Ako cítite ovuláciu?

30. jan 2024

Chcela by som sa vás spýtať ako cítite ovulaciu ? Vedeli by ste to nejako konkretizovať ? Ja ovulaciu necítim teda neviem čo by som mala cítiť 🙂

anjelicek26
30. jan 2024

Ovulaciu prakticky citis hlavne vtedy - ked mas zrasty v oblasti podbruska, vajecnikov, po predoslych porodoch ci rozbehanou endometriozou a samozrejme nieco robi aj stupajuci vek... prakticky by si mala mat len natahovaci hlien, to ako "znak" prebiehajucej fungujucej ovulacie a cyklu uplne staci... ja citim tahanie krizou a tu stranu, kde je ovulka, ale ja mam zrasty, teda pred rokom ich davali zasa prec, ale predpokladam, ze o 5 rokov to budu davat prec zasa, lebo sa to zasa pozrasta...

autor
30. jan 2024

@anjelicek26 tiež som si myslela že stačí hlien ako znak lenže ja mám taký hlien aj týždeň 🫣

1mata
30. jan 2024

Ja po troch tehotenstvach mavam bolesti horsie ako som mavala pri MS

anjelicek26
30. jan 2024

Preto sa tomu hovori aj plodne dni... spermie preplavaju cez plodny hlien a otvoreny krcok az do vajcovodu a cakaju na oplodnene vajicko... a vydrzia tam kludne aj tri dni... ked mate sex cez plodne dni kazde 2 dni, nic nepresvihnete...

denissi
30. jan 2024

@1mata ja tak isto

timea301196
30. jan 2024

Po dvoch pôrodoch oblúka horšie ako ms. Pichanie v oblasti vajickovodou. Pošva viac prekrvena. Ťahanie krížov atd

masinka
30. jan 2024

@1mata
@denissi pridavam sa do klubu. Celu mladost mi byvalo zle pred MS, to po troch detoch nastastie preslo, zato teraz cez ovulku ma tri dni priserne bolia krize.

1mata
30. jan 2024

@masinka presne, bolesti krizov, bolest v podbrusku a tlaky tam dole, ako pri porode
Teraz by sme uz ovulacne testy robit nepotrebovali 🙂

autor
30. jan 2024

@1mata ja robí aj testy 😁 lebo fakt neviem kedy prebieha dokonca keď zachytim aj pozit test tak absolútne nič necítim ako ten hlien mám aj týždeň takže ten beriem s rezervou :D

denissi
30. jan 2024

@1mata
@masinka
@timea301196 aj mňa strašne bolieva v podbrušku, málokedy to zvládnem bez tabletky, a to ja radšej skôr bolesť pretrpím ako sa dopovať ale toto je naozaj des...niekedy ani usedieť od bolesti nemôžem 😢

januska12323
30. jan 2024

Nič by si vtedy nemala cítiť len výtok a možno trocha krvi a mini pichnutie na tej strane. Mne je skôr zvláštne keď to niekoho bolí a teda ďakujem pani prírode, že mňa nie.

majusik29
30. jan 2024

Žienky a mávate niektorá ovulačné krvácanie? Po druhom pôrode mávam bolestivú ovulaciu, nič čo by sa nedalo vydržať. Lekár povedal, že je to normálne. Dnes mám 17. deň cyklu a objavilo sa mi spinenie ako na začiatku ms. Dosť ma to vykoľajilo, na preventivke som bola začiatkom decembra a vtedy všetko ok. Tak dúfam, že je to len ovulaciou.

januska12323
30. jan 2024

@majusik29 áno, tak raz-dvakrát za rok.

1mata
30. jan 2024

Pred druhym tehu som ani je nemala priznaky ziadne. Potom sa to zmenilo 😉

1mata
30. jan 2024

@denissi ja si dam hrejivy vankusik radsej ako tbl, ale netreba sa trapit ked uz je to neznesitelne 🙂

medda_beda
4. feb 2024

Niekoľko rokov som necítila ovuláciu.Začala som brať hak dlhodobejšie a po vysadení som asi každý 4 cyklus cítila ovuláciu.Boli to také ako keby sťahy, vyčerpávalo to.
Po roku som už necítila znovu nič.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre