni kazdemu muzskemu kamosovi rozpraval,ako to bolo "na prvy sup".Pritom od nej vieme,ze to tak nebolo ani nahodou.4 mesiace je nic,nestresujte.

barus26
12. okt 2020

@vrculla ja mám 22 rokov a trvalo nám to 2,5 roka, ale teda ja som nebola úplne ok. Ale určite ako sa píše vyššie, treba spraviť spermiogram.. tam môže byt problém.. a aj nemusí byt žiadne problém lebo ozaj 4 mesiace nie je dlha doba..

sandra151
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
redana
12. okt 2020

Neblazni ze 4 mesiace..niektore sa tu snazia roky..ale poradim ti,daj si vysetrit ureaplazmu..ja som tiez trpela zapalmi mocovych ciest a teda mala som ureaplazmu..snazili sme sa 1,5 roka a po prelieceni som hned ostala tehotna..drzim palce!

ikaros332
12. okt 2020

Nemusí byt v ničom problém, proste sa niekomu len nedarí, neber to tak tragicky 😊 príde to vtedy keď to budeš najmenej očakávať, presne tak ako mne 😘 ale môžeš mať malé vaječníky, skus dat vyšetriť este to

venus93
12. okt 2020

Ahoj, hlavne nato nsmysli stále. Keď sa miluješ zo svojím partnerom užívaj si to. Ja som takto nemohla otehotniet každý mesiac som myslela prečo som stále neotehotnela a nebolo to dobre. Jedného dňa som zmenila životný štýl, stravu a prestala som stále nato myslieť prečo sa nedarí a teraz som už v prvom mesiaci. Pokiaľ máš pravidelnú ovuláciu a menštruáciu tak si v poriadku. Všetko je o psychike 🙂 prajem veľa šťastia.

gubka123456852
12. okt 2020

@vrculla ja som otehotnela až po pól roku snaženia 🙂
Proste som na o prestala myslieť

florianabotosova
12. okt 2020

@vrculla my sme sa snažili viac ako rok a presne v tom bol problém ze sme s partnerom nato vkuse mysleli a keď mi par dni meskala menštruácia hneď som si robila a vždy som ostala sklamaná. Potom sme nato už vôbec nemysleli a podarilo sa len som o bábo prišla. A potom sa nám podarilo znova takže je to v hlave

vrculla
autor
12. okt 2020

@skalnicka02 no relatívne, tak 27-35 dní, a posledne 2 mesiace pred ms som vždy začala tak 2-3 dni špinit a až potom som dostala ms

skalnicka02
12. okt 2020

@vrculla na tvojom mieste by som bola kludna, nemysliet nato, uzivat si zivot a uvidite..za par s problemami plodnosti je povazovany par az po roku snazenia..
No a ten spermiogram pre pokoj duše by som spravila. U nas prave ten bol cely problem.

vrculla
autor
12. okt 2020

@skalnicka02 vyskúšame to, aspoň budeme kľudnejší, len nie a nie sa dovolať urológom... Už týždeň obvolavame a nikto nedvíha

mondolina
12. okt 2020

@vrculla
Spermiogram si urobte v centre asist.reprodukcie, robia komplexnejší ako u urológa.

skalnicka02
12. okt 2020

@vrculla my sme boli na spermiograme v gyn-fiv žilina, stalo to 35eur, vysledok bol do par dni a pekne nam vysvetlili aj co znamenaju tie hodnoty a vsetko.

zd77
13. okt 2020

@vrculla nezúfaj a hlavne nesiíl to. Ja som vybrala dve balenia inofolic combi 2x ráno a 2 x večer a následne tretie balenie 1x ráno a 1 x večer. Dali sme pauzu od sexu a deň pred ovulkou sme šli na plno. Nedodržiavali sme odporúčané polohy, dokonca sme šli neodporúčanou na plno,proste užili sme si to. Poloha žena hore, následne som ostala sedieť chvíľu aj napriek ukončenej ejakulácii, následne nohy hore, vankúš pod bruchom asi 10 minút. Kľúdový režim cca 20 minút.Potom zasunutie venušiných guličiek a nástup do sprchy s guličkami a pracovného procesu. Prečo guličky?Lebo bránia výtoku a nakoniec aj v odporúčaní je ich pridržavať,aby nevytieklo hneď všetko. Aspoň u žien, ktoré už majú nejaký pôrod za sebou. Cítila som zvláštny pocit, že hádam asi to vyšlo a šlo na čakačku do vajíčkovodu. Na druhý deň po obede som cítila ovulku, pichanie v bruchu, zvláštnu bolesť asi hodinu,proste ovulka,pre mňa pocit spokojnosti,že je to tak ako má byť. Na ôsmy deň som cítila pálenie záhy z ničoho nič a aj citlivosť prsníkov, plus zvláštny pocit v panve. Došlo k uhniezdeniu. Na 11. Deň vyšiel test pozitívny,ako aj 12. Deň a ešte pár dní, keďže som nechcela uveriť aj keď som cítila obrovské vzrušenie a radosť. Takže len bez stresu, dôležitý je orgazmus pred ovulkou. Držím prsty,aby to vyšlo, mimochodom na výpočet ovulku som použila apku Kalendár, taký ružový s modrým kvetom.Testy ovulačne som nikdy nerobila,lebo moja PM bola vždy nepravidelná a aj rôznej dĺžky a intenzity. Aj ovulka sa dá nastaviť, lebo ja napr. Mám až 16 deň. Nie 14- ty. Pri každej PM som si to prenastavila a tak som zistila presne kedy má prísť ovulka. Hádam ti to pomôže,my sa tešíme na baby, zatiaľ som len v 18- týždni. Ešte raz veľa šťastia bez stresu

barus26
13. okt 2020

@vrculla presne tak, dajte si urobiť spermiogram v centre asistovanej reprodukcie. My sme mali výsledky asi do 2 hodín

vrculla
autor
13. okt 2020

@barus26 a koľko vás to vyšlo? Lebo ja som pozerala v NR a že kompletný spermiogram 240€ asi len nejaký základný alebo ako to je?

mondolina
13. okt 2020

@vrculla
Za spermiogram určite nie 240, okolo 25-30€.
Dokonca v Nitre mali aj akciu, že určité dní bol grátis.

vrculla
autor
13. okt 2020

@mondolina už sme sa dovolali konečne a že 35€

barus26
13. okt 2020

@vrculla áno 35€ sme platili aj my, boli sme v ISCARE v Ba

kofilka33
13. okt 2020

Nestresuj sa zbytočne,4 mesiace je fakt krátky čas.My sa snažíme už skoro 6 rokov a stále nič okrem jedného mimomaternicového tehu .

vrculla
autor
13. okt 2020

@kofilka33 tak ako keď nám sa nepodarí do roka tak to mienim určite riešiť čím skôr, aspoň zistiť kde je problém a potom sa uvidí ak sa teda nepodarí

vrculla
autor
13. okt 2020

@barus26 a po akej dobe ste tam išli? Aj niečo zistili alebo bolo to v poriadku?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre